De Leeuw verslaat Kousemaker stijlvol WS'92 pakt koploper Zuvo eerste set af Oemoemenoe bij vlagen sterk Eerste divisie blijft een brug te ver voor TTCM verschijning binnen en buiten het veld SPORT 17 Kees Rijk werd vorig jaar tweede en is ook in deze editie goed op dreef. Zaterdag won hij van Wim Koppejan, waardoor hij zich op de tweede plaats nestelde. Rijk stond in het klassieke midden spel iets minder goed, maar na een zwakke zet van Koppejan for ceerde de Lewedorper met een ij- zersterke Ghestem-doorstoot de winst. Jaap Veerhoek haalde zaterdag eindelijk zijn eerste punt. In zijn partij tegen Niels Roelofsen had hij meer verdiend, maar in een stand van zes tegen zes vergooide hij de winst. Ook Cor Boot is na de vierde ronde van de nul af, na een gelijkspel tegen clubgenoot Jos de Wild. In de promotieklasse won kop loper René Dusebout met een fraaie vijfklapper van Jan Grim. Peter Blok en Jan Koppejan, die zaterdag beide hun partij won nen, blijven met een punt achter stand in het spoor van de leider. WS'92-Zuvo 1-3 (21-25 25-20 21-2516-25): De teams deden in de eerste drie sets weinig voor el kaar onder. Zuvo, dat in alle voor gaande duels nog geen enkele set had verloren, capituleerde in de tweede set. Dat was het gevolg van sterk spel van de Vlissingers, die onder aanvoering van spelver deler Dirk van der Linden in aan vallend opzicht alle registers open trokken. Vooral van de middenaan vallers Ivo Bosman en Tom van Mierlo ging veel dreiging uit. In de slotfase van de derde set ging een Vlissingse voorsprong door persoonlijke fouten verloren. De Zeeuwen klampten in de vier de set aan tot 16-18. Daarna trok de koploper de winst naar zich toe. Sliedrecht Sport 3-Forza 3-1 (26-24 26-24 20-25 25-20): Een prima wedstrijd van Forza, dat met veel servicedruk het aanvalsgeweld van de thuisploeg aan banden legde. In de eerste set lukte het niet om een voorsprong van vier punten te verzilveren. In het tweede bedrijf knokte Forza zich met gevarieerde aanvallen terug van een 6-o-ach- terstand. Nadat beide sets nipt wa ren verloren, lukte het om in de derde set het initiatief te nemen. Forza won en ging in de vierde set lang mee in het spoor van de thuis ploeg. In de slotfase braken fouten de Schouwse ploeg op. WS'92 verrast in de wedstrijd tegen koploper Zuvo. Ivo Bosman en Tom van Mierlo zorgen voor veel gevaar MIDDELBURG. Oemoeme noe speelde zaterdag in de zesde competitieron de bij vlagen uitste kend, maar kwam te kort om topploeg Cas RC te verslaan. Na de stand van 7-10 bij rust eindigde het duel in 19-32. Oemoemenoe keek al na drie minuten tegen een achterstand (0-7) aan. Daarna herstelde de ploeg zich. Halverwe ge de eerste helft maak te Elijah Makoni gelijk, met een try en een con version. Kort daarvoor had hij een penaltykick op de paal geschoten. In de tweede helft leek de thuisploeg overlo pen te worden. Het werd snel 7-29. Maar daarna vocht Oemoeme noe zich terug met try's van Ruben de Wolff en Dicky Wullems. Mako ni benutte ook nog één van de conversions. Het team van coach Ray Blackburn was zelfs dicht bij nog meer sco res. Dat Oemoemenoe het Cas RC, de meervoudig landskampioen uit Cas- tricum, zo lastig kon ma ken, was een opsteker. De thuisploeg miste im mers veel mensen, on der wie Joey Luitwieler. Hij is waarschijnlijk lang eruit met een ern stige knieblessure. Oemoemenoe staat na zes speelrondes negen de met tien punten. Ko mende zaterdag is de uitwedstrijd tegen kop loper Hilversum. Bijna een jaar geleden degradeer den de tafeltennissers van TTCM van de eerste naar de tweede divi sie. Een half jaar daarna behaalde de ploeg het kampioenschap in die laatstgenoemde klasse, waar door het terugkeerde in de eerst divisie. De ambitie werd uitgespro ken om zich ditmaal wél te hand haven op het één na hoogste ni veau van Nederland. Maar inmid dels heeft de ploeg er meer dan een half seizoen opzitten en kan geconcludeerd worden dat Sören de Witte, Riny Kasse en captain Jan-Henk bomhof opnieuw tekort komen. „Het is niet zo dat we iedere week helemaal worden afge droogd", begint teamcaptain Bom hof zijn verhaal over het tot nu toe opnieuw mislukte avontuur in de eerste divisie. „We hebben wel al een aantal keren flink verloren, maar in de partijen ligt het bijna altijd dichtbij elkaar. Natuurlijk, de tegenstanders zijn beter, spe len constanter. Maar het is niet zo dat we altijd kansloos zijn." Met zes van de tien wedstrij den achter de rug staat TTCM mo menteel op de laatste plaats met slechts twaalf punten. De voor laatste ploeg op de ranglijst, Tem po Team, heeft met nog vier wed strijden voor de boeg twaalf pun ten meer. „Wij gaan ons zeker niet hand haven", komt Bomhof ongeveer een half jaar na het kampioen schap in de tweede divisie terug 'Voor de eerste divisie komen we tekort en voor de tweede divisie zijn we te goed' op de toentertijd uitgesproken am bitie. „Eigenlijk zweven we tussen de eerste en de tweede divisie in. Voor het niveau waar we nu op spelen, komen we net tekort en voor het niveau waar we in de voorjaarscompetitie weer op spe len, zijn we te goed." Zaterdag verliest TTCM in ei gen huis met ruime cijfers van koploper Pecos. In sporthal De Zandkuil wordt het 8-2. Op de eer ste competitiedag eindigde het on derlinge treffen nog in 10-0 en het beste resultaat dit seizoen is tot nu toe een 7-3-nederlaag. Maar moedeloos worden de mannen er niet van. „We vinden het nog steeds leuk om onze partijen te spelen", aldus Bomhof. Voor hem en Kasse, beiden rond de vijftig, is het tafeltennis meer een recreatieve bezigheid. „Wij trainen ook helemaal niet", geeft hij aan. Maar hun teamge noot De Witte, een twintiger, is serieuzer met zijn sport bezig. „Voor Sören is het belangrijk dat hij op een zo hoog mogelijk ni veau kan spelen", geeft de routi nier aan. „Riny en ik zijn al ouder, maar binnen de club zijn wij de enigen die - naast Sören - ook mee kunnen op dit niveau. We spelen eigenlijk voor hem. Als wij stoppen, moet de club kijken of er spelers van buitenaf gehaald kun nen worden." Maar de komende tijd wil Bom hof nog wel door. „Volgend jaar gaan we weer voor promotie", ein digt hij zijn verhaal positief. MAANDAG 26 OKTOBER 2015 door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER. Dammer John ny de Leeuw heeft zaterdag in het Zeeuws kampioenschap zijn vierde overwinning op rij geboekt. In een explosief duel met Arjo Kousema ker, qua rating de nummer twee in dit toernooi, vlocht de Goesenaar zo veel combinatieve wendingen in de stand dat zijn tegenstander het spoor bijster raakte. Met een stijl volle damcombinatie zette de kop loper de kers op de taart. Goesenaar Johnny de Leeuw heeft nu vier dammers aan zijn zegekar hangen: Jaap Veerhoek, Wim Koppejan, Aart Slager en Arjo Kousemaker. door Peter van Kouteren VLISSINGEN. De volleyballers van WS'92 maakten het koploper Zu vo in de eerste klasse lastig. De Vlissingers verloren zaterdag thuis met 3-1De vrouwen van Forza ver lieten na verlies tegen derdedivisio nist Sliedrecht Sport (3-1) met op geheven hoofd het bekertoernooi. Mannen. Vrouwen. predikt passie Quinten van Dijk, de aanvoerder van Oemoemenoe, heeft twee spelers van Cas RC aan zich hangen als hij een rush maakt, foto Lex de Meester door Daniel Vervelde MIDDELBURG. Het gaat niet goed met het eerste mannenteam van ta feltennisvereniging TTC Middel burg. De ploeg staat onderaan in de eerste divisie, won dit seizoen nog geen wedstrijd en stevent af op degradatie. Jan-Henk Bomhof, captain TTCM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69