Nostalgie in het Stropievat Hulster raadsfracties voelen niets voor reclamebelasting kleine ondernemer Raad Hulst voelt niets voor aanpassing van reclamebelasting. Ondernemersclub vreest achteruitgang aantrekkingskracht Hulst. WILLEKE BLIJFT VOORLOPIG ZINGEN HULST. Hulster ondernemers met een kleine zaak hoeven ook vol gend jaar geen reclamebelasting te betalen. Bedrijfjes die alleen een klein bordje voor de deur hebben, hoeven - tot teleurstelling van Hulst Reynaertstad - geen 350 eu ro aan heffing te betalen. De ondernemersvereniging had zelf gevraagd om aanscher ping van de reclamebelasting om geld vrij te maken voor 'professio nele publicitaire- en verkoopac ties'. Maar de Hulster raadsfracties voelen daar niets voor. „Veel klei ne ondernemers zitten niet op re clamebelasting te wachten. Hulst Reynaertstad vertegenwoordigt niet alle ondernemers", betoog den leden van diverse fracties vori ge week. Vertegenwoordigers van de 'De gemeenteraad is nu verantwoordelijk voor economisch overeind blijven van stad Hulst' VVD tot aan de SP haalden het voorbeeld van een hondentrimsa lon aan. Het is 'onzin' dat iemand belasting zou moeten betalen, om dat hij op een minuscuul bordje laat weten zo'n salon uit te baten, vinden de raadsleden. Wethouder Adri Totté legde zich zonder te gen te sputteren bij de mening van de commissieleden neer. „Als u het niet ziet zitten, komt er geen nieuwe verordening." Voorzitter Ed Peerbolte van Hulst Reynaertstad snapt niet dat de gemeenteraad de verordening niet wil aanpassen. Het lijkt mooi dat raadsleden kleine onderne mers niet op kosten willen jagen, maar 'zonder inzet van een profes sionele citymanager zakt de stede lijke economie van Hulst in'. De ondernemersvereniging kwam drie jaar terug al tot die con clusie, maar intussen is inzet van een professionele kracht - die bij ondernemers binnenstapt en hen begeleidt bij het voeren van klan- tentrekkende acties - alleen nij pender geworden. Peerbolte on derstreept dat Hulst Reynaertstad gedegen onderzoek heeft gedaan en in (vesting)steden in heel Ne derland heeft gekeken hoe onder nemers het bolwerken. Hij bena drukt ook dat hij geen baantje voor zichzelf zoekt. „We willen een man of vrouw op de werk vloer, iemand die met aanspreken- A fe OH Saartje in Veere de en inhoudelijke acties klanten voor de Hulster ondernemers be houdt en werft." Met het geld van de breder ge heven reclamebelasting zou Hulst een citymanager overigens slechts parttime (één of anderhalve dag) in dienst kunnen nemen. „Als het niet doorgaat, moet de gemeente zelf de kar trekken. Dat moet de raad zich wel goed realiseren." e> Zeeland zeeuws-vlaanderen@pzc.nl PAGINA 12 13 ZAAMSLAG. Willeke Alberti (70) is 'niet weg te branden' van het podium. „Ik ben er nog. Ik blijf voorlopig zingen", zingt ze bewoners, personeel en vrijwilligers van zorgcentrum De Molenhof in Zaamslag zaterdagmiddag luidkeels toe. Willeke treedt op in recreatiezaal Het Stropievat van de Molenhof, omdat kok Gina de Maat (om wie Willeke haar arm heen slaat) een prijs won in een soepwedstrijd. Gina wist, mede door haar er varingen met de smaak van de Molenhofbewo ners, het beste hoe je van een pakje poedersoep van Knorr met verse ingrediënten een supersma- kelijke, gevulde soep maakt. Jaap de Meijer is blij dat Gina won, want de bedlegerige fan van Wille ke ligt eersterangs van het concert te genieten. Vrouw Jenny naast hem op een stoel en twee cd's aan zijn voeteneind. „Straks nog even handtekenin gen op die plaatjes scoren." foto Peter Nicolai Kleine zaak betaalt geen taks door René Hoonhorst Ed Peerbolte, ondernemersvoorman zoekt 4 meisjes voor de zondag en 2 meisjes voor de zaterdag Leeftijd: 14-18 jaar Je werkt dan eenmaal per 14 dagen schoolvakanties SMS naar: 06-107 96 289 Markt 15 - Veere Wiekendaal in Roosendaal krijgt nieuwe kamers en ruimtes voor dagbesteding. Kapelle T 0113 344 151

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76