U VRAAGT, DE NOTABIS ANTWOORDT 'Alles draait om mensen' 6 I GELDOfGOI De komende vier weken beantwoorden deskundigen van naam en faam vragen van lezers. Goof van Nunen woensdag 28 oktober 2015 GO Notaris Goof van Nunen (65) uit Veghel gaat op I januari met pensioen. Na 37 jaar is het wel letjes geweest. „In mijn spreek kamer openbaart zich de mens in zijn allermooiste en aller slechtste gedaante." „Mijn ambt draait om vertrou wen. Ik heb een eed afgelegd en geheimhouding gezworen. Dat vereist een zekere afstand, een zekere ingetogenheid. Ik moet van onbesproken gedrag zijn. Een notaris zul je niet snel vin den als Prins Carnaval." „Maar saai? Absoluut niet! Mijn werk raakt aan de essentiële aspecten van het menselijk be staan: geboorte, overlijden, trouwen, scheiden, een huis kopen, een bedrijf beginnen. Alle hoogte- en dieptepunten in een mensenleven komen samen aan mijn bureau. Dat maakt dit beroep, als je van mensen houdt, het mooiste ter wereld." „Ik heb inmiddels zoveel gezien dat weinig mij nog verrast. Toch sta ik soms weer versteld hoe mensen elkaar bejegenen. Geld is een splijtzwam, die vaak het slechtste in de mens oproept. Vooral in erfeniskwesties wil het nog wel eens uit de hand lopen. Triest vind ik dat." „Maar ik maak ook ongelofelijk mooie momenten mee. Mensen die mij aan hun sterfbed roepen om hun testament op te maken en dan zeggen: 'nu alles goed is geregeld, kan ik met een gerust hart overlijden'. Ik vind het op recht een grote eer als mensen mij op zulke cruciale momenten in hun leven toelaten. Dat stemt heel nederig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50