Natuurbeheerplan Zeeland 2016 gewijzigd ZEELAND 9 Lekker plaatje Zeeland „Het is soms heel fijn om aan een kort verhaal te werken, terwijl er ook een roman in de steigers staat. Je kan er dingen in kwijt die niet in je roman passen, maar je wel be zighouden. Het is een totaal ande- 'Weet je wat trouwens erg is? Over een natte weg vol naaktslakken fietsen' re manier van schrijven, van infor matie verdelen, van een personage introduceren. Elke lengte brengt een heel andere vorm mee. Soms wordt een verhaal per ongeluk veel langer dan je had gedacht. Als dat gebeurt, moet je heel veel her schrijven, omdat de timing niet meer klopt. Het is een puzzel waar je aan het eind met een hele boel verkeerde stukjes blijft zit ten, omdat je aan het begin ergens een fout hebt gemaakt. Ik werk zonder plan, ook bij een kort ver haal. De concentratie breng ik al leen op als ik daadwerkelijk aan het typen ben. Dan ontstaat er pas iets." „Ha! Iets kan toch een fascina tie zijn, zonder dat het meteen een autobiografisch gegeven is? Maar het is waar dat 'schikken' ook een onderwerp is in mijn leven. Als schrijver breng je iets de wereld in, en vervolgens ben je aan de heidenen overge leverd." „Toen ik een jaar of negen was, heb ik twee Lotharingers vetge mest voor de slacht. Ik zorgde er heel goed voor, omdat ik wil de dat ze veel zouden wegen met de kerst, zonder er veel mee bezig te zijn dat ze opgege ten zouden worden. Pas toen ik ze wegbracht en van een vreem de man het geld kreeg, samen met het compliment dat ze veel wogen, voelde ik me er raar over. Een soort Judas die zijn zilverstukken krijgt. Dat gevoel is er meteen weer als ik eraan denk. Ik slacht niet zelf. Ik dood alleen vliegen en mug gen, afgezien van alles wat ik plet als ik op een bankje zit of op een bospaadje loop. Weet je wat trouwens erg is? Over een natte weg vol naaktslakken fiet sen." „De man in dat verhaal wil zijn vader aan de vergetelheid ont trekken. Dat is een andere agen da dan die van de journalisten, en dat botst. Ikzelf heb nooit een agenda, en zeg dan ook re gelmatig dingen waar ik later spijt van krijg." „Zoals ik zei, is dat verhaal over Stan onderdeel van iets groters, maar op dit moment werk ik aan een novelle die er tussen door is gekomen. Komend voorjaar verschijnt X&Y met heel korte verhaaltjes, vaak maar een halve bladzijde lang. NRC-lezers hebben al kennis kunnen maken met de serie X&Y. Ze moesten daarvoor de krant omdraaien, weg van de actualiteit, de oorlogen en de vuile spelletjes, naar de achter pagina, waar al die oorlogen en vuile spelletjes ook plaatsvin den, maar dan binnen families en vriendenkringen. Die kleine verhaaltjes worden nu gebun deld, samen met de prachtige tekeningen van Olivia Ettema. Intussen denk ik alweer over een nieuwe serie. Die korte stukjes bevallen me erg." Twitter Peter Koeman @koemanpeter Zullen we maar stop pen met eten? Online Top-5 Agenda Columns Video WOENSDAG 28 OKTOBER 2015 vergeleverd Franca Treur: „Ik werk zonder plan, ook bij een kort verhaal." foto Tommy N. Lance Korte verhalen vragen een andere aanpak dan een roman. Heb je voor keur voor het een of het ander, kun je een kort verhaal schrijven terwijl je aan roman bezig bent? Franca Treur De algemene deler in de verhalen is, in jouw woorden: 'ze gaan over men sen met plannen of verlangens, die zich echter moeten schikken naar de ideeën en plannen van an deren'. Mensen die moeten schik ken, maar ze doen dat wel met verve... Is Franca iemand die zich met verve schikt? We mogen niet te veel over de verhalen verklappen. Maar: jij bent op een boerderij opgegroeid met leven en ook dood van dieren. Kun jij een konijn slach ten? In het tweede verhaal komen de media aan bod. Kranten gaan voor sensatie, de cameraman zoomt in op de traan. Hoe sta jij tegenover publiciteit? Is dit boek een voorbode van nieuw werk? Wat kunnen we ver wachten de komende tijd? Franca Treur: Ik zou maar nergens op rekenen - Geschenk tijdens de Week van het Zeeuwse Boek, gra tis in de Zeeuwse boekhandels bij aankoop van 15,- euro aan boeken. Uit onderzoek blijkt dat voe dingsmiddelen als rijst, pasta, cornflakes en hagelslag moge lijk kankerverwekkende stoffen bevatten. Die stoffen zouden vooral afkomstig zijn van ver pakkingen gemaakt van gerecy cled karton. Dat blijkt uit onder zoek in opdracht van Food- watch. 1. Jonge leraren in Zeeland zit ten in de knel 2. Minister Plasterk weigert Zon dagswet in te trekken (video) 3. Echtpaar ontvlucht 'drukte van Sint Jansteen' voor stilte van Zweden 4. Lisa Kapper uit Ovezande 3e in Holland's Next Top Model 5. 'Brandweer Breskens kwam veel te laat' Kijk op www.pzc.nl of (Upzcredactie facebook.com/depzc r @pzcredactie Op zoek naar een uitje in de herfstva kantie? Iets om te knutselen, een mooie expositie, een sportclinic of een meditatiecursus? Zoek naar har- tenlust in de agenda op onze websi te. Selecteer op datum, plaats of soort activiteit en je vindt altijd wel iets te doen. www.pzc.nl/agenda Nog eens even een column terugle zen? De puntige, kritische, hilarische en troostvolle bijdragen van onze co lumnisten staan niet alleen in de krant, maar zijn ook altijd terug te vin den op de website. Je vindt ze op www.pzc.nl/columns Minister Plasterk (Binnenlandse Za ken) wil een wens van de Tweede Kamer om de Zondagswet in te trekken, niet uitvoeren. Door de Zondagswet is het onder meer ver boden om op zondag vóór 13.00 uur een evenement te organiseren. Wij vroegen mensen op straat wat ze vinden van dat standpunt van de minister. Bekijk de video op www.pzc.nl/video. Als dat niet perfect aansluit bij het lekkere weer van de afgelopen dagen: zo- merkoninkjes! Deze bijzonder smakelijk ogende foto van Patrice Troost von den we op Instagram, onder de hashtag #pzcfoto. Heeft u ook een mooie fo to gemaakt, en wilt u die graag delen met onze lezers? Geef hem ook de hashtag #pzcfoto mee op Instagram, of plaats hem in ons lezersalbum op www.pzc.nl/foto. Op 22 september 2015 hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland de Planwijziging Natuurbeheerplan Zee land 2016 vastgesteld. Daarin worden kleine wijzigin gen aangebracht in de begrenzing van natuurgebieden en beheertypen van het Natuurnetwerk Zeeland. Het plan is van toepassing op de subsidieverlening natuur en landschapsbeheer in 2016. De ontwerp planwijziging heeft van 8 juni tot en met 20 juli 201 5 ter inzage gelegen. De zienswijzen zijn samen gevat in een antwoordnota en verwerkt in de definitieve zijn te raadplegen op en te downloaden van de provin ciale website op http://www.zeeland.nl/natuur-en-land- schap/natuurbeheer en liggen van 2 november tot en met 14- december ter inzage op het provincie huis te Mid delburg. De gewijzigde digitale kaarten van het Natuur beheerplan zijn bovendien in detail te bekijken via het Geoloket op http://zldgwb.zeeland.nl/gw411sl/7View- er=NatuurLandschap Beroep Belanghebbenden die een zienswijze op de ontwerp planwijziging hebben ingediend, kunnen beroep instellen tegen het besluit tot wijziging van Natuurbeheerplan Zeeland 2016 bij de rechtbank Zeeland-West Brabant, Informatie over Provincie Zeeland: www.zeeland.nl locatie Breda, team bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. In het beroepschrift neemt u ten minste op uw naam, uw adres, de datum, tegen welk besluit u beroep instelt (zo mogelijk een kopie meezenden) en waarom. Het beroep schrift dient te worden ondertekend. U moet het beroep schrift indienen binnen zes weken na de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd. Als u overweegt beroep in te stellen, kunt u een infor matiefolder aanvragen op het telefoonnummer 0118- 631000. U kunt de informatie ook downloaden via http://loket.zeeland.nl/bezwaar/beroep. Wij wijzen u erop dat het beroep niet de werking van het besluit schorst. Indien u beroep hebt ingesteld, kunt u de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, team bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda, verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen, indien onverwijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Voor de behandeling van dit verzoek is eveneens griffie recht verschuldigd. Provincie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37