'Dit zijn de toetjes in een seizoen' Fitte Nyemb leidt Kloetinge langs Duiveland FC Dauwendaele krijgt complimenten voor spelopvatting SPORT 13 KARAKTERISTIEK Dat FC Dauwendaele met 6-o van Hoek ver loor vond niemand erg bij de club. De Middel burgse ploeg vocht voor wat het waard was, maar moest zijn meerdere er kennen in de hoofdklas ser. „Ik vond dat we in de eerste helft voetbal lend goed mee konden", zei verdediger Maarten van Vooren (23). „Maar Hoek heeft meer kracht en snelheid in huis." Vlak voor de 0-1 van Ky le Doesburg werd een doelpunt van Zico To- masoa afgekeurd. „Ik vraag me echt af of het buitenspel was", aldus Van Vooren. „Het was wel mooi geweest als wij op voorsprong wa ren gekomen." Voor de club en spelers was het een mooie dag, met veel publiek langs de lijn. „Ie dereen binnen de club was enthousiast over de ze loting", zei Van Vooren. „Zulke wedstrij den spelen we niet zo vaak. Het zijn de toetjes in een seizoen." Voor de spelers van Hoek stond na afloop ook een toetje klaar. Jan nes Tant wil het herstel na een wedstrijd bevor deren met chocomelk en rijsttaart Bij Dauwendae le besloten ze dat klaar te zetten in de kleedka mer van Hoek. Een ca deautje, van een club die zich zaterdag op de juis te manier presenteerde. Duiveland-trainer Erwin van der Woerdt was destijds speler van Kloetinge, maar kon zich dat tref fen niet meer helemaal heugen. „Ik weet nog wel dat ik hier ge speeld heb, maar niet meer pre cies met wie en wanneer. Ik denk wel dat ik daarbij was, hoor." Buiten een select gezelschap dat er zowel zaterdag als in 2009 als speler bij was, onder wie Ro nald Zwager (Duiveland) en Daan Esser (Kloetinge), wisten de mees te spelers daar niets van af. Het merendeel was toen nog tiener en ambieerde een loopbaan als prof. Zoals Yves Nyemb (25), destijds uitkomend voor de beloften van Cercle Brugge, maar via Terneu- zense Boys, Goes en Hoek inmid dels bij Kloetinge terechtgeko men. Zaterdag had Nyemb met twee treffers een groot aandeel in de winst. Toch bleef hij kritisch op zichzelf. „Dat moet je ook zijn. Daar word je alleen maar beter van. Ik moet nog scherper zijn. Er waren vandaag een paar momen ten in de zestien dat ik had moe ten uithalen, in plaats van nog ie mand uit te kappen." Toch mag hij dit seizoen niet klagen, vindt de man met Kame- roense roots. „Als je het vergelijkt met vorig seizoen gaat het een stuk beter. Ik heb geen blessures en zit bijna tegen de honderd pro cent aan. Dat merk ik op het veld." 'Je hoopt dat je kunt stunten. Maar dan moet het meezitten en dat zat het niet' Ook Duiveland merkte dat. Het had moeite de bal van de sterke aanvaller te ontfutselen en wist vaak geen raad met zijn techniek en snelheid. Halverwege de eerste helft opende Nyemb de score, na dat hij de bal via de kluts voor zijn voeten had gekregen. Een mi nuut later maakte Wouter de Crae- ne de tweede voor Kloetinge, waarna Julius Bliek de wedstrijd vlak voor rust in het slot gooide (0-3). Ook in de tweede helft was het verschil tussen de eerste- en derdeklasser merkbaar. Kloetinge liep uit naar 0-4 (knappe solo Nyemb), maar was daarmee nog mild voor Duiveland. „Je hoopt dat je kunt stunten", zei Van der Woerdt na afloop. „Maar dan moet het meezitten en dat zat het niet. In het eerste kwar tier werd ons een penalty ontno men, vervolgens verloren we twee spelers (Reinier Looij en Corné Buys vielen geblesseerd uit) en maakten zij nog twee goals waar wat geluk bij zat." Nyemb kon net als zijn trainer Arie van der Zouwen niet anders dan tevreden zijn. „We zitten in een goede periode", zei hij. „We hadden de hele wedstrijd onder controle en vervielen niet in ge haast spel." MAANDAG 26 OKTOBER 2015 Doelman Brian Meulmeester brengt redding, net voordat Luke Eversdijk van FC Dauwendaele gevaarlijk kan worden, foto Lex de Meester FC Dauwendaele-Hoek 0-6 (0-2). 19. Kyle Doesburg 0-1,44. Thomas van Renterghem 0-2, 62. Guillaume Clinckemaillie 0-3, 70. Bjarne de Vreeze 0-4, 74. Nick de Groote 0-5, 79. Kyle Doesburg 0-6. Scheidsrechter: D. van Wijk (Hendrik-ldo-Ambacht). Aantal toeschouwers: 350. FC Dauwendaele: Joshua van Dol- der; Kevin Ouwerkerk, Maarten van Vooren, Guus Toornstra; Luke Eversdijk, Zico Tomasoa, Max Da gevos, Mahboeb Rahimi (73. Levi Tamboer); André Goedhart (46. Jair Tomasoa), Davy Ernest, Stefan Joosse (64. Remco van Welsum). Hoek: Brian Meulmeester; Renzo Roemeratoe (75. Sascha Beshlia- ha), Lionel Fitsch, Giovanni Siere- veld, Thomas van Renterghem; Reguillo Vandepitte, Guillaume Clinckemaillie, Ibrahim Eryürük (46. Bjarne de Vreeze); Nick de Groote, Rahim Abdul (64. Mateusz Kuzmicki) en Kyle Doesburg. door Arwin Willemsen OOSTERLAND. 'Duiveland heeft za terdag een indruk gekregen van het voetbal in de eerste klasse. De Schouwenaren waren kansloos in het bekerduel met Kloetinge.' Het zijn de eerste zinnen van een wed strijdverslag uit de PZC van exact zes jaar geleden. Ook toen nam Duiveland het in de beker op eigen veld op tegen Kloetinge, ook toen maakte het geen schijn van kans. Waar zes jaar geleden de teller bij vijf Bevelandse goals stopte, waren dat er zaterdag vier: 0-4. Erwin van der Woerdt Duiveland-Kloetinge 0-4 (0-3). 23. Yves Nyemb 0-1, 24. Wouter de Crae- ne 0-2, 41Julius Bliek 0-3, 50. Yves Nyemb 0-4. Scheidsrechter: B. Elissen (Udenhout). Gele kaart: Rudi Koster, Wouter de Jonge (beiden Duiveland). Aantal toeschouwers: 375.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65