PSV doet het pas na een uur Rotterdammers tellen al weken af) verstoppen is 16 Stroomstoring maakt einde aan oefenduel Nederlandse vrouwen Bayern verslaat bekerhouder Feyenoord was blij met Ajax als tegenstander in de derde ronde van de KNVB-beker. Nu moet het gebeuren. Het is tijd om Ajax te verslaan. De oefeninterland van het Neder lands vrouwenvoetbalteam gis teravond in en tegen Polen is na de eerste helft noodgedwongen gestaakt. Door een stroomsto ring viel tijdens de rust in Jele- nia Góra een deel van de veldver- lichting uit. Een volledige repara tie bleek niet mogelijk. Na onge veer drie kwartier wachten, brak de arbitrage het duel definitief af. Polen stond bij het rustsig- naal met 1-0 voor. „Dit geeft een heel onbevredi gend gevoel", liet de nieuwe bondscoach Arjan van der Laan weten. „We speelden de eerste helft niet goed, waren slordig aan de bal en gingen niet secuur om met de kansen. Dus is er veel ruimte voor verbetering en dan hoop je dat het elftal zich in de tweede helft herstelt. Maar nu moesten we lang wachten en werd het duel uiteindelijk ge staakt. Heel jammer dat het zo eindigt." Van der Laan is met Oranje in voorbereiding op het olympisch kwalificatietoernooi, dat begin maart in Nederland is. Blessure van Ogbeche valt mee De ernst van de blessure van Bar tholomew Ogbeche, de spits en topscorer van SC Cambuur, lijkt mee te vallen. Op een MRI-scan die gisteren is gemaakt is geen zwaar letsel te zien. Of de Nigeri- aan zondag met zijn club alweer kan meedoen in de streekderby tegen sc Heerenveen is nog wel onzeker. Ogbeche viel afgelopen zondag nog voor rust uit in de wedstrijd tegen ADO Den Haag KORT NIEUWS NEC denkt na over nieuw stadion NEC overweegt te verhuizen naar een nieuw stadion, als het niet snel tot een oplossing komt met de gemeente Nijmegen. Bei de partijen steggelen al jaren over modernisering van De Gof- fert. NEC wil dat dit verouderde stadion, eigendom van de ge meente, wordt verbouwd en uit gebreid, om door te kunnen groeien. Een alternatiefis verhui zen naar een nieuw te bouwen stadion aan de rand van de stad. En ja hoor, ruim een uur voor de besloten afsluitende training slingerde ook Eljero Elia een tweet de we reld in. Een foto van de aanvaller zelf, breed lachend tussen zijn ploeggenoten Simon Gustafson, Bilal Basacikoglu, Dirk Kuyt en Marko Vejinovic. En met als veelzeggende begelei dende tekst: we kunnen niet wachten tot morgen. Het gevoel van Elia is het ge voel van de volledige kleedkamer van Feyenoord. Daar zitten spe lers al weken bijna als ongeduldi ge kinderen af te tellen tot er ein delijk een verjaardag is en de ca deautjes kunnen worden uitge pakt. Voor Feyenoord voelde het ook als een geschenk uit de he mel, het duel met aartsrivaal Ajax in de derde bekerronde. De onthutsende statistieken, met slechts één overwinning in de laatste 23 onderlinge ontmoetin gen, werden achteloos opzij ge schoven. Dit Feyenoord moest en zou in de kolkende Kuip het Am sterdamse varkentje eindelijk weer eens wassen. Herinnering „We kunnen met een zege voor een herinnering voor het leven zorgen", stelt Dirk Kuyt. „Als Feyenoord van Ajax wint, doet het iets met de club, met het Le gioen, maar eigenlijk gewoon met heel Rotterdam. Dat gevoel is uniek." In het verleden stapte Feye noord wel vaker met de borst fier vooruit de Kuip in om de krach ten te meten met Ajax. Vaak liep het uit op een totale deceptie. Dit keer is alles anders, hoor je in de Kuip. Acht overwinningen in tien competitiewedstrijden heb ben het zelfvertrouwen in Rotter dam opgekrikt. De ploeg voelt dat er geen verstoppertje meer ge speeld kan worden, het moet van avond gebeuren. Wie kritisch naar de laatste competitiewedstrijd tegen AZ keek, zag dat de vermoeide ploeg uit Alkmaar een handvol uitste kende kansen kreeg. Maar in Rot- 'Als Feyenoord van Ajax wint, doet het iets met heel Rotterdam. Dat gevoel is uniek' terdam is het glas op dit moment half vol, ze wijzen liever naar het feit dat er met het kwartet Eljero Elia, Michiel Kramer, Dirk Kuyt en Simon Gustafson een dodelij ke aanvalslinie binnen de lijnen staat. „We creëren veel kansen dit seizoen en we maken het ook af', zegt middenvelder Karim El Ahmadi, die zelf in tien eerdere Klassiekers nooit als winnaar van het veld stapte. „Dus wordt het een keertje tijd", zegt hij. Ook Giovanni van Bronck- horst is vol vertrouwen. De trai ner van Feyenoord vertelt al we ken dat hij tevreden is over de progressie van zijn elftal. „Ik denk dat wij nu veel verder zijn dan eerder dit seizoen in de uit wedstrijd tegen PSV", vertelt de coach. In die topper zaten Elia en Kramer bijvoorbeeld nog op de bank, hun aanwezigheid zorgde inderdaad voor een kwaliteitsim puls, al was het maar omdat ze niet onder de indruk zijn van te genstanders. „Dit elftal is klaar voor de strijd met Ajax. Het vertrouwen is groot. We gaan vol voor de winst. We zullen niet anders spe len dan normaal in de Kuip." Is er dan helemaal geen ge vaar? Kuyt knikt. „Dat we onszelf niet voorbij lopen in ons enthou siasme. Door de adrenaline, het publiek dat ons opzweept. Dat je dan geen domme dingen doet. Aan de andere kant: dit Feye noord is een volwassen elftal." Na de 6-0 thuiszege op de ama teurs van sc Genemuiden, in de derde ronde van de KNVB-beker, was er gisteravond voor hem ze ker reden om kritisch te zijn. PSV liep pas na een uur overtui gend weg van de amateurs. „We waren veel te slordig in de eerste helft", zei Cocu na het duel tegen de ploeg uit Noord west-Overijssel. Na de 1-0 van Luuk de Jong kreeg de hoofdklas ser zowaar nog twee kansen om Sport VOETBAL 1 V 4 Bayern München heeft gisteren in de DFB-Pokal met 1-3 gewonnen van VfL Wolfsburg, de bekerwinnaar van vorig seizoen. Douglas Costa en Thomas Müller (twee keer) hadden het duel al voor rust beslist. André Schürrle deed in de slotfase nog iets terug. Bas Dost begon in de basis bij Wolfsburg, Arjen Robben viel in bij Bayern. foto AFP VOETBAL (i-i). VOETBAL VOETBAL Testimonial Aan stoppen denkt Wayne Rooney (foto) nog niet. Toch krijgt hij volgend jaar al een testimonial van Man chester United. De En gelsen spelen 3 augus tus een erewedstrijd voor Rooney (30), die dan twaalf jaar voor de club voetbalt. VOETBAL Opvolger bekend De Duitse voetbalclub TSG 1899 Hoffen- heim doet snel zaken. Een dag nadat Huub Stevens als trainer werd aangesteld voor de rest van het sei zoen, maakte de club leiding bekend dat Julian Nagelsmann (28) hem daarna op volgt. De Duitser leidt hier nu de A-junioren en volgt de opleiding voor het hoogste trai nersdiploma. VOETBAL Formateur Het stichtingsbestuur van sc Heerenveen heeft Sjoerd Feenstra aangesteld als forma teur voor een nieuw bestuur. De Friese voetbalclub zit sinds maandag zonder be stuur, omdat alle le den zijn opgestapt. Feyenoord heeft geen enkele twijfel door Mikos Couka Dirk Kuyt door Rik Elfrink PSV'er Gaston Pereiro (r) schiet de tweede van zijn in totaal drie treffers langs Christian Riemens van Genemuiden. foto Pro Shots EINDHOVEN. „Je doet het nooit goed en moet je alleen maar plaat sen voor de volgende ronde", zei Phillip Cocu bijna verontschuldi gend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16