Vooral zorgen De angst voor politiek geweld in Duitsland groeit. Gisteren in Keulen was het weer raak. 4 NIEUWS €3490, molenaar^ De kans op een stamceldonor voor de 1 -jarige Ana Elena was miniem: 1 op 100.000. Toch is het gelukt, tot grote vreugde van haar ouders. £^)K00PJEDEAL.NL) dagaanbiedingen van 26 oktober (?fKEUR IÜ DPDf^ (fJJ) NIET TEVREDEN? GELO TEBUGl) PROFITEER NU VAN 30% KORTING 'We weten niets van de donor, maar we zijn hem of haar enorm dankbaar' HOE WERKT HET? en ja heeft gezegd. Dat is het allerbe langrijkste." Het verhaal van Ana Elena uit Bre da heeft veel losgemaakt. Nadat het op vrijdag 9 oktober in BN DeStem was verschenen, en vervolgens werd opgepikt door de landelijke media, meldden zich meer dan 4.000 nieu we donoren. Dat zegt Ditha Kaarls, woordvoerder van de Nederlandse stamceldonorbank Europdonor. „We zijn heel blij voor Ana Elena, maar wereldwijd wachten er nog 36.000 mensen, net als Ana Elena, op een stamceldonor om te overleven. Dus ik hoop dat mensen zich blijven aan melden." Het is heel bijzonder dat er zo snel een donor is gevonden voor de Breda se peuter. „Het meisje is half Brazili aans, half Nederlands en dat maakt het vinden van een geschikte donor extra moeilijk", legt Kaarls uit. „In Ne derland is er een enorm tekort aan do noren, dus zoeken we in een wereld wijde donorbank. Er is voor Ana Ele na een perfecte match gevonden. De kans op afstoting is daardoor klei ner." De donor blijft anoniem. Kaarls: „De naam van een donor blijft bij de wereldwijde stamceldonorbank altijd geheim. Alleen de donorarts weet wie het is." Ana Elena heeft desondanks nog een zware weg te gaan. Ze krijgt dins dag een beenmergpunctie om te kij ken hoe de kanker zich heeft ontwik keld. Daarna zal ze, ter voorbereiding op de stamceltransplantatie in Rotter dam, een zware chemokuur onder gaan die haar eigen stamcellen moet vernietigen. Vervolgens krijgt ze in het Leids Universitair Medisch Cen trum nog één of twee chemokuren om haar eigen stamcellen op te rui men. Dan pas is ze klaar voor de stam celtransplantatie, die niet zonder risi co is, omdat de chemo haar eigen im muunsysteem volledig platlegt. „We zijn blij, maar het is opnieuw heel erg spannend", zegt Borges. „We gaan een onbekend traject in dat niet zonder risico is. Hoe het gaat uitpak ken, kan niemand ons vertellen, maar dit is haar beste kans." Dit weekend mocht de familie even met Ana Elena naar buiten. „Het gaat nu redelijk goed. Ze krijgt nog steeds sondevoeding, maar een pepernoot gaat er ook wel in. Daar is ze gek op. Ze zingt, brabbelt de hele dag en ze oefent flink met lopen. Het is fijn om nu even als gezin iets leuks te kunnen doen." Het goede nieuws kwam vrijdagavond totaal onverwachts. En was niet te bevat ten voor haar vader en moeder. Er is een stamceldonor gevonden voor hun t-ja- rige dochtertje Ana Elena, die aan acute leukemie lijdt. „Ik heb niet kun nen slapen van blijdschap", zegt moe der Carolina Borges. „Het is ongeloof lijk. Onwerkelijk ook." De peuter ligt al bijna de helft van haar leven in het ziekenhuis. Ze on derging vijf chemokuren. Begin au gustus werd ze genezen verklaard, maar de vreugde was van korte duur: de bloedkanker keerde zes weken la ter terug. Een stamceltransplantatie is de laatste mogelijkheid om het le ven van Ana Elena te kunnen redden. Het winnende lot viel vrijdaga vond 'in de bus'. De ouders kregen in het Sophia Kinderziekenhuis in Rot terdam onverwachts te horen dat er in de wereldwijde stamceldonorbank een geschikte kandidaat was gevon den. „Toen de arts het ons vertelde, heb ik in het ziekenhuis met Ana Ele na een dansje door de kamer ge maakt", blikt Borges met genoegen te rug op dat euforische moment. „Het gevoel van opluchting en intense blij heid kan ik niet verwoorden. Het is fantastisch." Het geloof in een donor hadden ze nooit opgegeven, hoe klein de kans ook was. „We probeerden altijd posi tief te blijven. Je moet wel, want aan een ander scenario wil je niet den ken. Instorten is geen optie. Je houdt je vast aan elk sprankje hoop. We kre gen te horen dat de kans op een ge schikte donor voor Ana Elena een kans van 1 op 100.000 was. Dat je niets anders meer voor je dochter kunt doen dan afwachten en hopen, is verschrikkelijk. Dat die donor nu is gevonden, is ongelooflijk bijzonder. We weten niets van hem of haar, maar we zijn diegene enorm dank baar. We weten alleen dat deze man of vrouw niet uit Nederland komt, op dit moment beschikbaar is, gezond is Nu slechts 59,95 Nu slechts €59,95 H e/f$£owuaJo LeA €4990 www.molenaar.nl 'We hebben door de kamer gedanst in het ziekenhuis' Tijdens de demonstratie van HoGeSa Vrees Carolina Borges moeder Bij een stamceltranspian- tatie worden alle zieke stamcellen vervangen. De stamcellen, die de bloedcellen en bloed- plaatjes produceren, zijn bij iemand met leuke mie defect. Daardoor ontstaat bloedkanker. Bij een stamceltransplan tatie worden eerst alle eigen defecte stamcel len van de patiënt ver nietigd en daarna ver vangen door gezonde stamcellen. Als dat slaagt, gaat de patiënt weer gezond bloed aan maken. door Nadine Kraaijenzang Ana Elena met haar zusje Maria Luisa. Vrijdag hoorde de familie dat er een ge schikte stamceldonor is gevonden voor de peuter, foto Marcel Otterspeer Stoomreiniger met uitneem- bare handstoomreiniger Geschikt vooralle vloeren, maar ook voor ramen, badkamer, toi let, banken, gordijnen, kleding etc. Makkelijk, grondig en effectief schoonmaken zonder chemi sche middelen Adviesprijs Korting II bespaart: €159,95 63% 100,- Lederen Outdoor Laarzen van kwaliteitsmerk Travelin' - Voor hem en haar! Geschikt vooralle weersomstandigheden Volledig gevoerd met echt wol Buitenkant van hoogwaardig waterafstotend leer Adviesprijs 229,95 Korting 57% U bespaart: €130,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen Thuis proefrijden? Bel 0800 - 27 40 400 of ga naar molenaar.nl De Scootmobiel Royal 20 is een sportief vormgegeven reisgenoot waarmee u alle kanten op kunt met de actieradius van 42 kilometer en de comfortabele vering. Profiteer tot en met 31 oktober 2015vande zeer scherpe korting! NORMAAL VANAF OP=QP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4