BC Vlissingen snel klaar in beker Mare de Reuver neemt zijn team op sleeptouw 'Schouws kwartiertje' levert Delta Sport punt op Van Geyt steelt show met serie van twaalf SPORT 19 Vlissingen kon niet beschikken over Dennis de Paauw en Dorde Karadzic, die door blessures ont braken. In de eerste helft bood de ploeg uitstekend partij. Het was 36-37 bij rust. Maar na de pauze kon BC Vlissingen niet meer volgen, mede door de hoge foutenlast. Attacus liep ver uit en plaatste zich voor de volgen de ronde. De thuisploeg kwam gehandi capt aan de start vanwege het ontbreken van Sheri Bos, Lisa Kuiper en Nanon Doeland. JRC Boxtel, nog puntloos in de twee de divisie, leek hiervan te profite ren en nam snel een kleine voor sprong: 6-10. Vervolgens hield BC Vlissingen de verdediging goed gesloten en aanvallend ging het steeds beter draaien, waar door de ruststand 34-18 was. In het begin van de tweede helft werd deze voorsprong snel uitgebouwd naar 48-21. BC Vlis singen liet daarna verdedigend de teugels vieren, maar de zege kwam niet meer in gevaar. De eersteklassers hielden elkaar in Berlicum de hele wedstrijd in evenwicht. Er werd aan beide kanten fel verdedigd, waardoor er weinig werd gescoord. De rust stand was 20-21. Ook daarna bleef het erg spannend. Vlak voor tijd maakte Jessica Verhage de winnende score voor BV Sou burg. De overwinning bij de licen tiehouders ging naar het team Narcos, bestaande uit Mare de Reuver, de Belg Yentel Martens en Roy Gijsel uit Heikant. Gijsel was dolgelukkig met de overwinning. „Het ging hele maal zoals ik dat voor ogen had", zei de Zeeuws-Vlaming. „Eén te lefoontje was voldoende om mijn vrienden De Reuver en Martens over de streep te trek ken om deel te nemen. De naam Narcos heb ik van mijn favoriete TV-serie, Narcos." Vooral De Reuver ging tekeer als in zijn beste dagen. Tegen het eind reed hij nog steeds pri ma rondetijden. De grootste te genstand kwam van het team AMC Evergem met de Belgen Nick Triest, Jeffrey Dewulf en Pascal Bal. MC Mikkola met Mark Boot uit Burgh-Haamstede werd derde. Enigszins verrassend eindig de het team van de Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen, Ste ven Ovaa uit Arnemuiden en Nick Horsten uit Eindhoven als vierde. De supporters van Delta Sport kregen gisteren in het Zierikzeese sportcentrum waar voor hun geld. Net als vorige week werd de wedstrijd van de Zeeuw se hoofdklasser pas in de laatste se conden beslist en opnieuw was het resultaat een gelijkspel. Het werd nu 19-19 tegen Dongen. Een klasse lager boekte Orion op be zoek bij Bergeijk de tweede zege van het seizoen: 22-24. De vrou wen van EMM/Olympus raakten hun ongeslagen status na een 19-17-nederlaag in Elshout kwijt. Hoofdklasse. HV Delta Sport-Don- gen 19-19: Onder toeziend oog van de nieuwe voorzitter René Fondse boekte Delta Sport het tweede gelijkspel op rij. Na vier wedstrijden staat de ploeg uit Zie- rikzee nu op vier punten. De thuisploeg begon zenuwach tig en keek praktisch de gehele wedstrijd tegen een achterstand aan. Halverwege leidde Dongen met 8-12. Na een tactische omzet ting zag trainer Johan van der Voorn de wedstrijd een kwartier voor tijd alsnog kantelen. „Ineens begon Kevin Meulmeester te sco ren en stonden we dertig secon den voor tijd met 19-18 voor." De euforie bleek echter van korte duur. Scores Delta Sport: Kevin Meulmees ter 5, Brendan Meulmeester 5, Tim Vleeshouwer 5, Thijs van Splunder 2, Guido de Graaf 1, Jordie Niemans 1. Eerste klasse. Bergeijk-SV Orion 22-24: De tweede overwinning leidde tot vreugde bij Orion. Met een goede verdediging pareerde de ploeg uit Heinkenszand het snelle, dynamische spel van Bergeijk. Hal verwege hadden de bezoekers al een io-14-voorsprong opgebouwd. De tweede helft bleek een heel ander verhaal, zo zag ook Nik van Dalen vanaf de zijkant. „Zij had den meer wissels achter de hand EMM/Olympus is de ongeslagen status kwijt in de eerste klasse. De ploeg verliest met 19-17 van Elshout en gingen in een andere dekking spelen, waardoor wij de controle kwijtraakten." Met als gevolg een 21-20-voorsprong voor de thuis ploeg. Een tijdstraf bij Bergeijk leidde echter het slotoffensief in voor Orion, dat resulteerde in een 22-24-overwinning. Eerste klasse. Elshout-EMM/Olym- pus 19-17: Na twee overwinnin gen en een gelijkspel staat de ploeg van trainer Ron de Waal weer met beide benen op de grond. In Elshout werd met 19-17 verloren. „Onnodig, want we heb ben het zelf uit handen gegeven." EMM/Olympus vond pas na der tien minuten het doel. Halverwe ge stond er 6-6 op het scorebord. „We waren slordig in de afron ding. De keepster hield ons eigen lijk op de been." Dat bleek niet voldoende om de punten mee naar Zeeland te nemen. een daverende overwinning voor de biljartploeg uit Kwadendam- me. Ronald van Geyt verraste nog het meest: zijn serie van twaalf was het moment van de dag. Ray mond Peeters, die op bord vier een moyenne had van 1.029, mocht ook gezien worden. Tonnie van Iwaarden en Rinus Pankow zorgden voor de overige winstpun ten. Derde divisie. Bottles/De Parel-De Stene Brug 6-2: Zwakke optredens van vooral Wim de Kok en Ad Menheere deden de bezoekers de das om. Ad Menheere kwam slechts twee punten tekort tegen Peter Snelders, maar speelde niet goed genoeg om recht te hebben op meer. Wim de Kok kwam er niet aan te pas tegen Theo Plat- jouw en ging er met 35-20 van af. Joey de Kok moest het op ervaring afleggen tegen Raf Hofman. Rob van Linden was in staat de eer te redden met een degelijke winst partij. was het al gelijk en na de thee kwam daarin geen verandering. Peter Smulder en Sylvia Eckel (overigens goed spelend) verloren hun partij. Wim Walraven en André Schouwenaar wonnen, al deed laatstgenoemde er wel lang over om de beslissing te forceren. Jacobs Mannenmode 2-Jacobs Man nenmode 1 4-4: De huis- en club derby kreeg geen winnaar. Voor de pauze had het 'eerste' de touw tjes stevig in handen en leidde na overwinningen van Marco Kooi man en Martin Sturm met 0-4. Na de thee draaide de wind en pakte het 'tweede' via zeges van Frits van der Vliet en Kees Vermeulen alsnog een punt. 4-4 en 's Lands Welvaren 2-'s GBC 2-6: Waar het eerste team een ge lijkspel uit het vuur sleepte tegen de 's Gravenhaagse Biljart Club lag dat voor het tweede team an ders. Voor het eerste team teken den Robert van Stevendaal en Jan Goudzwaard voor de winstpar tijen en verloren Peter de Bree en Jaap van der Weijde. Het tweede leed een kansloze nederlaag. Alleen Phuc Nguyen won zijn partij, maar voor het ove rige was het huilen met de pet op bij de Bevelanders. Sjoerd en Jos Breas en Ronald van Geyt verlo ren kansloos. Het kampioenschap drieban den klein eerste klasse is gewon nen door Benny Visser van WBC. Hij bleef een reeks Bevelandse bil jarters voor. Na een spannend toernooi viel de ontknoping pas in de laatste ronde. Joop de Fouw van De Graanbeurs had nog kansen om op moyenne de titel halen, maar moest daarvoor in de slotronde winnen. Hij speelde echter gelijk tegen Pierre van den Berg. Daar door was er zilver voor De Fouw en brons voor Van den Berg. André Karelse van De Toe komst werd vierde, Gilles Sturm zesde en Hans de Kok zevende. Schlemiel van het toernooi werd Piet Verschure van DOS Ooster- land, die drie keer verloor met een punt verschil. Hij werd acht ste. MAANDAG 26 OKTOBER 2015 door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN. De basketballers van BC Vlissingen zijn zaterdag uitge schakeld in het bekertoernooi. De ploeg verloor in Veghel van Atta- cus, dat komend weekeinde op nieuw de tegenstander is in de competitie. De vrouwen van zo wel BC Vlissingen als BV Souburg speelden gewoon competitie en wonnen. Mannen. Attacus-BC Vlissingen 87-63: BC Scores BC Vlissingen: Mike de Kra ker 17, Benjamin Steenbeek 15, Amir Blokpoel 8, Amar van Sluijs 8, Jochem Beumer 5, Raylin Jimenez 4, Jesse Brom 4 en Ivan Marzetta 2. Vrouwen. BC Vlissingen-JRC Boxtel 67-49: Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 14, Elisa Kuipers 12, Manisha Girjasing 12, Charmey Koemans 11, Rachel Zorgvliet 6, Melanie Dolfing 6, Anouk van Pelt 4 en Johanna Kuijs Murcia 2. Springfield 2-BV Souburg 45-47: Scores BV Souburg: Annemarie van der Kaaden 11Gitta Zijlma 10, Im- mie Pattikawa 8, Jessica Verhage 8, Nathalie Franke 4, Natasja Koster 2, Annabel Joziasse 2 en Melanie Lin- denberg 2. door Herman Heuvink AXEL. De drie-urencross van RES-Axel op het circuit aan de La- geweg werd gisteren een gewel dig evenement. Liefst 37 teams kwamen aan de start, verdeeld over licentiehouders en amateurs. Delta Sport is in de aanval tegen Dongen. De wedstrijd in de hoofdklasse eindigde uiteindelijk in een gelijkspel: 19-19. foto Marieke Mandemaker door Menno Kole Mannen. Scores Orion: Arno Riemens 8, Guy Peters 7, Ron van Dalen 5, Michiel Schuijs 3, Mischa Dorst 1. Vrouwen. Scores EMM/Olympus: Demi van Strydonck 7, Marieke Riemens 5, Mar- tje Huijben 2 Lisanne Heijens 1, Suzan- na Coppoolse 1, Nicole Joossen 1. door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME. Het spektakel van het biljartweekeinde werd gele verd door de driebanders van twee dedivisionist Treva/'s Lands Welva ren en Ronald van Geyt in het bij zonder. Tweede divisie. Treva/'s Lands Wel- varen-Lynn Somers 8-0: Het was Vierde divisie, 's Lands Welvaren 2-BV Sprundel 4 4-4: Bij de pauze Kader, 's Lands Welvaren 1-'s GBC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50