Jordy de Jonge is klaar met motorsport Franca Treur schrijft geschenk Week van het Zeeuwse Boek Van de haak! Bouwgronden moeten 1 januari 2017 beschikbaar zijn Bedrijven die weg moeten voor bouw Nieuwe Sluis bij Terneuzen, krijgen in november aanbieding. TERNEUZEN. De tijd begint te drin gen voor de verwerving van gron den voor de bouw van de Nieuwe Sluis bij Terneuzen. De gronden moeten 1 januari 2017 beschikbaar zijn. Dat lijkt ver weg, maar bedrij ven moeten wel op tijd elders on derdak kunnen vinden. In totaal twintig bedrijven, par ticulieren en 'objecten' aan de Schependijk, het Buitenhoofd en de Buitenhaven moeten weg. Jan van Gorp, woordvoerder van de Vlaams Nederlandse Scheldecom- missie die de bouw regelt, meldt dat eigenaren in november een aanbieding krijgen op basis van een onafhankelijke taxatie. Op de Schependijk zitten de grootste, te verkassen bedrijven, waaronder Navimar (scheepsbeno- digdheden), houthandel Jonge- neel en industrieel dienstverlener TMS Industrial Services. Een woordvoerder van Navimar laat weten nog in onderhandeling te zijn en verder geen mededelingen te willen doen. Han van Rooijen van Jongeneel - dat 44 vestigingen heeft in heel Nederland - meldt hetzelfde. Hij voegt toe dat Jonge neel in elk geval een vestiging in Terneuzen houdt. TMS dat deel uitmaakt van een concern met vestigingen in Mid delburg, Moerdijk en België, heeft al verder gekeken, hoewel er ook nog geen overeenkomst is over de grondaankoop. TMS maakt in Ter neuzen met behulp van computer gestuurde machines onder meer metalen constructies, leidingwer- ken en machineonderdelen voor bedrijven in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. Dat is precisiewerk. De bouw van de Nieuwe Sluis kan overlast geven; trillingen en stof. Jo Krijn, financieel directeur bij TMS, wil dan ook weg zijn, als de werkzaamheden beginnen. Bij TMS Terneuzen werken zo'n veer tig mensen in de werkplaats en 120 a 130 in de buitendienst, bij be drijven in de wijde omtrek. 'We willen graag mee werken aan verhuizing, maar het aanbod moet wel alle kosten dekken' TMS wilde graag naar het Main tenance Valuepark, het park voor onderhoudsbedrijven in de (pro ces) industrie. Nog voordat vorige week bekend werd dat Dow die in vestering met een jaar heeft uitge steld, is TMS met de gemeente in overleg getreden over een andere locatie, de Techniekstraat tegen over de skihal. Krijn: „We hebben tien maanden bouwtijd nodig en kunnen niet te lang wachten. Het is dan zo 1 januari 2017." Rijkswaterstaat wil langs 'min nelijke weg' eruit zien te komen met alle partijen in het Nieuwe Sluis-gebied. Lukt dat niet, dan volgt een onteigeningsprocedure. Volgens woordvoerder Van Gorp hoeft zo'n procedure 'niet meer dan een jaar' te duren. PACINA8&9 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl WOENSDAG 28 oktober 2015 Zeeland Tijd dringt voor Nieuwe Sluis door Harmen van der Werf Jo Krijn, financieel directeur TMS door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE Na acht mislukte pogingen is het de stichting Dierenhulp gisteren in de Zierikzeese gracht gelukt een jonge zwaan te bevrijden van ingeslikt vistuig. Het dier zwemt inmiddels weer vrolijk rond. Daar was wel de hulp van de Reddingsbrigade Zierikzee-Duive- land voor nodig. De redders dreven de zwaan met hun rubber boot naar de Jannewekkenbrug. Daar fladderde het dier de wal op, waar het door Petra van der Linde van stichting Dierenhulp kon worden overmeesterd. De jonge zwaan is met de dierenam bulance naar een dierenarts gebracht. Die spoot verdovings spray in de zwanenhals en wist daarna met een lange tang het haakje door te knippen en te verwijderen. Medewerkers van Dierenhulp zijn anderhalve week doende geweest met de zwaan. Vangnet en -stok wist het dier telkens te ontwijken. Als de zwaan in het nauw werd gedreven, vloog hij weg. De watervogel had een vishaak ingeslikt. De lijn met loodjes hing uit zijn bek. „Je kunt zien dat hij moeite heeft met eten want hij begint nu zwakker te worden", legde José de Deugd van Dierenhulp, voorafgaand aan de poging uit. Haar plan de zwaan op te jagen naar de muur bij de brug lukte „Dit is inmiddels de vierde uit het nest, die een vishaak binnen krijgt", vertelde De Deugd na afloop. „De jonge zwanen happen naar het aas aan de hengel of ze pakken het brood van een in het riet verloren stuk vislijn." De Deugd en Van der Linde waren gisteren blij dat het eindelijk was gelukt de zwaan te vangen. De Deugd: „Maar minder plezierig zijn de onbeschofte reacties van mensen op internet en aan de telefoon. We zijn uitgeschol den en beschuldigd, terwijl onze medewerkers elke dag hun best hebben gedaan." Een snelle high five van Petra van der Linde (links) en José de Deugd na het vangen van de zwaan. En daarna meteen naar de dierenarts om het haakje te laten verwijde ren. foto's Marieke Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29