BNN-presentator begint vanavond met nieuwe tv-show 25 Al 70.000 kaarten verkocht voor Bond Erasmus Week eert Loes Luca 'Ik hoop dat L'Homo op tijd belt' Media Entertainment anders gedragen Ik kan gewoon ontzettend slecht tegen mijn verlies Dat was als kind al zo' Jan Versteegh mag zich het grootste talent van de Nederlandse televisie noemen. Toch blijft hij onverstoorbaar. „Ik ga me niet In de voorverkoop zijn al ruim 70.000 kaart jes verkocht voor de nieuwe James Bond film Spectre. De 24e speelfilm uit de reeks is vanaf morgen te zien in 135 Nederlandse filmtheaters. Vanavond is de première in Pa- thé Tuschinski in Amsterdam. Actrice en comédienne Loes Luca (foto) krijgt vanavond de Lof der Zotheidspeld 2015. De organisatie van de Erasmus Week in Rotter dam eert daarmee 'haar veelzijdig heid en eindeloze creativiteit'. „Ja, ik sta er zeker voor open", herhaalt Jan Ver steegh zijn eerder in de ze krant geuite bereid heid om te poseren voor L'Homo, de roze editie van het tijd schrift Linda. Dat bevat jaarlijks een spannende fotoserie met een hete roseksuele man. „Een mooi blad, mooie fo to's, waarom niet?", zegt hij. Benaderd is hij nog niet. „Maar als ze dat willen doen, hoop ik wel dat ze dat min stens drie maanden voor de fotosessie doen. Dan kan ik nog wat aan dit winter- lichaam doen." Dat hij geen be- dankspeech schreef, was geen bijgeloof. Jan Ver steegh (29) had, bezweert hij, geen rekening gehouden met de winst van de Televizier Ta lent Award. „Ik kon het niet geloven toen ik mijn naam hoor de", haalt hij het moment van twee weken geleden in Theater Carré te rug. „Onderweg naar het podium dacht ik alleen maar: 'Help. Ik weet niet wat ik moet zeggen'." Uiteindelijk vervaardigde hij ter plekke een dankwoord dat onder meer uit ging naar zijn ouders, zijn vrien din en werkgever BNN. Na afloop laafde Ver steegh zich aan een cocktail van cham pagne en veel feli- citatiegeknuffel. „Maar er veran dert niets. Ik ga geen extra geld verdie nen, ik ga ner gens anders werken en ga me niet anders gedragen. Ik heb goed feestgevierd en nu ga ik door waar ik was." In Versteeghs geval is dat Jan is de beste, zijn nieuwe pro gramma bij BNN dat hij vanaf van avond presenteert Daarin daagt hij bekende Nederlanders uit te gen hem te duelleren. Zo poogt Patty Brard te bewijzen dat ze een betere crime fighter is dan Ver steegh en vermoedt rapper Gers Pardoel een snellere coureur te zijn. „De opdrachten zijn voor ons een verrassing. Gers en ik vonden onszelf terug als coureurs in een kamelenrace. En dan nóg wil ik winnen. Als blijkt dat ik ergens niet de beste in ben, blijft het een teleurstelling." Hoe dat komt? „Ik kan gewoon ontzettend slecht tegen mijn ver lies. Dat was als kind al zo. Als we thuis Monopoly speelden, zorgde ik ervoor dat ik de bank was. Dan liet ik keer op keer biljetjes op de grond vallen om die daarna stie kem aan mijn eigen geld toe te voegen. Met dat fanatisme gaat het inmiddels beter. Het lukt me nu een verloren bordspelletje zon der ruzie af te maken." Jan is de beste is zijn eerste solo programma. Hij voelde wel druk toen hij aan de opnames begon. „Tot nu toe had ik steeds Geraldi- ne Kemper of Tim Hofman (co-presentatoren Spuiten en slik ken, red.) naast me. Nu kan ik op niemand leunen. In het begin zei ik af en toe tegen mezelf: 'Ja Jan, dit is wel je eerste eigen show. Als je dit niet goed doet, krijg je er na tuurlijk nooit meer eentje'. Maar, zo besef ik me inmiddels, ik kan niet meer doen dan mijn best. Als het allemaal mislukt, kan ik altijd weer gymleraar worden." Tot drie jaar terug stond Versteegh in de gymzaal voor de klas in Gouda. Hij hield dat twee jaar vol. „Ik was niet zo'n heel goede le raar, vond de lesstof nogal eentonig." Hij stapte naar Powned, dat hem aannam als ver slaggever. Daarna volg de BNN. Versteegh voelt zich daar gelukkig, maar is de laatste om het belang van zijn werk te overschatten. „Ik doe niets belang rijks. Mijn vader is arts. Die redt le vens. Dat is belangrijk. Of neem mijn vorige beroep: aan leraren heb je maatschappelijk gezien ook meer dan aan tv-makers. Het eni ge wat ik kan bedenken dat nuttig is aan mijn werk is dat huwelijken langer standhouden, omdat de echtparen op de bank niet met el kaar hoeven te praten terwijl ze naar mijn programma's kijken." WOENSDAG 28 OKTOBER 2015 Cultuur Jan Versteegh begint vanavond met zijn nieuwe program ma jan is de beste. foto Jean-Pierre Jans Met twee benen op de grond door Stefan Raatgever Jan is de beste. Te zien vanaf vanavond, NPO 3, 21.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25