Excellent is weer rustig in de ring en bezorgt Den Dekker de zege Van Wallenburg begint goed aan indoorseizoen Kees Zuidhof loopt bij NK enduro in op leider Nieuweling in Middelburg is een opvallende 16 SPORT Bevlogen rugbyer uit Nieuw-Zeeland maakt dit seizoen indruk bij Oemoemenoe. Hij wil vooral de jonge spelers in Middelburg inspireren. De ruin Excellent deed bij zijn de buut in Zi in het Hippisch Cen trum Midden Zeeuws-Vlaanderen zijn naam eer aan. Met Den Dek ker in het zadel liep de expressief bewegende zesjarige United-zoon in de warmloopronde met 64,41 procent naar de overwinning. In de herkansing was de score van 61,17 procent voor de combinatie uit Kloosterzande goed voor de tweede zege op rij. „Hier ben ik ontzettend blij mee. Want hier had ik absoluut niet gerekend", was na afloop de reactie van Den Dekker. „Ik heb Excellent als vierjarige als groen tje gekocht en zelf opgeleid. Het is een echte knuffelbeer. Maar ook een binnenvetter. Zo kan hij ge weldig gestrest raken met vreem de paarden in de buurt. Ook van daag gebeurde dat weer bij het los- rijden. Maar bij het binnenrijden van de ring kwam de ontspanning weer terug en gaf hij mij het ge voel dat het goed zat." Maartje Eibers uit Ossenisse stuurde in de klasse Z2 de met veel afdruk door de baan gaande vosmerrie The Creative Club's Ba- zorba naar twee afgetekende over winningen. Ze scoorde 65,88 en 61,76 procent. Sibylle Burm en haar partner Ilyo de Loos (Zaamslag) heersten in Li. Burm was met de merrie Ginger in beide proeven de beste (67,66 en 64,66 procent). De Loos stuurde de merrie Londovina met 64,33 procent naar de tweede stek. Van Wallenburg behaalde met Byacinthe in de eerste proef dankzij een score 64,66 procent de overwinning. In de tweede proef liet de combinatie de teller oplopen tot 69,33 procent. „Bya cinthe is een fijn meewerkend 'In april reed ik met haar mijn eerste wedstrijd in B. Dit was onze laatste wedstrijd in L' paard. Ze is eigendom van Kees Wisse bij ons uit het dorp. Hij is een fijne vent om mee samen te werken. Recht voor zijn raap en eerlijk. In mijn schooltijd hielp ik hem bij het witlof rooien. Nu rijd ik paarden voor hem", vertelde Van Wallenburg. „De merrie is lang ingezet voor de fokkerij. Ze is nu negen jaar. In april reed ik met haar mijn eerste wedstrijd in B. Dit was onze laatste wedstrijd in L. In november starten we in de klasse Mi. Dus het gaat wel hard." Van Wallenburg hield Anne- marie Viergever uit Oostkapelle met de ruin Spirit achter zich (63,00 en 64,66 procent). Emily Wiskerke uit Kamperland schreef met de vosruin Fighter, met res pectievelijk 69,33 en 65,33 pro cent, de klasse Mr op haar naam. Samantha Miltenburg uit Rit them eindigde met de in deze klasse debuterende merrie Delise Mithras in beide proeven op een tweede plaats (62,66 en 62,00 pro cent). Op het 204 kilometer lange traject in Vorden moest Zuidhof slechts bij twee proeven de winst laten aan de lijstaanvoerder Martien Jim- mink uit Kolhorn. De Noord-Hol landse KTM-rijder kwam zaterdag niet verder dan de vierde plaats. Het betekende dat Zuidhof ze ven punten op de koploper inliep en nu op de derde plaats staat, met slechts acht punten achter stand. Er zijn nog vijf wedstrijden te gaan. Leo van Waasdijk uit Heinkens- zand werd als 22e geklasseerd. Door het missen van enkele wed strijden speelt hij in het klasse ment een ondergeschikte rol. Bij de Inters E2 werd Casper Ovaa uit Oost-Souburg tiende. De Husqvarna-rijder staat in de stand zesde. Bij de Inters in de vetera- nenklasse legde Peter Maranus uit Aagtekerke beslag op de zestiende plaats. In de tussenstand bezet hij de twaalfde positie. De volgende wedstrijd is zater dag 7 november in het Gelderse Zelhem. Het rugby heeft de 28-jarige Nieuw- Zeelander Elijah Makoni al veel gebracht. „Dank zij de sport heb ik al een groot deel van de wereld kunnen zien", zegt hij. Bij Oe moemenoe wil hij dit seizoen iets terugdoen voor het rugby. Hij gaat daarom voorop in de strijd bij het eerste team én pre dikt passie binnen de hele vereni ging. „Ik wil vooral de jongere spelers graag inspireren." Makoni is een opvallende ver schijning bij de Middelburgse ere klassen Ten eerste vanwege zijn imposante bos haar. Zelfs als hij tackelt of getackeld wordt, blijft de coupe nog intact. Daarnaast is hij tijdens wedstrijden constant in beeld, als aanjager bij aanval len, als coach, als redder in peni bele situaties, als kicker... „Daarvoor ben ik ook hier", vertelt hij na de verloren wed strijd tegen veelvoudig landskam pioen Cas RC. „Bij Oemoemenoe zochten ze een buitenlander met ervaring. En ik wilde, toen ze me vroegen, graag meehelpen om de ze club op het hoogste niveau van Nederland te houden." Reizend bestaan De smaakmaker werd geboren in Nieuw-Zeeland, maar groeide hoofdzakelijk op in Australië. „Ik heb een Kiwi-paspoort, maar praat meer als een Australiër", zegt hij. In Melbourne etaleerde hij eerst zijn talent en haalde hij het vierde niveau van het land. Vervolgens verkaste hij naar Frankrijk. Daar speelde hij vorig seizoen bij Bordeaux. En omdat zijn visum na een jaar verliep, trok hij verder. Naar Nederland. „Tja, wie had gedacht dat ik op m'n 28e in Zeeland zou spelen? Ik niet. Maar ik vind het prachtig, dat reizende bestaan. En nie- mand weet waar ik volgend sei zoen speel." Maar waarom voelt hij zich zo aangetrokken tot Oemoemenoe? Daar heeft de amicale Nieuw- Zeelander twee redenen voor. „Ten eerste houd ik van een uit daging. Oemoemenoe is de enige club uit het zuiden van het land. Ze zitten hier niet in de driehoek Rotterdam-Amsterdam-Utrecht, waar relatief veel buitenlandse rugbyers werken of studeren. Ze beginnen hier dus al op een ach terstand. Ik wil hier meehelpen om te laten zien dat je met wei nig buitenlanders en weinig geld toch mee kunt tellen." Als tweede reden geeft Mako ni op dat hij graag de underdog 'Je moet er trots op zijn de clubkleuren te verdedigen. Sterker nog, je moet er trots op zijn dat je een kleine provincie in het landelijke rugby vertegenwoordigt' is. „Weet je hoe de andere clubs in de ereklasse naar de rugbyers van Oemoemenoe kijken? Als boeren. Ze kijken in steden neer op mensen van het platteland. Op zo'n moment vind ik het dan mooi om te bewijzen dat 'boe ren' ook wel wat kunnen." Broederschap Zo hartstochtelijk als Makoni na de wedstrijd in de ovale kleed kamer van Oemoemenoe zijn ver haal doet, zo gloedvol is hij ook richting de junioren die hij traint. „Afgelopen week heb ik hen nog in een soort speech ver teld hoe ik over rugby denk en over hoe ik wil dat zij rugby zien", zegt hij. „Het gaat in eerste instantie om brotherhood, broe derschap. Rugby is een team sport, wat inhoudt dat je met je teamgenoten samenspeelt. Je gooit je lichaam in de strijd voor de anderen. Je beschermt ze net zoals je je familie beschermt. Daarnaast heb je pride nodig, trots. Je moet er trots op zijn de clubkleuren te verdedigen. Ster ker nog, je moet er trots op zijn dat je een kleine provincie in het landelijke rugby vertegenwoor digt. En tenslotte gaat het om trust, vertrouwen. Je moet ervan uitgaan dat de man links en de man rechts van je de lijn geslo ten houden. Durf daarop te ver trouwen." Makoni heeft in een paar maanden tijd al een verplette rende indruk achter gelaten in Middelburg. Hij is natuurlijk niet de eerste buitenlander bij Oe moemenoe, maar wel eentje met meer elan dan de meeste van zijn voorgangers. De Nieuw-Zeelander is zelf ook blij met hoe het gaat. „Ik voel me prettig hier", zegt hij on omwonden. „Ik zal hier in mei wel weer weg zijn, verwacht ik. Maar als ik vertrek heb ik wel weer veel vrienden voor het le ven erbij." door Lucien Roelandt WESTDORPE. Met de overwinning van Lisette den Dekker in de klasse Z1 en Maartje Eibers in de catego rie Z2 eisten de Honteruiters giste ren in Westdorpe in de dressuur- wedstrijd van de Vlakteruiters een hoofdrol op. door Lucien Roelandt SEROOSKERKE. Willem van Wallen burg begon zaterdag bij de dres- suurwedstrijd in Serooskerke uit stekend aan het indoorseizoen. De ruiter uit Ritthem was met de mer rie Byacinthe in de klasse L in bei de proeven de beste. door Herman Heuvink VORDEN. Kees Zuidhof heeft zater dag de 52e Oost-Gelderlandrit, de vijfde wedstrijd voor het NK endu ro, gewonnen. De motorcrosser uit Hoedekenskerke rijdt in de klasse NV50. Elijah Makoni door Roeland van Vliet Elijah Makoni 'Jonkie' Sören de Witte zaterdag in actie namens TTCM tegen koploper Pecos. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47