2 I &W\ Colgate lach voor weinig Spoedcursus Kunst verzamelen lijkt een onbereikbare hobby voor de gemiddelde Nederlander. Het tegendeel is waar, tegenwoordig loop je zo de winkel uit met een limited edition in je draagtas. Test 1, 2, 3 11 Ook last van keuzestress tijdens je zoektocht langs internetwarenhuizen en prijsstunters? Geld&Goed helpt een handje, met deze week een vergelijkend warenonderzoek met elektrische tandenborstels. Waar de ene tandarts zweert bij dure merken als Paradontax en Sen- sodyne, zegt de andere dat het geen bal uit maakt met welke pasta je poetst. Wat voor tandpasta geldt, geldt ook voor elektrische tandenborstels. Vraag tien tandartsen om ad vies en je krijgt tien verschillende antwoor den. Best moeilijk dus om de ideale tanden borstel te vinden bij de wit- en bruingoedboer. Zo heb je apparaten die kunnen poetsen én flossen, die je kunt ge bruiken als monddou- che en die zorgen voor - wat dat ook moge zijn - 'uv-reiniging' en '3D- effecten'. Wij gingen op zoek naar een recente test met eenvoudige borstels en kwamen uit bij consumentensite besteproduct.nl. In hun rapport vonden we drie schappelijk geprijsde apparaten met een vol doende. MARK ROOS ORAL-B TRIZONE 500 ^1 DO'S DON'TS TEKST CINTHA ROOD I FOTO'S SHODYCAREMAN igenlijk was het de lood- gieter die de cv-ketel kwam repareren die ons deed beseffen dat de A muren in onze zitkamer wel erg kaal zijn. Slurpend aan een kop koffie leunde hij tegen een deur post, z'n blik ging keurend door de kamer. „Het is hier nog een beetje leeg hè," zei hij zonder me aan te kij ken. Zijn vrije hand wapperde wat richting de lichtgrijze muren die ineens akelig leeg terugkeken. Met een rood hoofd mompelde ik iets over druk en deadlines. De waarheid was dat ik te lui was om een schroef in de muur te boren. Om over mijn weinig indrukwekkende verzameling kunst maar te zwijgen. Die bestond welgeteld uit één poli tiek incorrect schilderij, handge maakt door mijn broer en - dat dan weer wel - een gesigneerde repro ductie van een olieverfschilderij van de Nederlandse kunstenares Ans Markus. Best raar: je investeert in een fijn thuis vol mooi meubilair, verlichting en accessoires. Maar wanneer er iets aan de muur moet komen te hangen, grijpt de gemid delde Nederlander naar een dertien in dozijn afbeelding afkomstig uit de contreien van Ikea. Waarom niet een uniek kunstwerk dat - hoe vaak je ze ook ziet - blijft intrigeren? Het probleem is dat ik amper ver stand heb van kunst, laat staan van kunst verzamelen. Een museum loop ik zo in, voor een uitgestorven gale rie met een streng kijkende galerie houder bedank ik vriendelijk. De keren dat ik iets moois tegenkom, is het bovendien vaak onbetaalbaar. De beurs op Toch lijkt het aanleggen van een kunstverzameling sinds een aantal jaren bereikbaarder dan ooit. David Polak is voorzitter van Stichting Kunstweek, dat beeldende kunst pro- moot. „Er zijn steeds meer plaatsen waar betaalbare kunst wordt aange boden. Dat gebeurt via internet, maar er zijn ook veel laagdrempelige kunstbeurzen bijgekomen de laatste jaren. De gemiddelde prijs ligt daar bijzonder laag. Dat zijn de beurzen waar kunstenaars hun werk zelf aan bieden, zonder galerie als tussenper soon. Op die events komen in een paar dagen tijd tienduizenden af. Dan ben je verzekerd van de nodige aandacht voor je werk." Vorige maand was er de Annual Dutch Art Fair, een beurs waar zo'n 250 beroepskunstenaars rond de 1.700 kunstwerken aanboden. Voor niet meer dan 40 euro liep je daar weg met een kunstwerk van kera miek onder je arm. Nog een voordeel woensdag 28 oktober 2015 GO Prijs: vanaf 27,99 euro Goed poetsresultaat, gemakkelijk in het gebruik Voelt niet heel stevig, nul uitbreidingsmogelijkheden Stichting Kunstweek heeft onlangs een aantal do's en don'ts samengesteld voor beginnende koper van kunst. Een selectie: I. Koop wat past bij je portemon nee. Laatje vooral niet meeslepen door trends, dat kan alleen als je multimiljonair bent. 2. Vraag een werk desnoods op zicht mee. 3. Zodra je een galerie uitloopt met een werk, heeft het zo'n 30 procent van de waarde verloren, dus zorg datje er niet op uitgeke ken raakt. 4. Verdiep je in wat je mooi vindt. Op sites als www.allekunste- naars.nl ofwww.seesle.nl leer je meer over technieken en materia len. 5. Koop direct bij de kunstenaar. Het scheelt geld en je komt meer over het werk te weten. 6. Praat met verzamelaars met de zelfde voorkeuren. Dat geeft inspi ratie. 7. Koop bij voorkeur van jonge kunstenaars. Dat is betaalbaarder. KUNST KOPEN voor. dummies >Om de ondraag lijke lee gheid van haar zitka mer te vul len, toog verslagge ver Cintha Rood langs kunstbeur zen en -ga lerieën, op zoek naar betaalbare kunst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46