m Harmes klaar voor New York Motorcrossers laten organisatie in de steek 18 SPORT Niels Mesu rijdt in de punten Taekwondoka Meppelder grijpt ook Europese titel Lammerts wint NK freestyle Zege Boutens in Poolse race Na de eerste van vijf rondes had Harmes de kop genomen. A-ju- nior Mels Lambregts van Thor zat hem op de hielen. Op ruime af stand volgden John Arensman van Flakkee en B-junior Rens de Rid- Vier weken na zijn moeilijke finish in de Kustmarathon wint Erwin Harmes de Singelloop der van Dynamica. Bij doorkomst na de tweede ronde had Harmes zijn medevluchter afgeschud, om de wedstrijd over 6,75 kilometer na 21.50 minuten te winnen. Lambregts gaf op de meet 35 se conden toe. „Ik had op de HZ van deze loop gehoord, dus was de keuze niet zo moeilijk om hier te starten", liet de student weten, na zijn laatste wedstrijd als A-junior. „In het volgende seizoen ga ik me richten op de crosscompetitie in Brabant." Arensman maakte het erepodium vol. De Ridder, die vier weken geleden tweede was in de Light Kustrun, werd vierde. Bij de vrouwen werd vooraf een leuke strijd verwacht tussen Marijke de Visser van Phoenix en Anjolie Engels van Dynamica. Zij maakten het aanvankelijk ook spannend. De Visser ging na één ronde aan de leiding, gevolgd door Engels. „Ik dacht dat ik haar niet kon hebben, dus ben ik haar gevolgd", zei Engels. Eén kilome ter verder verliet De Visser echter de wedstrijd. Engels won zo bij de vrouwen, op de negende plaats overall, in 24.41 minuten. Haar clubgenote Eva Boonman werd tweede en de derde plaats ging naar A-pupil Amy de Graaf van AV'56. Barney Steketee uit Yerseke reed sterk. Na een prima inhaalrace met een vierde plaats in de eerste man che werd de winst in de tweede reeks gepakt. Hij greep ook de eind zege bij de junioren MX 2. De clubklasse kende met 21 deel nemers genoeg rijders. Wesley Trompetter uit Dinteloord bleek in beide manches de sterkste. In de eerste manche legde Corné Zuid hof uit Hoedekenskerke beslag op de elfde plaats. De tweede manche haalde hij het beste in zich boven en knokte zich naar een fraaie tweede plaats. Op deze manier werd hij nog vijfde in de dagklasse ring en tweede in de eindklasse ring en daarmee beste Zeeuw. Dylan van Maastrigt uit Sluiskil maakt volgend seizoen de overstap naar de 85CC. De Zeeuws-Vlaming krijgt extra les van Jordi van de Wiele en dat werpt zijn vruchten af. Hij nam afscheid bij de 65a: met de dagoverwinning en de titel. Schaatser Niels Mesu kon zater dagavond juichen bij de eerste wedstrijd om de KNSB Mara thon Cup. De Middelburger pak te in Amsterdam met een zes tiende plaats zijn eerste punten voor het klassement, maar be langrijker was dat zijn ploeg (Team Tjolk) met Evert Hool- werf de winnaar van de wed strijd had. Hij was met Ingmar Berga ont snapt en ze hadden een ronde voorsprong op een groep van achttien rijders, onder wie Niels Mesu. Die groep had weer een ronde voorsprong op het pelo ton waarin Erwin Mesu reed. Hij werd uiteindelijk als 36e ge klasseerd. In de eerste divisie was Joerec Cijsouw uit Oostburg de best ge klasseerde Zeeuwse schaatser. Hij eindigde als 32e in het pelo ton, kort voor Rico van Damme uit Yerseke en diens plaatsge noot Laurent Janse. Moerman grijpt naast bronzen plak De Goese judoka Mauk Moer man kwam gistermiddag net te kort voor een bronzen medaille bij de European Cup in het Zweedse Lund. De achttienjarige Bevelander, die uitkomt in de klasse -81 kilo, verloor in de strijd om de derde plek met een yuko van de Fransman Quinten Joubert. Het was voor Moerman, lid van JudoGoes, zijn eerste European Cup voor senioren. Eerste plaatsen Adan en Pleijte Middelburger Erwin Adan heeft gisteren in Nijmegen de Devil's Trail over 22,2 kilometer gewon nen. Hij kwam na 1.34.52 uur over de meet en had negentien seconden voorsprong op de num mer twee. Op de halve afstand was Tim Pleijte uit Zoutelande heer en meester. De ervaren trailloper noteerde op de 11,11 kilometer een eindtijd van 42.31 minuten. De nummer twee was ook een Zeeuw, Tim van den Broeke. De Vlissinger moest met 45.12 een kleine drie minuten toegeven op zijn provinciegenoot. Taekwondoka Nina Meppelder is zaterdag in Glasgow Europees kampioene sparren geworden. In de finale kwam de Middel burgse tegenover de Engelse Aniko Heredi te staan. In de eer ste ronde moest Meppelder wen nen aan de manier van vechten Kitesurfster Annelous Lam merts uit Schuddebeurs heeft zich zaterdag in Scheveningen verzekerd van de Nederlandse ti tel in de discipline freestyle. Het Nederlands kampioenschap zou gaan over twee wedstrijden. De eerste was eerder in het jaar in Workum, de tweede zou za terdag en gisteren worden ge houden in Scheveningen. Maar aan de Zuid-Hollandse kust waaide het onvoldoende. Zater dag werd daarom al besloten om het resultaat van Workum aan te nemen als overall-resultaat. De bijna 22-jarige Lammerts, die al jaren tot de wereldtop behoort, won die wedstrijd in Friesland. van haar, maar daarna hield ze controle en won ze overtui gend. Meppelder realiseerde hiermee haar doel om in één jaar zowel wereldkampioen als Europees kampioen te worden. In Italië greep ze in mei de wereldtitel. De Middelburgse karter Ruben Boutens heeft met zijn team, The Dutch Value, in het Poolse Sczcecin een race over acht uur gewonnen. Aan deze endurance- wedstrijd deden dertien interna tionale teams mee. The Dutch Value is een in 2015 opgericht team dat bestaat uit Ruben Boutens, Corné Snoep en Rico Haarbosch. Zij stellen zich zelf ten doel om één van de toon aangevende kartteams te wor den op nationaal en internatio naal niveau. Ze focussen zich vooral op enduranceraces en gro te internationale kampioen schappen als het Kart World Championship en daarbij beho rende kwalificatie evenementen. Sport kort Erwin Harmes liep van begin tot eind op kop in de Singelloop en kwam zo doende als eerste over de finish, foto Lex de Meester door Sjaak Sinke MIDDELBURG. Vier weken na zijn dramatische finish in de Kustmara- thon is Middelburger Erwin Har mes klaar voor de volgende uitda ging: de Marathon van New York op 1 november. Hij mag die dank zij een sponsor lopen met zijn be geleider Sjaak Brouwer. In de Sin gelloop van Middelburg liet hij za terdag met een ruime overwinning zien niets aan snelheid te hebben ingeboet. Anjolie Engels was de snelste bij de vrouwen. door Herman Heuvink RILLAND. De motorclub Rilland had veel werk verzet om de laatste clubcross van dit seizoen te laten verrijden. Dat was prima gelukt. De opkomst van de rijders liet echter te wensen over. Diverse klassen moesten worden samengevoegd. AMSTERDAM LUND NIJMEGEN GLASGOW SCHEVENINGEN SZCZECIN ETTEN-LEUR Douw beste Zeeuw in marathon Etten-Leur Wim Douw (foto, links) uit Oud-Vossemeer was gisteren de snelste Zeeuw in de marathon van Etten-Leur. De erva ren langeafstandsloper fi nishte na ruim 42 kilome ter in 2.56.38 uur. De vijf tiger werd zevende in de categorie M45. De AV'56-atleten Dave Boone en Cert-Jan Ver- brugge doken eveneens onder de drie uur. Ze klokten respectievelijk 2.58.00 en 2.59.10. Ingrid IJsebaert uit Hulst was de snelste Zeeuwse vrouw met 3.28.11. Ze werd daarmee eerste in de categorie V45. Op de halve marathon liep Crum van der Linden sterk. De Dynamica-atleet finishte in 1.20.17. Hed- die Nieuwdorp en Patrick de Vos, beiden van AV'56, zaten kort achter hem. Bij de wedstrijd over 10 kilometer lieten Ronnie Overgaauw en Ralph Wiessner snelle tijden no teren. De twee atleten van Dynamica kwamen uit op 33.36 en 34.25 mi nuten. ZONHOVEN Dertiende plaats Lindy van Anrooij Lindy van Anrooij is bij een veldrit in Zonhoven als dertiende geëindigd. De wielrenster uit Kapel- Ie had een achterstand van ruim zeven minuten op de Belgische winnares Sanne Cant. Van Anrooij komt dit seizoen uit voor de Belgische formatie Cycling.be-Alphamotor- homes. HULST De Bruijn zeker van deelname aan WK Jean Paul de Bruijn (foto) uit Hulst is dankzij zijn dertiende plaats op de wereldranglijst definitief geplaatst voor het WK dat van 1 tot 5 december in Bordeaux wordt gehou den. Er gaan 48 deelne mers gaan van start, waar van de eerste zeventien zijn geplaatst. De ande ren komen op uitnodi ging van de verschillende internationale biljartfede raties. Nina Meppelder, hier samen met haar coach Nanne Boonstra, won de Europese titel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70