'Met goede antibiotica is ze zo weer beter* Iraakse Rambo verklaart IS en Saudi-Arabië de oorlog nierbekkenontsteking NIEUWS 5 Brit riskeert lange celstraf Wilders wil premier worden 'Bleke enqftagere' vorsfin moet einde ïngj^n aan4iaar staatsbezoek aan China. De koorts is onvoldoende g< van hunne Majesteiten de ko ning en de koningin" voor een re ceptie. Ze mogen dan allemaal het Nederlandse staatshoofd en zijn vrouw een hand geven tij dens een zogenaamde passade. Kort voor de aanvang zegt een spreekstalmeester dat de konin gin er vanavond niet bij zal zijn. Ze heeft al meer bijeenkomsten gemist de afgelopen dagen. Zo had ze dinsdagmiddag het stra lende middelpunt moeten zijn bij de Ansai Waist Drum Dance. Meegereisde fotografen balen dat ze niet bij dat imponerende spek takel is. Vandaag zou Maxima de tentoonstelling 'The future of fas hion is now' in Shanghai openen. Na de passade met de Nederland se gemeenschap spreekt koning Willem-Alexander alle genodig den toe. „Ik sta hier nog wel al leen. Ik weet dat velen van u mijn vrouw zeer missen en ik stel het op prijs dat u haar beter schap wenst." Zijn toespraak is kort, maar hij maakt geen aange slagen indruk. Op dat moment is nog niet algemeen bekend dat zij in overleg met haar man, Neder landse en Chinese artsen al heeft besloten terug te gaan naar Ne derland om verder te worden be handeld in het Bronovozieken- huis. De reden is dat de koorts Ik stel het op prijs datu mijn vrouw beterschap wenst' onvoldoende zakt met antibioti ca en de rugpijn aanhoudt, zo meldt het officiële communiqué van de Rijksvoorlichtingsdienst. Voor de nierbekkenontsteking krijgt koningin Maxima dus me dicatie, maar die slaat niet vol doende aan. Willem-Alexander zal het staatsbezoek in zijn eentje voort zetten. Vandaag vervangt minis ter Koenders van Buitenlandse Zaken de koningin bij de ope ning van de mode-expositie. Van avond zal de koning bij het pers- gesprek met de media ongetwij feld meer zeggen over hoe het met zijn vrouw gaat. NIJMEGEN. Koningin Maxima zal zich behoorlijk ziek voelen, kan wellicht geen eten en drinken binnenhouden, heeft koorts, steken in haar zij én haar bloeddruk kan aan de lage kant zijn, maar met de goeie antibiotica is ze over een aantal dagen weer op de been. „Pas als je een nierbekkenontste king helemaal niet behandelt, kan de aandoening levensbedreigend zijn", zegt Luuk Hilbrands, hoogleraar van de afdeling Nierziekten van het Rad- boudumc over de ziekte die elke huis arts in Nederland een paar keer per jaar tegenkomt. „Als het echt acuut was geweest, had den ze haar in China wel opgenomen. Maar ze is nog teruggevlogen naar Ne derland." Een nierbekkenontsteking, zo legt Hil brands uit, is een ontsteking in die ruimte in de nier waar de urine wordt 'opgevangen', voordat deze wordt afge voerd naar de blaas. „Vaak is dat een gevolg van een blaasontste king die niet goed is behandeld of die je niet in de gaten had. Je hebt eigenlijk al tijd wel wat koorts, een steek in de zij, misselijk- foto Robin Utrecht heid. Maar dan kan je nog denken dat je griep hebt. Toch zal die pijn in de zij ze op het spoor van de nierbekkenontsteking hebben ge zet", aldus Hilbrands. „Je kunt het pri ma thuis behandelen, maar als het ernstiger wordt, kan ik me voorstel len dat je je laat opnemen om je urine en je bloed te onderzoeken, iets op kweek laten zetten, om de goede anti biotica te vinden. Tenzij de bacterie echt hardnekkig is, herstelt eigenlijk iedereen na een aantal dagen." Een 56-jarige Britse man is zon dagavond in de buurt van Rotter dam aangehouden nadat agenten in de kofferbak van zijn auto een miljoen euro hadden ontdekt. Dat meldde de politie gisteren. De agenten waren naar de auto op zoek na een tip dat er drugs in de achterbak zouden lig gen. Bij een tankstation langs de A13 troffen ze de wagen met drugs aan en ook de bestuurder. Hij wordt verdacht van witwas praktijken. Het geld is in beslag genomen. De verdachte Brit wordt woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Hij ris keert een jarenlange gevangenis straf. Geert Wilders zou 'niets liever' doen dan premier worden als zijn partij de PW de grootste zou zijn. Als er nu verkiezingen voor de Tweede Kamer zouden zijn, krijgt de PW 36 zetels en is daarmee in die peiling van televi sieprogramma Een Vandaag gro ter VVD en PvdA samen. „Als de PW de grootste wordt, moeten we onze verantwoordelijkheid nemen", aldus Wilders tegen Een Vandaag. Zijn achterban is daar voor. Mensen die VVD, SP en CDA stemmen, reageren ver deeld. Kiezers van PvdA, D66 en GroenLinks zijn tegen deelname van de PW, ook al wordt die par tij de grootste. Met zijn heldhaftige optreden aan het front, waar zijn brigade samen werkt met het Iraakse regeringsle ger en andere milities is hij uitge groeid tot een cultfiguur onder de sjiieten in het Midden-Oosten. Als iemand zijn naam hoort of een foto ziet, klinken meteen de woorden 'Ila Tahin', Azraels hand tekening waarmee hij al zijn bood schappen afsluit. Ila Tahin bete kent letterlijk 'van meel'. In figuur lijke zin is het een ernstige waar schuwing voor al zijn vijanden. De Iraakse Rambo dreigt hen te verpulveren. En maakt dat ook waar waardoor hij inmiddels de bijnaam 'Engel des doods' draagt. Abu Azrael, die werd geboren als Ayyub Faleh al-Rubaie, is ook buiten het front een imposante strijder. Op benen als boomstam men staat een groot vierkant blok spieren met dikke armen. Zijn ge bruinde hoofd lijkt op de kop van een stormram: kaal, glad, aan de onderkant afgezet met een volle, pikzwarte baard. Op internet, in video's en op foto's laat de militie leider trots zien dat hij kan om gaan met elk wapen. Net als de Rambo uit de film draagt hij wa pens alsof het luciferhoutjes zijn. Van loodzware mitrailleurs, raket werpers tot bijlen en samoerai zwaarden en gekartelde messen waarvan zelfs Crododile Dundee zou schrikken. Voor Abu Azrael is geen berg te hoog. Andere militie leiders zouden aan de strijders van Islamitische Staat al hun han den vol hebben maar hij wil nu ook Saudi-Arabië verpulveren. In zijn jongste video nagelt Abu Azrael het koninkrijk aan de schandpaal wegens zijn in maart begonnen oorlog tegen de Houthi-rebellen in Jemen. WOENSDAG 28 OKTOBER 2015 Willem-Alexander door Victor Schildkamp ROTTERDAM DEN HAAG door Hans van Zon BAGDAD. Rambo is niet dood. Hij leeft! Hij heet nu Abu Azrael (44) en jaagt met zijn eigen sjiitische mi litie, de Imam Ali Brigade, in Irak Is lamitische Staat de stuipen op het lijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5