Fietsen langs rijk verleden van dorp Dagbladbezorger PZC 6 WALCHEREN Gezocht! Ter Reede viert jubileum atrium Noormannen van de toekomst In de regio OPZOEK Cursus oud schrift in Zeeuws Archief Nieuwe expositie in De Osseberg Mijn dorp, mijn stad door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE. Ze is rond 270 voor Christus begraven aan de Oranjesprink in Serooskerke. De oudste vrouw van Nederland. Straks maakt ze naar alle waar schijnlijkheid deel uit van een cul tuurhistorische fietstocht in en om het dorp. Verleden ontmoet heden. Via QR-code, filmpjes en smart- phone van de 21-ste eeuw terug naar de ijzertijd bijvoorbeeld. De periode waarin de vrouw leefde en ten ruste is gelegd in het veen. Maar ook Nederlands enige Ro meinse terp en de enige Zeeuwse vroeg-middeleeuwse boerderij uit de zevende eeuw behoren tot de rijke historie. Robert van Dierendonck heeft 'alle verhalen in zijn hoofd' en moet nu de vertaalslag maken naar een fietsroute. Die hij overi gens ook al in z'n hoofd heeft. De archeoloog en adviseur archeolo gie bij Stichting Cultureel Erf- Robert van Dieren donck goed Zeeland (SCEZ), woont in Serooskerke en ziet in en om het dorp voldoende boeiende plaat sen en objecten voor de tocht. „Het afgelopen voorjaar heb ik veel gefietst en zo ontstond het idee voor een cultuur-historische fietsroute. Een tocht waarin het rijke verleden van het dorp be licht wordt. Serooskerke heeft zo veel te bieden. Dat bleek onder meer uit de interessante bodem vondsten bij de aanleg van de N57." Zoals de sporen van een Me- rovingische boerderij nabij de mo len. Samen met resten van aarde werk en dierenbotten wierp deze vondst nieuw licht op de Zeeuw se geschiedenis. „De fietsroute moet straks ook digitaal beschikbaar zijn. Via een QR-code kan de fietser op zijn smartphone bij alle plaatsen en objecten de bijbehorende infor matie krijgen. Compleet met film pje. Waar het kan, wil ik aanha ken bij Zeeuwse Ankers van SCEZ." Zaterdag 7 november staat een 'proeftocht' op het programma. „Dan wil ik toetsten of de infor matie voldoende is of misschien te veel. Of het boeit, hoe lang de tocht is. Ik doe alles uit m'n hoofd, daarna zet ik het op pa pier. De tocht sluit goed aan op de dorpsvisie waaraan de dorp- raad Serooskerke nu de laatste hand legt. Die wordt op 10 no vember gepresenteerd. WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen in GRIJPSKERKE, SEROOSKERKE en 00STKAPELLE Wat staat ertegenover? Een prima vergoeding Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? Ga naar www.bezorgers.nl *min. leeftijd 15 jaar MIDDELBURG De Zeeuwse Volksuniversiteit en het Zeeuws Archief houden vanaf komende maandag een cursus pa leografie (oud schrift) voor gevor derden. Deelnemers leren teksten uit de 16e en 17e eeuw lezen en begrij pen. De cursus bestaat uit vijf les sen die plaatsvinden in het Zeeuws Archief. Iedereen met enige ervaring in oud schrift is welkom. Deelname kost 90 euro. Meer informatie en opgeven: http://www. volksuniversiteitzee land.nl/archief/paleografie. 45 Bij de Agrimarkt in Vlissin- gen is zaterdag 31 oktober een workshop pompoen maskers maken. De workshop wordt gegeven vanwege het 45-jarig bestaan van de supermarkt. Deelname is gratis. Meer informatie over deze en andere activiteiten via www.agrimarkt.nl. GRIJPSKERKE In boerderijgalerie De Osseberg in Grijpskerke wordt van 31 okto ber t/m 12 december de expositie 'Achter iedere deur' gehouden. De tentoontselling omvat verschil lende soorten kunst: keramiek, schilderijen, textiel, beelden en sieraden. De tentoonstelling wordt op 31 ok tober om 14.30 uur geopend door José van Bochove, gids in diverse musea. Meer informatie en openingstijden: www.deosseberg.nl MIDDELBURG Gratis muziekles Jeugdkorps Johan Friso in Middelburg biedt kinderen een halfjaar gratis muziekles aan. Hierbij leren zij muziek noten lezen en kun nen ze kiezen tussen een blaasinstrument of drummen. De eerste les is maandag 2 no vember om 18.30 uur in Molen de Hoop. Na deze zes maanden zijn kinderen vrij om te kie zen of ze willen stop pen of doorgaan. Op geven via: musickids@juliana.org MIDDELBURG Smelly Kitchen in Kloveniersdoelen VLISSINGEN Smelly Kitchen geeft zondag een gratis con cert in de Kloveniers doelen in Middelburg. De vijfkoppige band laat zich inspireren door funk en soul uit de jaren zeventig en bestaat naast leadzan ger Boaz Brom uit Jeroen van 't Leven, Eric van Doorn, Collin Clement en de broers Hans en Lennert Goe- mans. Zij speelden hiervoor al tien jaar sa men in The Kings of Cool. Het gratis con cert start om 15.30 uur. MIDDELBURG Plaatsen vrij bij leesgroep Middelburg Leesgroep geschiedenis in Middel burg heeft plaats voor nieuwe leden. Hier worden boeken over geschiedenis gele zen en besproken aan de hand van leeswij zers met discussievra gen. Deelnemen aan deze leesgroep kost 32,50 euro per jaar. Meer info via www.se- nia.nl Vrijdag is het tien jaar geleden dat de verbouwing van het atri um in Ter Reede afgerond werd. En dit wordt gevierd. De afgelopen tien jaar hebben ve le koren, fanfares en regionale en nationale artiesten op het po dium in het atrium gestaan. Het tienjarig jubileum wordt 30 okto ber feestelijk gevierd. De hele dag door zijn er optredens en festivi teiten. Te beginnen om 10.15 uur met liedjes verzorgd door Eric New man. Het dagprogramma eindigt om 16.15 uur. WESTKAPELLE. Het is herfstvakantie, reden voor de jeugdcommissie van voetbalvereniging De Noormannen in Westkapelle om een toernooi voor de jeugd te organiseren. In sporthal De Bellink kwamen gisteren 49 spe lertjes in actie, foto Ruben Oreel Meer bereiken. Met Wegener KOUDEKERKE Intratuin, Galge- weg 5, vanaf 09.30 uur - Kinderactivi teit 'Pannenkoeken versieren en herfst- kijkdoos maken' MELISKERKE De Boekenmolen, Molenweg 1,14.00 uur - Lezing schrij ver Rob Ruggen- berg en presentatie boek 'Haaienei- land' MIDDELBURG Kloveniersdoelen, Achter de Houttui nen 30,13.00 uur - Filosofielezing Ko Vos 'Het denken over het zijn en het worden'; Kruit- molen 70, 13.00-16.00 uur - Workshops Sport Spel voor jong oud en sporten, knutselen en dan sen voor kinderen; Kinderboerderij De Klepperhoeve, 13.00-16.00 uur - Halloween-mid- dag met o.a. pofifer- tjesverkoop, pom poenen uithollen, pony rijden en schminken; Hof van Buren, Oranje laan 19,14.00-16.00 uur - Lezing Frank van Hoof over Rus sische componis ten; Zusterstraat 6, 14.00-16.00 uur - Kinderworkshop Keramiek; Prooyen- seweg 26, 16.00-18.00 uur - Boerderijbeleving, met kijkje achter de schermen en proeverij van pro ducten; De Zeeuw se Bibliotheek, Kousteensedijk 7, 19.45 uur - Lezing over 'de vijf ster vensfasen in het licht van reïncarna tie'; Schouwburg Middelburg, Mo lenwater 99, 20.00 uur - Optreden Si mon Garfunkel Revival Band OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.00 uur - Paddenstoelenwan deling door natuur gebied de Mante ling o.l.v. deskundi ge Loek de Bruijn SEROOSKERKE De Zandput, 19.30 uur - Lezing Arian- ne Verhoeven over voortuinen VEERE Verenigingsge bouw, 13.45-17.00 uur - Soos voor se nioren met diverse activiteiten VLISSINGEN Oosterhavenweg 10,14.00 uur - Sym posium 'Stad en Oorlog'; Muziekpodium De Piek, Hellebardier- straat 13,19.30 uur - 'De Piek Jam'; Stadhuis, vanaf 19.30 uur - Inwo ners geven ant woord op de vraag van de gemeente, 'wat vond u van de Vlissingse e- venementen in 2015? VROUWENPOLDER Vroondijk 2, 09.00-16.00 uur - Zelfplukdag bij Fruitteeltbedrijf Schorre WESTKAPELLE Polderhuis mu seum, Zuidstraat 154-156, 10.00-16.00 uur - Activiteitendag voor kinderen, met o.a. om 10.00 uur - Fotospeurtocht; 13.00 uur - Vuurto ren vragenspel en je eigen vlieger be schilderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34