Halloween in pompoen-city Jacques Boonman geeft juridisch gevecht op Door rechter in het ongelijk gestelde theaterprogrammeur krijgt steun uit artiestenwereld. 14 BEVELANDEN en THOLEN Omgekeerd huisbezoek in kerk Dinkytoys en Matchbox in De Stenge In de regio Mijn dorp, mijn stad Benefietavond voor Podium door Willem Adriaansens VLISSINGEN. Er bestaan plannen voor een benefietavond voor Po dium Reimerswaal. Frank van der Meijden wil het Podium op die manier financieel ondersteu nen. De voormalig manager van onder meer CCC Inc., Doe Maar, het Goede Doel, De Dijk en Blof gaat er vanuit dat er genoeg ar tiesten aan mee willen werken. De actie zal in de komende we ken meer gestalte krijgen. „Ik heb er door drukte nog niet veel aan kunnen doen", meldde Van der Meijden gisteravond. „Maar er zijn inderdaad plan nen voor een benefiet. Ik weet dat er een hoop artiesten zijn die de plannen ook willen ondersteu nen. Daarnaast weet ik dat CineCi- ty graag wil meewerken met de nieuwe zaal. Maar namen en da tum heb ik nog niet, ik moet alle contacten nog gaan leggen." De actie is nodig nu theater programmeur Jacques Boonman door de rechter onlangs in het on gelijk is gesteld. Boonman vond dat hij nog recht had op geld voor het werk dat hij voor Po dium (heeft) verricht. Nu hij dat niet meer krijgt, moet de stich ting het doen met de subsidie die het krijgt. En dat is met 10.000 euro aan de krappe kant. „Ik moet noodgedwongen stoppen met procederen", aldus Boonman. „Het geld is een beetje op." Maar toch weigert hij de handdoek in de ring te gooien. „Ik probeer natuurlijk door te gaan. Al zal ik wel wat voorzichti ger zijn met m'n programmering. Per slot van rekening wil ik wel dat ik mijn afspraken met de ar tiesten na kan komen." Boonman zegt geraakt te zijn door de positieve reacties uit de artiestenwereld. „Claudia de Bre- ij heeft al toegezegd dat ze hier haar try-outs komt doen en Gui de Weijers stuurde een appje dat ik maar moest zeggen wanneer ik hem nodig had. Maar ook van bijvoorbeeld Margriet Eshuis, Leonie Jansen en Lenny Kuhr kreeg ik steunbetuigingen." Ook Van der Meijden had moeite met de beslissing van de rechter. „Want ik vind het heel erg jammer wat er gebeurd is. En ik begrijp er eigenlijk ook hele maal niks van." De komende tijd worden de plannen verder uitgewerkt. Ryan Slooter snijdt geconcentreerd de vormen uit zijn Halloweenpompoen. foto's Johan van der Heijden KAPELLE Kindermiddag bij Fruitteeltmuseum Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt op woensdag 28 oktober een middag voor kin deren van 4 tot 12 jaar. Kinderen kunnen deze middag struinen in de fruitboomgaard en zoeken naar takjes, hout, stokjes, gras en appels om een leuke hanger te maken. Na afloop wordt een ap peltje geveild met de veilingklok. De mid dag start om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. De kosten bedragen 4 euro per GOES kind en 4,50 euro voor begeleiders. Aan melden kan bij het Fruitteeltmuseum. GOES Thema-avond over dementiezorg Hoe ziet de zorg er uit voor mensen met dementie? Deze vraag staat vanavond cen traal tijdens de thema- vond van Alzheimer café De Bevelanden. Er is aandacht voor de veranderingen in de zorg sinds de komst van de wet Maatschap pelijke Ondersteu ning, benaderd vanuit het perspectief van de gemeente. Aanwezi gen krijgen voorlich ting over de voorzie ningen en er is ruimte om vragen te stellen. De avond is voor ie dereen vrij toeganke lijk en duurt van 19.30 uur tot 21.30 uur. Locatie is zorgcen trum Randhofaan de 's Heer Elsdorpweg 18 in Goes. In de Magdalenazaal van de Heili ge Maria Magdalenakerk in Goes is donderdag 29 oktober tussen 13.30 en 16.30 uur een omgekeerd huisbezoek. René Heinrichs komt vertellen over zijn pelgrimshuis in Frank rijk en zijn pelgrimstochten naar Santiago de Compostella. Na een uur is het tijd voor een meer ont spannen gedeelte waarin onge dwongenheid en onderling con tact alle ruimte krijgen. De orga nisatie is in handen van de Be- zoekgroep Elisabeth-diaconie. Aanmelden is gewenst en kan bij Bernadette de Smit (0113-212048), Jeanine Heeze- mans (06-44024841) of Ria Man- gnus (0118-612860). HEINKENSZAND Liefhebbers van modelauto's kunnen zaterdag 31 ok tober hun hart ophalen tijdens de Zeeuwse Automodel Ruilbeurs in Heinkenszand. In vergader- en congrescentrum De Stenge zijn allerlei collecties model auto's, van Dinkytoy tot Matchbox en vele andere. Ook onderdelen van deze miniatuurauto's zijn te koop. De schalen van de auto's en on derdelen variëren van 1:160 tot 1:16. De beurs vindt plaats van 10.00 uur tot 15.30 uur. Volwassenen betalen 1,50 euro en kinderen tot 10 jaar 0,50 eurocent, foto ANP BAARLAND Scheldedijk, 14.30 uur - Kranslegging bij het monument op de Scheldedijk GOES Podium 't Beest, van af 13.30 uur - Start Ci- nekid Festival, films voor kinderen in de herfstvakantie, met vandaag vertoning 'Het vlindermeisje' en 'De keeper van Li verpool'; Het Gast huis, Kievitlaan 64, overdag - Expositie schilderijen Dini de Kok; Zorgcentrum Randhof, 's Heer Els dorpweg 18,19.30 -21.30 uur - Alzhei mer Café de Bevelan den organiseert voor lichtingsavond over veranderingen in de zorg HEINKENSZAND Bibliotheek, Stenge plein 1,14.00-15.30 uur - TabletCafé waarbij ervaringen worden uitgewisseld door iPad- en tablet- bezitters KAPELLE Cederhof, 08.00 -21.00 uur - Tentoon stelling Jenny Bom- mert over het lijden van de Duitse bevol king tijdens WOU KRUININGEN Sporthal, Voorhoute 22,12.00-17.00 uur - Binnenspeeltuin voor basisschoolkin deren met springkus sens en schminken KWADENDAMME Langeweegje 10A, 10.00-17.00 uur - Ver schillende activitei ten in de herfstva kantie bij Berken hof s Tropical Zoo, waaronder 'graven naar echte mam- moetbotten' en 'Na- tuurklassen met spannende verhalen' WOLPH AARTSDIJK Papeweg 10, 11.00-15.00 uur - Zwerfboekenmarkt door Willem Adriaansens GEERSDIJK. Pompoenen zijn nog steeds hot. Figuurlijk gesproken ui teraard. Of je zou er soep van moe ten maken met flink wat sambal erin. Maar dat de vrucht nog niets aan populariteit heeft ingeboet, bleek zaterdag tijdens de open dag van de pompoenwinkel van de familie Van der Zweep in Geers- dijk. Al ruim voor aanvang van de open dag, die in het thema van Halloween stond, was parkeren rond de boerderij al een pro bleem. Velen waren naar de Geersdijksedijk getogen om pom poenen uit te hollen en ze een angstaanjagend uiterlijk te geven voor de griezel-feestdag. Kinde ren en ouders profiteerden van het goede weer om buiten de pompoenen onder handen te ne men. Maar binnen in de winkel gin gen ook andere producten over de toonbank. Fleskalebassen bij voor beeld. „Deze zijn ge droogd", aldus Menno van der Zweep. „Dan blijft alleen de buitenkant over. Dat is een soort hout. In Afrika gebruiken ze die als instrument. Daar maken ze er een gitaar of rammelaar van." Volgens Van der Zweep ver bouwt de familie zestig verschil lende soorten pompoenen en ka lebassen. Ongeveer zestig procent is voor de sier en veertig procent voor consumptie. „De eetpompoe- nen leveren wij bijvoorbeeld aan de Agrimarkt. Maar ook diverse koks uit de regio en een catering bedrijf uit Rotterdam behoren tot onze vaste afnemers", aldus broer Cees-Jan van der Zweep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74