aw* liiiÉ Kü tea Kerst I Tweede stad van Nederland is dé plek om in 2016 te bezoeken Lofzang op een van 's werelds meest opwindende steden NIEUWS 13 Rotterdam staat op nummer 5 in de top tien van 'topsteden' ter wereld van de toonaangevende reisgids Lonely Planet. omen West ]ord Genieten^ uitwaaien M É.-Tü' Beter kun je het haast niet krijgen: Lonely Planet heeft Rotterdam uitverko ren tot een van de vijf 'topsteden' ter wereld. „Alles waar de afgelopen jaren aan gebouwd is, valt nu op zijn plek", jubelt BN'er en gebo ren Rotterdammer Jan Kooijman. He-le-maal een verrassing is het nou ook weer niet dat de meest invloedrijke uitgever van reisgidsen, Lonely Planet, Rotter dam op de vijfde plek neerzet van 'top cities in the world'. Waren het niet The New York Times en internationale reisgids Rough Guide die de stad met de mooi ste skyline van Nederland ander halfjaar geleden al op een lijst van 'interessantste steden te we reld' plaatsten. Rotterdam, daar móest je naartoe. Dat wordt dringen dan, want nu dendert Lonely Planet er nog eens overheen. En wereldreizi gers uit alle uithoeken van de pla neet baseren hun reizen altijd op die steden top tien van Lonely Planet: Kotor (Montenegro), Qui to (Ecuador), Dublin (Ierland) en 'Alles waar de laatste jaren aan gewerkt is, valt nu op z'n plaats' George Town (Maleisië) komen eerst, maar dan naar Rotterdam (nog voor Mumbai, op plaats 6). „Leuk hè", reageert een trotse Jan Kooijman (34). „Ik vergeleek Rotterdam al zo vaak met New York, maar eigenlijk nog meer met Los Angeles: je moet een fiets of een auto hebben om van leuk plekje naar leuk plekje te gaan. Het lijkt wel of alles waar aan gebouwd is, nu klopt. Alsof iedereen ineens ziet: dat zijn toch wel verdomd veel mooie plekken bij elkaar. Er is ook zo ontzettend veel veranderd, hè. Die Markthal en het station, dat was vroeger een schimmige plek en is nu dé entree voor elke toe rist. Maar er is nog zoveel meer. Moet je zien wat een hippe plek Katendrecht is geworden, of hoe fantastisch je kan uitgaan op de Witte de Withstraat." Aan cultuur geen gebrek. „Als ik naar een stad als New York ga, wil ik ook naar een goeie voorstel ling. Dat heeft Rotterdam ook. Het Scapino Ballet Rotterdam, Conny Janssen Danst, het is er al lemaal. Rotterdam is nu gewoon dé stad om te ontdekken." 'Rotterdam is een van de meest op windende steden van Europa op dit moment.' Het staat er echt, in de meest toonaange vende reisgids ter wereld: Lonely Pla net. De gids be dient zich van vele superlatieven in haar lofzang op de havenstad. De mo derne architec tuur, de kunst in vele verschijnings vormen en de vele nieuwe restau rants, bars en uit gaansgelegenhe den maakt Rotter dam tot dé plek om in 2016 met een bezoek te vere ren. Natuurlijk roemt Lonely Pla net de inmiddels bekende attracties, zoals de Kubuswo ningen, de Markt hal met z'n veelge prezen plafond schildering, de enorme torens van De Rotterdam (ont worpen door de Rotterdamse topar chitect Rem Kool haas), de Erasmus- brug en het schitte rende nieuwe sta tion. Maar de reis gids kijkt verder, daar waar lang niet alle Rotter dammers weet van hebben. Zoals het Station Hof plein, waar in de bogen onder de oude spoorlijn res taurants en winkel tjes zijn gevestigd. Een houten loop brug verbindt het Centraal Station met dit gebied. On derweg is er Groos, de winkel vol Rotterdamse producten en de DakAkker, een groentetuin met uitzicht op de Coolsingel. WOENSDAG 28 OKTOBER 2015 i»LLdl.Sll Rotterdam vanuit de lucht, met de nieuwe Markthal, die de deuren opende in oktober 2014. foto John de Pater Lonely Planet: allemaal naar hip en happening Rotterdam door Victor Schildkamp Jan Kooijman acteur BN'er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13