L Driebander Van Dam is het helemaal kwijt 37 teams aan het vertrek bij geslaagd evenement Vlissingse basketballers vliegen snel uit beker SPORT 19 Team Narcos, met daarin ook Roy Gijsel uit Heikant, wint drie-urencross. w De drie-urencross van RES-Axel op het circuit aan de Lageweg werd gisteren een ge weldig evene ment. Dat kwam door de goede weersomstandigheden, de prima rijders en het vele publiek. Liefst 37 teams kwamen aan de start, verdeeld over licentiehou ders en amateurs. De overwinning bij de licentiehouders ging ver diend naar het team Narcos, be staande uit de smaakmakers van de Strandcross in Vlissingen, Mare de Reuver uit Amstelveen, de Belg Yentel Martens uit Lommei en Roy Gijsel uit Heikant. Gijsel was natuurlijk dolgeluk kig met de overwinning. „Gewel dig, het ging helemaal zoals ik dat voor ogen had", zei de Zeeuws- Vlaming glunderend. „Eén tele foontje was voldoende om mijn vrienden De Reuver en Martens over de streep te trekken om deel te nemen. De naam Narcos heb ik van mijn favoriete TV-serie, Nar cos." Vooral De Reuver ging, zonder de andere twee tekort te doen, te keer als in zijn beste dagen. Tegen het eind reed hij nog steeds prima rondetijden. De grootste tegen stand kwam zoals verwacht van het team AMC Evergem met de Belgen Nick Triest, Jeffrey Dewulf en Pascal Bal. Natuurlijk nam ook De Reuver zijn rust om ook de anderen aan het werk te zetten. Aan het begin van de race leek het team het moei lijk te krijgen toen de Husqvarna van Martens kuren vertoonde in de elektronica. Het euvel werd net op tijd opgelost. De Reuver toon de zich ook tevreden. „Vlissingen en deze cross zijn ideaal als voorbe reiding op de grote strandcross in Scheveningen, eind volgende maand." Het team van MC Mikkola met Mark Boot uit Burgh-Haamstede werd derde. Enigszins verrassend werd het team van de Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen, Steven Ovaa uit Arnemuiden en Nick Horsten uit Eindhoven vierde. Amateurs Bij de amateurs werd het een Zeeuws-Vlaams festival. De Ter- neuzenaren Boy Stockman en Ti nto Dhanis uit Terneuzen werden met Tom Cortvriendt uit Axel de grote winnaars. Als tweede fi nishte op twee rondes achterstand een ander Zeeuws-Vlaams team met Laurens de Ridder uit Kuit- 'Eén telefoontje was voldoende om mijn vrienden De Reuver en Martens over de streep te trekken om deel te nemen' aart, Wilko de Booij uit Walsoor den en Kevin van Houdt uit Axel. Thomas Adriaanse en zijn vrouw Karin uit Lewedorp deden het in deze categorie ook prima. Zij wer den vijfde. Bij de jeugd, die twee uur reed, ging de overwinning naar Ryan de Beer uit Made, Jens Walvoort uit Etten Leur en Dailey van de Kette rij uit Vlissingen. Zij bleven het Brabantse tweetal Scott Smulders en Eloy van Rijkevorsel twee se conden voor. Derde werden de Bel gische kampioen Emilio Nieuwen- huize en zijn maat Avo Tack. VLISSINGEN. De basketballers van BC Vlissingen zijn zater dag uitgeschakeld in het be kertoernooi. De ploeg verloor in Veghel van Attacus, dat ko mend weekeinde opnieuw de tegenstander is in de competi tie. De vrouwen van zowel BC Vlissingen (tweede divi sie) als BV Souburg (eerste klasse) speelden gewoon com petitie en wonnen. BC Vlissingen kon niet be schikken over Dennis de Paauw en Dorde Karadzic, die door blessures ontbra ken. In de eerste helft bood de ploeg van coach Stefan Ka radzic uitstekend partij. Het was 36-37 bij rust. Maar na de pauze kon BC Vlissingen niet meer volgen, mede door de hoge foutenlast. Attacus liep ver uit en plaatste zich voor de volgende ronde van het bekertoernooi. De thuisploeg kwam gehan dicapt aan de start vanwege het ontbreken van de erva ren speelsters Sheri Bos, Lisa Kuiper en Nanon Doeland. JRC Boxtel, nog puntloos in de tweede divisie, leek hier van te profiteren en nam snel een kleine voorsprong: 6-10. Vervolgens hield BC Vlissingen de verdediging goed gesloten en aanvallend ging het steeds beter draaien, waardoor de ruststand 34-18 was. In het begin van de tweede helft werd deze voorsprong snel uitgebouwd naar 48-21. BC Vlissingen liet daarna ver dedigend de teugels vieren, maar de zege kwam niet meer in gevaar. Springfield 2-BV Souburg 45-47: De eersteklassers hielden el kaar in Berlicum de hele wedstrijd in evenwicht. Er werd aan beide kanten fel verdedigd, waardoor er wei nig werd gescoord. De rust stand was 20-21. Ook daarna bleef het erg spannend. Vlak voor tijd maakte Jessica Ver- hage de winnende score voor BV Souburg. Na afloop van de strijd in Sprun del zag men bij Ripa drie blije ge zichten. Vreugde was er bij Fran cis Forton, die biljartles gaf in zijn partij tegen Murat Hayta. Het werd 17-45 in slechts 26 beurten. Kay de Zwart was ook een geluk kig man na zijn ruim overwin ning op René Luij sterburg: 27-45 in 41 beurten. En ook Dion Berg mans was tevreden. Hij boekte zijn tweede zege op rij, met dit keer Charles Mekes als slachtoffer. Het duel eindigde na 56 beurten in 26-40. De bedroefdheid was er bij Jens van Dam, hoewel hij natuur lijk blij was met de teamzege. Maar hij was ook zwaar teleurge steld over zijn eigen prestatie. Ont moedigd staarde hij minutenlang voor zich uit na zijn 40-35-neder- laag tegen Volkan Cetin. „Ik be grijp er niks van", zei hij. „Ik doe er evenveel aan als altijd, maar ik krijg het goede gevoel gewoon niet te pakken. Niemand moet denken dat dit mij niks doet. Ik baal verschrikkelijk, maar weet niet wat ik eraan kan doen. Het is frustrerend." De reactie van de jonge Sasse- naar was begrijpelijk. Vorig sei zoen speelde hij in de eredivisie een moyenne van 1.040 bijeen. Tot nu toe stopt de teller bij 0.900. Tweede divisie. BV Sprundel 3- Pol ka Print 6-2: Voor de pauze verlo ren Meerten en Louis Dallinga. Na de pauze kon Dirk Vlerick nog 'Ik doe er evenveel aan als altijd, maar ik krijg het goede gevoel gewoon niet te pakken' Jens van Dam wel wat terug doen, maar Jean Paul de Kraker kwam na een 30-30-tussenstand adem tekort en verloor met 40-37. De Geslootene Boom-'t Bierwinkel tje 2-6 De huisderby die met span ning tegemoet werd gezien, flopte al snel omdat de thuisploeg maar over drie man kon beschikken. Daardoor kwamen de bezoekers al zonder te spelen op 0-2. Alleen Ro bert van Stevendaal won voor de 'thuisploeg'. 'Grote' Cees Wissel en Fons Baart zegevierden na mens 't Bierwinkeltje. Bottles/De Parel-De Stene Brug 6-2: De thuisploeg kreeg de zege in het duel in de middenmoot van de derde divisie niet cadeau, maar verdiende hem uiteindelijk wel. John Bakker verloor als enige van zijn team. Peter Snelders knokte tot het laatste moment om de 30-28-zege over de streep te trek ken, net als Raf Hofman. Alleen Theo Platjouw won royaal: 35-20 tegen Wim de Kok. Benny Visser greep de titel in het driebanden eerste klasse na een thrillerachtige finale. Visser leidde weliswaar voor aanvang van de slotronde, maar was nog niet zeker van de eindzege. Hij moest daarvoor zelf winnen of concurrent Joop de Fouw moest verliezen of gelijkspelen. Dat laat ste gebeurde, waardoor Visser goud pakte. Favoriet Robert Vink begon slecht aan het toernooi en zou de schade niet meer kunnen repare ren. Hij werd vijfde. MAANDAG 26 OKTOBER 2015 De Reuver rijdt in Axel als in zijn beste jaren door Herman Heuvink - - - - T -i. V> -v - -> N- i- - .i7;- T c V"*"' - 2S V flgap. .V V-.v.,_ f Bij de drie-urencross in Axel moesten de crossers naar hun motoren rennen bij de start van de wedstrijd. foto Peter Nicolai Roy Gijsel Mannen. Attacus-BC Vlissingen 87-63: Vrouwen. BC Vlissingen-JRC Boxtel 67-49: door Joop van den Oudenhoven SPRUNDEL. De driebanders van Ripa Recycling deden in de eerste divisie goede zaken met een 6-2-overwinning bij Sprundel 1. Polka Print verloor een verdieping lager en 't Bierwinkeltje en Bottles/de Parel wonnen allebei. De titel in het persoonlijk kam pioenschap driebanden eerste klas se was voor Benny Visser van WBC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 81