Winkeldieven aan digitale schandpaal Vier gewonden bij twee eenzijdige ongevallen Middelburg: 2 x 72 uur crisisopvang mogelijk Droom App brandweer hulpmiddel 12 ZEELAND Jongens opgepakt na poging inbraak vfi Neem de tijd om je huis te checken op brandveiligheid. En, zegt de brandweer, ook dat van je ouders. Ze worden massaal geliked en gedeeld, de beelden van 'klanten' met een kar vol boodschappen, vastgelegd door bewakingscame ra's. „Deze mensen zijn al weken bezig bij heel veel winkels in het Je denkt bijna dat ze stelen op bestelling. Altijd koffie, chocola en babyvoeding land", vertelt Kees Vader, eigenaar van de Emtés in Vlissingen en Koudekerke. „Ze zijn bij Opspo ring Verzocht geweest en al. Het zijn altijd dezelfden. Vier weken geleden hebben we aangifte ge daan. Toen zijn ze in Goes gepakt. Twee dagen en zes uur hebben ze gezeten. En de week erna deden ze het weer." Vader zit zelf niet op Facebook, zijn personeel wel. „Die jongeren zetten de foto's erop. Als de die ven dan op hun mobieltje kijken, zien ze zichzelf." De facebookbe- richten lijken niet af te schrikken. „De dieven komen telkens terug. Dit zijn geen amateurs. Aan hun namen te zien komen ze uit Roe menië. En als je ziet wat ze meene men, dan denk je bijna dat ze ste len op bestelling. Altijd koffie, cho cola en babyvoeding, voor soms wel vierhonderd euro per karretje. Als het enige wat ik, behalve aan gifte, kan doen Facebook is, dan doe ik dat. De politie zegt er niets van. En dan nog: je mag ook niet stelen." Verboden zijn dergelijke berich ten niet; nóg niet, blijkt uit na vraag bij de politie. „Er is regelge ving in de maak", vertelt woord voerder Alwin Don. „Daarna mag het onder bepaalde voorwaar- den.Bijvoorbeeld als aangifte is ge daan en als de beelden aan ons ter beschikking worden gesteld, zo dat wij de regie kunnen voeren." „Het aan de schandpaal nage len gebeurt soms ook als de zoge naamde dader geen dief bleek. Dan krijg je kans op schadeclaims. Of strafvermindering, als de rech ter rekening houdt met het feit dat een dader publiek is gemaakt." VLISSINGEN. Twee 15-jarige Vlissin- gers en een 16-jarige jongen uit Oost-Souburg zijn in de nacht van zaterdag op zondag aangehou den voor een poging tot inbraak in een woning aan de Wilhelmina Druckerlaan in Vlissingen. Een ge tuige had gezien dat drie jongens mogelijk aan het inbreken waren. Hij zag dat de jongens daarna weg renden. Agenten konden de jon gens op de Zuidbeekseweg aan houden. De spullen, die de jon gens bij zich hadden, werden in beslag genomen. De jongens zijn naar Torentijd in Middelburg gebracht, waar ze zijn ingesloten Even voor één uur zaterdagmor gen reed een 32-jarige bestuurder uit Sas van Gent rechtdoor over de rotonde bij de Oostpoortweg, net over de brug bij Sas, ter hoog te van Westdorpe. De auto raakte een hek, waarna hij op z'n kop in de berm belandde. De automobi list werd met lichte verwondin gen naar het ziekenhuis gebracht. De tweede aanrijding gebeurde omstreeks 3.45 uur, op de Justaas- weg door het Smitsschorrebos bij Axel. Daar reed een auto met hoge snelheid tegen een boom. De drie inzittenden raakten gewond. Twee van hen moesten door de brandweer worden bevrijd. Er waren drie ambulances aan wezig om assistentie te verlenen. De twee passagiers, onder wie een 17-jarige jongen uit Sluiskil, gin gen naar het ziekenhuis in Terneu- zen, de 37-bestuurder uit Breda werd naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Almanak Op een avond zegt de 4-jarige Guusje dat ze wil gaan slapen omdat ze erg moe is. Dat vindt haar moeder na tuurlijk prima en na het dagelijkse avondritueel ligt ze dan ook al gauw op bed. Echter, na een halfuurtje hoort haar moeder tot haar verbazing dat haar dochter nog steeds ligt te praten in bed. Ze roept naar boven: 'Guusje, ga je nu lekker slapen en stop je met pra ten?' Waarop Guusje antwoordt: 'Ja dat doe ik straks mama. Maar ik moet eerst nog even een droom voor van nacht uitzoeken!' Jongens vast na vechtpartij Drie jongens van 17 en 18 jaar uit Schouwen-Duive- land zijn aangehouden na dat ze zaterdagnacht op de Hogezoom in Renesse had den gevochten. Een 34-jari- ge Middelburger en een 22-jarige Dordtenaar wa ren slachtoffer. De Middel burger werd naar het zie kenhuis in Goes gebracht. De man heeft letsel aan zijn hoofd en deed zondag middag aangifte. Hij ver blijft nog in het zieken huis. Ook de man uit Dord recht deed bij de politie aangifte van mishandeling. Nieuwe datum naamgenotendag De naamgenotendag voor Jacomina en Jozias verhuist naar een andere datum. Op de facebookpagina van het evenement staat dat de dag in verband met het pro gramma is verschoven naar zaterdag 28 november. Na dere gegevens over dat pro gramma volgen deze week, aldus de informatie. Op de 28e november wordt geprobeerd zoveel moge lijk Jacomina's en Joziassen bij elkaar te brengen. Voor deelname dient één van de twee namen in je paspoort voor te komen. Kenny Garrett in Schuttershof Altsaxofonist Kenny Gar rett speelt donderdag van af 21.00 uur met zijn kwar tet in het Schuttershof in Middelburg. Kenny Garrett (i960) is de belangrijkste altsaxofonist van zijn generatie. Hij speel de met Miles Davis en in de ensembles van onder ande ren Duke Ellington en Art Blakey. Hij was ook te ho ren in de in 2010 Gram- my-winnende supergroep 'Five Peace Band'. Arrestatieteam ramt huis binnen Leden van het arrestatie team zijn gisteravond twee woningen in Vlissingen binnengevallen, respectie velijk in de Kasteelstraat en de Van Dishoeckstraat. Daarbij werd onderzoek verricht, maar niemand aangehouden. De acties vonden volgens politiewoordvoerder Alwin Don plaats in het kader van een lopend politieon derzoek. Hij wilde dat niet nader toelichten. Entree Gelukkig. Het huis heeft de brandveiligheids- check doorstaan. Geen aan elkaar geknoopte stek kerdozen, geen halfvergane gasleidingen, de cv-ketel is op tijd onderhouden en de afspraak met de schoorsteenveger was al gemaakt. Er ligt geen elektrische deken op het bed, anders had brandweerman Leo de Jonge nog de wijze raad kunnen geven zo'n deken nooit op te vouwen, maar op te rollen. Bij opvouwen kan de elektrische bedrading in de deken kapotgaan. De Jonge kan het Bevelandse echtpaar compli menteren. Ze hebben de zaakjes goed op orde. Sinds deze week kan iedereen Burgemeester Harald Berg- mann zegt dat komende week be kend moet worden wanneer de vluchtelingen precies komen. „Het COA heeft een groot pro bleem: de ene keer kunnen de vluchtelingen na hun verblijf van 72 uur direct weer elders terecht en de andere keer niet. Wij kun nen helpen door de vluchtelingen langer te laten blijven. Het is aan het COA om te beslissen of dat ook echt gebeurt." Alles in Middel burg is voorbereid op de komst van de vluchtelingen. Bergmann: „Mijn medewerkers zijn er en de mensen van het Rode Kruis. Don derdag praten we met omwonen den en we gaan in overleg met sportverenigingen die gebruikma ken van De Kruitmolen. Mochten zij net iets belangrijks hebben ge pland in de week dat de vluchte lingen er zijn, dan gaan we samen kijken naar een oplossing." door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. Op de facebookpagi- na's van Emté-supermarkten in Vlis- singen en Koudekerke staan de laatste tijd meer winkeldieven dan aanbiedingen. „Risico van het vak", zegt eigenaar Kees Vader. „Wij doen dat niet zomaar." Kees Vader, eigenaar supermarkten TERNEUZEN. In de nacht van vrijdag op zaterdag vielen vier gewonden bij eenzijdige ongevallen in Axel en Westdorpe. Bij de twee bestuur ders is een bloedproef afgenomen. Het duurt twee weken voor de uit slag van die proeven bekend is. Tip? redactie@pzc.nl RENESSE 'S-HEERENHOEK MIDDELBURG VLISSINGEN Zie video op PZC.nl Waar zijn we nu? Stel dat er brand uitbreekt. U wilt vluchten, maar uw gang ligt vol spullen. Wat doet u? kamer Maak van door Theo Giele De entree is de eerste ruimte die gecheckt wordt. door Wendy Wagenmakers MIDDELBURG. De komst van vluch telingen naar sportcomplex De Kruitmolen in Middelburg is aan staande. De gemeente heeft het COA aangeboden de vluchtelin gen er niet één keer 72 uur, maar twee keer 72 uur te laten verblij ven. Omwonenden worden donderdagavond bijgepraat over wat zij kunnen verwachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73