Atleet Verhage ligt op schema voor Zevenheuvelenloop 170 Motorcrossers laten organisatie in de steek 18 SPORT 1 *ft Niels Mesu rijdt in de punten Patty van Kerckhoven blinkt uit bij winnend Novitas Lammerts wint NK freestyle Scheldesport gaat onderuit Hij doelde op Kevin Cnudde uit het Belgische Nazareth. Verhage klopte zijn tegenstrever uiteinde lijk wel en greep de overwinning in de wedstrijd over 13,2 kilome ter. Verhage is toe aan het werken naar de Zevenheuvelenloop op 15 november in Nijmegen. De wed strijd in Gelderland heeft inmid dels iets weg van een familiereü nie. „Eén van mijn zusjes woont vlak bij de start en we gaan er met z'n allen heen", vertelde de atleet uit Zaamslag. Verhage was content met zijn prestatie in de Piet Spruit Memo rial. „Ik denk op schema te liggen voor de Zevenheuvelenloop, ik moet daar een goede tijd neer kun nen zetten." Verhage rekende zaterdag in de slotronde af met Kevin Cnudde. „Ik ben hem in de laatste ronde voorbij gegaan. Daar had hij geen antwoord meer om", stelde Verha ge. Cnudde werd tweede, Sander Post finishte als derde. Marleen Houg verraste in haar eerste wedstrijd door naar de over winning te lopen. De atlete uit Zaamslag had daarbij wel geluk dat de favoriete Myrthe Faro uit Breskens geblesseerd uit moest vallen. De wedstrijd werd zaterdag in Sluiskil gehouden, terwijl andere jaren De Braakman altijd de uit valsbasis was. De organisatie toon de zich tevreden met de overstap. De samenwerking met de plaatse lijke voetbalvereniging was prima. „We moeten uiteraard nog evalue ren, maar het lijkt er op dat dit een vervolg gaat krijgen. Met meer dan 170 deelnemers konden we ook tevreden zijn", stelde An nette Heijman van de organise rende Piet Spruit-lopers. Barney Steketee uit Yerseke kwam sterk voor de dag. Na een prima in haalrace met een vierde plaats in de eerste manche werd de winst in de tweede reeks gepakt. Hij greep ook de eindzege bij de junioren MX 2. De clubklasse kende met 21 deel nemers genoeg rijders. Wesley Trompetter uit Dinteloord bleek in beide manches de sterkste. In de eerste manche legde Corné Zuid hof uit Hoedekenskerke beslag op de elfde plaats. De tweede manche haalde hij het beste in zich boven en knokte zich naar een fraaie tweede plaats. Op deze manier werd hij nog vijfde in de dagklasse ring en tweede in de eindklasse ring en daarmee beste Zeeuw. Dylan van Maastrigt uit Sluiskil maakt volgend seizoen de overstap naar de 85CC. De Zeeuws-Vlaming krijgt extra les van Jordi van de Wiele en dat werpt zijn vruchten af. Hij nam afscheid bij de 65a: met de dagoverwinning en de ti tel. Schaatser Niels Mesu kon zater dagavond juichen bij de eerste wedstrijd om de KNSB Mara thon Cup. De Middelburger pak te in Amsterdam met een zes tiende plaats zijn eerste punten voor het klassement, maar be langrijker was dat zijn ploeg (Team Tjolk) met Evert Hool- werf de winnaar van de wed strijd had. Hij was met Ingmar Berga ont snapt en ze hadden een ronde voorsprong op een groep van achttien rijders, onder wie Niels Mesu. Die groep had weer een ronde voorsprong op het peloton waarin Erwin Mesu reed. Hij werd als 36e geklasseerd. In de eerste divisie was Joerec Cijsouw uit Oostburg de best ge klasseerde Zeeuwse schaatser. Hij eindigde als 32e in het pelo ton, kort voor Rico van Damme uit Yerseke en diens plaatsge noot Laurent Janse. Meppelder grijpt ook Europese titel Taekwondoka Nina Meppelder is zaterdag in Glasgow Europees kampioene sparren geworden. In de finale kwam de Middelburgse tegenover de Engelse Aniko He- redi te staan. In de eerste ronde moest Meppelder wennen aan de manier van vechten van haar, maar daarna hield ze controle en won ze overtuigend. Meppelder realiseerde hiermee haar doel om in één jaar zowel wereldkampioen als Europees kampioen te worden. In Italië greep ze in mei de wereldtitel. Leider zaalvoetbal incasseert nederlaag In de tweede klasse van het zaal voetbalrayon Midden Zeeuws- Vlaanderen moest Zeldenrust Steelant voor het eerst dit sei zoen een nederlaag incasseren. Tegen middenmoter De Bokx werd het 4-7. HE Facility, dat in druk maakte met een 19-5-over- winning op Van de Velde, is nu de ploeg met de minste verlies- punten. Alleen maar omdat HE Facility een wedstrijd minder ge speeld heeft, is Zeldenrust nog lijstaanvoerder. In de derde klasse werd PIBLW van de eerste plaats verdreven door De Zwaan. De handbalsters van Novitas handhaafden zich gisteren in de top van de vierde klasse dankzij een 12-10-zege op Tachos 4. De ploeg uit Hulst moest voor het thuisduel uitwijken naar sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen. De Zeeuws- Vlaamse vrouwen kenden een goede start en kwamen op een 5-3-voorsprong. Caroline Burm onderscheidde zich met drie tref fers vanuit de rechterhoek. Daar na leed de ploeg van coach Er- win Bel meer balverlies, waar door de tegenstander uit Waal wijk kansen kreeg via de break. Novitas bleef op de been dankzij goed keeperswerk van Marsha Verhoeven, zodat de rust met een 8-6-voorsprong werd be reikt. Na rust waren beide teams min der productief. Novitas wist wel onder impuls van uitblinker Pat ty van Kerckhoven verder uit te lopen naar 12-8. Tachos kwam nog terug tot 12-10, maar daar bleef het bij. Scores Novitas: Patty van Kerck hoven 8, Caroline Burm 3, Patri cia Bel 1. Kitesurfster Annelous Lammerts uit Schuddebeurs heeft zich za terdag in Scheveningen verze kerd van de Nederlandse titel in de discipline freestyle. Het NK zou gaan over twee wed strijden. De eerste was eerder in het jaar in Workum, de tweede zou zaterdag en gisteren worden gehouden in Scheveningen. Maar aan de Zuid-Hollandse kust waaide het onvoldoende. Za terdag werd daarom al besloten om het resultaat van Workum aan te nemen als overall-resul taat. De bijna 22-jarige Lam merts, die al jaren tot de wereld top behoort, won die wedstrijd in Friesland. De basketballers van Schelde sport leden zaterdag een 62-73-nederlaag tegen EBBC 2. Het duel in de tweede klasse werd gekenmerkt door veel on derbrekingen, hetgeen de ploeg uit Den Bosch in de kaart speel de. Voor rust lukte het de Ter- neuzenaren nog om in een hoog tempo te spelen en via de fast- break te scoren. Dat leidde tot een 36-27-ruststand. Daarna slaagden de Brabanders er regel matig in het ritme te verstoren. EBBC zette de achterstand in de derde periode om in een veilige voorsprong. Alexander van Glansbeek was bij Scheldesport topscorer met 21 punten. Sport kort De start van de Piet Spruit Memorial met op de voorste rij Mark Verhage (nummer 429), Sander Post (424) en Edwin de Jaeger (426). foto Peter Nicolai door Wim de Vos SLUISKIL. „Ik wist niet wat ik aan hem had. Zijn borstnummer had ik niet gezien en ik kende hem ook niet, maar hij bleef maar doorgaan en pas bij het ingaan de van de laat ste ronde kwam ik er achter dat hij een concurrent was", vertelde Mark Verhage kort na zijn finish van de Piet Spruit Memorial. De Piet Spruit Memorial trok zaterdag liefst 170 deelnemers, tot tevredenheid van de organisatie. door Herman Heuvink RILLAND. De motorclub Rilland had veel werk verzet om de laatste clubcross van dit seizoen te laten verrijden. Dat was prima gelukt. De opkomst van de rijders liet echter te wensen over. Diverse klassen moesten worden samengevoegd. AMSTERDAM GLASGOW TERNEUZEN TERNEUZEN Patty van Kerckhoven maakt één van haar acht treffers voor Novitas. foto Peter Nicolai SCHEVENINGEN TERNEUZEN HULST De Bruijn geplaatst voor WK driebanden Jean Paul de Bruijn uit Hulst is dankzij zijn der tiende plaats op de we reldranglijst definitief ge plaatst voor het wereld kampioenschap dat van 1 tot 5 december in Bor deaux wordt gehouden. Er gaan 48 deelnemers gaan van start, waarvan de eerste zeventien zijn geplaatst. De anderen ko men op uitnodiging van de verschillende interna tionale biljartfederaties. SCZCECIN Zege Boutens in Polen De Middelburgse karter Ruben Boutens (foto) heeft met zijn team, The Dutch Value, in het Pool se Sczcecin een race over acht uur gewonnen. Aan deze endurancewedstrijd deden dertien internatio nale teams mee. The Dutch Value is een in 2015 opgericht team dat bestaat uit Ruben Bou tens, Corné Snoep en Ri co Haarbosch. Zij stellen zichzelf ten doel om één van de toonaangevende kartteams te worden op nationaal en internatio naal niveau. LUND Moerman mist medaille De Coese judoka Mauk Moerman (-81 kilo) kwam gisteren net tekort voor een bronzen medail le bij de European Cup in het Zweedse Lund. De achttienjarige Bevelan der, lid van JudoGoes, ver loor in de strijd om de derde plek met een yuko van de Fransman Quin- ten Joubert. ETTEN-LEUR IJsebaert voorop in V45 Atlete Ingrid IJsebaert (fo to) uit Hulst was gisteren bij de marathon van Et- ten-Leur de snelste in de categorie V45. Ze finish te na ruim 42 kilometer in 3.28.11 uur. Adriaan Wieles was bij de mannen snel. De Terneu- zense atleet passeerde de meet in Noord-Bra bant in 3.01.28.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80