VCK slaat aanval van herboren Jong Ambon af Temeuzen toont veerkracht tegen Luctor'88 en buigt achterstand om: 4-5 SPORT 15 Trainer Michel Leonhart: 'We hebben zeventien minuten laten zien dat we goed kunnen voetballen.' 'We begonnen zó zwak. Ik had al een donderspeech voorbereid' scenario. Het enige positieve is dat we het karakter hebben kun nen opbrengen om te willen win nen." zuchtte diep, toen hij de wed strijd nog eens aan zich voorbij liet gaan. „Qua mentaliteit kan ik niet meer van de jongens vragen, maar we doen onszelf de das om. We geven de winst uit handen, omdat we twee individuele fou ten maken. Daar hebben we er el ke wedstrijd te veel van." Donderspeech Terneuzen waande zich binnen zeventien minuten in een zetel, nadat Robin de Pagter (straf schop), Sinan Coban en Can Ki ran (beiden uit een vloeiende aan val) de bezoekers op een 3-0 voor sprong hadden gezet. „We begon nen zó zwak", vond Vujovic. „Ik had al een donderspeech voorbe- lijk lekker om direct na die 3-3 de kleedkamer in te gaan. Daarna maakten we ook nog 4-3 (Van Ros sum). Op dat moment was ik er van overtuigd dat we dat niet meer uit handen zouden geven." Nog geen negen minuten later waren de bordjes in Terneuzens voordeel echter alweer verhangen. Najim Boughmari (die in de slotfa se geblesseerd uitviel, Terneuzen speelde de laatste tien minuten met een man minder) en Kiran te kenden voor de laatste doelpun ten in een knotsgekke wedstrijd. Goed was het niet, maar de amuse mentswaarde was door de doel- puntenregen hoog. „We hebben zeventien minu ten laten zien dat we goed kun nen voetballen", vond trainer Mi chel Leonhart van Terneuzen. „Daarna hebben we vooral laten zien wat we niet kunnen. We heb ben de eerste fase gedomineerd, met mooi voetbal en goede aan vallen. Maar ons manco was dat het gallery play-gehalte omhoog ging. Van 3-0 voor naar 4-3 ach ter, is voor een trainer een horror- HEINKENSZAND. Terneuzen boekte ten koste van nieuwkomer Luc tor'88 de vierde overwinning in de derde klasse A van het zondag voetbal. In Heinkenszand werd het in een inhaalduel 4-5. Beide ploegen beschikten over veer kracht. Luctor'88 zette een vroeg opgelopen 3-0-achterstand om in een 4-3-voorsprong. Toch hadden de Zeeuws-Vlamingen het laatste woord. Met nog een kleine twintig mi nuten te spelen werd Can Kiran met een kopbal uit een hoekschop matchwinnaar. Het was de derde Terneuzense treffer die uit een spelhervatting ontstond. Dat was opmerkelijk, omdat Luctor'88 over veel meer lengte beschikte. „Maar we stonden steeds op twee meter te dekken", stelde Mick Vujovic ontgoocheld vast. De trainer van de thuisploeg reid en wilde in de rust wisselen." Die voornemens werden ge schrapt, omdat de thuisploeg op slag van rust op gelijke hoogte kwam: 3-3. Arno de Jonge en Rut ger van Rossum (twee keer) scoor den. „We herpakten ons goed", zei Van Rossum. „Het was natuur- VCK-trainer Thomas de Ridder was na afloop teleurgesteld. „We konden met een overwinning voor een echt verschil tussen het linker- en rechterrijtje zorgen. Dat is helaas niet gelukt. Beide ploegen hebben slecht veldspel la ten zien. We hebben aanvallend minder gebracht dan we wilden. In de eindfase ging het geregeld mis." Aan de kant van Jong Ambon heerste tevredenheid. „We heb ben bij vlagen redelijk voetbal la ten zien", vond aanvoerder Yannik Taniwel. „In de eindfase ging er het één en ander fout, maar dat hoort bij de derde klasse. Hier een gelijkspel behalen, is geen slecht resultaat. We wilden niet forceren in de tweede helft." De doelpunten vielen dan ook in het eerste bedrijf. Na twee mi nuten stak Henk Kesteloo Rob Wielaard weg achter de verdedi ging. Ondanks een vlagsignaal liet scheidsrechter Simon terecht door spelen, waardoor Wielemaker voor VCK de score kon openen. Ruim een kwartier later zag Björn Langeveld kans om Ignacio Misaine tussen drie man weg te sturen. Ook hij bleek koelbloedig en schoof de bal onder doelman Rene Bil door (r-i). Twee kansen, twee goals. In het restant van het duel stond het vizier bij beide ploegen niet op scherp, waardoor met name VCK-doelman Rene Bil zich kon onderscheiden. 'Er zijn toen harde woorden gevallen. We moesten meer van elkaar eisen' Promovendus Jong Ambon bleef zo voor de vierde wedstrijd op rij ongeslagen. De ploeg begon de competitie nog met drie neder lagen op rij. „We hebben toen de koppen bij elkaar gestoken", ver klaart Taniwel de wederopstan ding van zijn team. „Er zijn toen harde woorden gevallen. We moesten meer van elkaar eisen." Impact Afgelopen zomer reisde een deel van de selectie af naar Am- bon. Het avontuur had een enor me impact op de meegereisde spe lers. „Dat had invloed op ons spel", weet Taniwel. „Een groep ging op reis en een deel bleef thuis. De sfeer onderling was goed, maar we moesten nog op el kaar ingespeeld raken. Daarin zien we verbetering." Toch was dat niet de hoofdoor zaak van de mindere seizoenstart. Taniwel: „De reis naar Ambon zorgde voor gelatenheid. We heb ben daar heel veel gezien. Sommi ge kinderen hadden niets en wa ren toch vrolijk. En dat terwijl mensen hier over van alles en nog wat klagen. Die tegenstrijdigheid moest drie weken bezinken. Het was goed om met elkaar het ge sprek aan te gaan. Het hoge woord moest er echt uit." MAANDAG 26 OKTOBER 2015 Knotsgek duel met negen goals Luctor'88-Terneuzen 4-5 (3-3). 12. Robin de Pagter 0-1 (strafschop), 15. Sinan Coban 0-2,17. Can Kiran 0-3, 30. Jeroen Kedde 1-3, 36. Rutger van Rossum 2-3, 45. Rutger van Rossum 3-3, 63. Rutger van Rossum 4-3, 66. Najim Boughmari 4-4, 72. Can Kiran 4-5. Scheidsrechter: P. de Vos (Oud-Castel). Gele kaart: Jeroen Ked de (Luctor'88). Aantal toeschouwers: 175. Mick Vujovic, trainer Luctor'88 Najim Boughmari (rechts) duelleert met Rutger van Rossum. foto Johan van der Heijden door Peter van Kouteren door Len Wolters KOUDEKERKE Zowel VCK als Jong Ambon verkeerde de afgelopen we ken in de winning mood. De ploeg uit Koudekerke had haar laatste vier wedstrijden in de derde klasse van het zaterdagvoetbal gewon nen, de Middelburgers drie duels op rij. Het was dan ook geen verras sing dat beide ploegen zaterdag aanspraak maakten op de zege. Kansen genoeg, maar de doelpun ten bleken schaars: 1-1. Yannik Taniwel Jong Ambon VCK-Jong Ambon 1-1 (1-1). 2. Ste fan Wielemaker 1-0,19. Ignacio Misai ne 1-1. Scheidsrechter: R. Simon (Zwijndrecht). Gele kaart: Henk Keste loo (VCK) en Björn Langeveld (Jong Ambon). Aantal toeschouwers: 125.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46