Temeuzense Boys bewaart de rust Ontlading groot bij Groene Ster na tweede overwinning in de eredivisie Half dozijn goals voor Hoek in bekerwedstrijd HH 12 SPORT Brian Meulmeester houdt in eerste officiële duel voor Hoek vrij eenvoudig de nul op het bord. De doelman uit Arnemuiden hoopt in Noordwijk weer te spelen. - De resultaten van Terneuzense Boys zijn met zeven punten uit ze ven wedstrijden tot nu toe teleur stellend, maar voorlopig maakt niemand binnen de club zich daar druk om. „Ik kijk nooit naar de stand. Het gaat mij om het spel en dat was goed vandaag", zei trainer Hiensch stoïcijns na afloop. Ook aanvoerder André Siereveld, die soeverein als centrumverdediger speelde, was ondanks de neder laag positief. „Dit geeft weer ver trouwen. Het positiespel was veel beter. Alleen dwongen we te wei nig kansen af." Het duel in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal werd 10 oktober bij een t-o-ruststand (strafschop Thomas Mattheijer), in het voordeel van SSV gestaakt, na een blessure van de scheids rechter. Zaterdag bij het vervolg dicteerde de thuisclub de eerste 25 minuten het spel, maar binnen het strafschopgebied stichtte men 'Ik heb genoten van ons spel, maar we moeten geduld hebben. Ik zal twee, drie jaar nodig hebben om de ploeg op een hoger niveau te krijgen' te weinig gevaar. De beste kans was voor Bart van Fraeijenhove. Zijn inzet ging echter naast. Terneuzense Boys miste door blessures Maarten van Hecke, Evert-Jan van Opdorp, Remy de Die en Sander Overbeeke. Daar door kregen jonge spelers hun kans. Zo maakte de zestienjarige Bart Gort (zoon van oud-doelman Ronald Gort) een prima debuut. „Ik heb best lekker gespeeld", zei de jonge middenvelder. Hiensch koos na de zeperd (5-1-verlies) tegen Dauwendaele met een 3-5-2 opstelling voor een andere speelwijze. „Die opstelling verraste mij. Ik had verwacht dat ze met drie spitsen zouden spe len", zei trainer Marco Groeneveld van SSV. De Goese ploeg kwam desondanks na een klein halfuur op een 2-o-voorsprong. Ronnie Hillebrand profiteerde na een vrije trap van een fout van Boys-doelman Dennis Rijnberg. De thuisclub streed daarna met de moed der wanhoop en kreeg in de slotminuut de beloning. Na een actie van Roy van Ham be ging SSV-verdediger Jeroen Ver- schiere in het zestienmetergebied de overtreding op Martijn Mi- chels. Het was de tweede gele kaart, dus rood, voor Verschiere. Len Eversdijk benutte de straf schop: 1-2. Scheidsrechter Joseph Ngoumout trok acht minuten bies- suretijd bij, maar de tien Goese spelers hielden stand. Hiensch: „Ik heb genoten van ons spel, maar we moeten geduld hebben. Ik zal twee, drie jaar no dig hebben om de ploeg op een hoger niveau te krijgen." Als Brian Meulmees ter na het laatste fluitsignaal zijn bidon uit het net vist, blijft de se rieuze blik op zijn gezicht staan. Ja, het is leuk dat hij zijn officiële debuut voor Hoek heeft gemaakt, maar dit zijn niet de wedstrijden waar voor hij naar de hoofdklasser is gekomen. „Ik heb in de tweede helft niet één keer moeten dui ken", zegt de Arnemuidenaar. Hoek wint het bekerduel met FC Dauwendaele uiteindelijk vrij eenvoudig met 0-6. Voor rust heeft de worstelende nummer twaalf van de hoofdklasse B het best lastig tegen de onbezorgd voetballende tweedeklasser. Hal verwege staat het 0-2. Als de pijp bij Dauwendaele in de tweede helft leeg is, loopt Hoek uit naar een half dozijn treffers. Veel in druk maakt de ploeg van Jannes Tant echter opnieuw niet. „Ik ben er een beetje van ge schrokken", bekent Dauwendae- le-trainer Marcel Lourens. „Wij begonnen met drie verdedigers en vier middenvelders, maar vol gens mij duurde het nogal lang voordat ze dat bij Hoek door had den. We hoopten in het eerste kwartier te scoren om er een ech te wedstrijd van te maken. Want ik weet ook wel dat we van dit Hoek verliezen. Ik hoop ook echt dat ze er bovenop komen. Dat is goed voor het Zeeuwse voetbal." Lourens krijgt na afloop com plimenten van Tant, omdat Dau wendaele zich niet heeft ingegra ven. „Dat zouden veel andere te genstanders in een vergelijkbare wedstrijd wel doen", weet Tant. Hij heeft de afgelopen weken veel op looplijnen en andere auto matismen proberen te trainen. Volgens Thomas van Renter- ghem gaat het wel al beter met de patiënt Hoek. „Het is nog niet optimaal, maar wel al beter dan in het begin van het seizoen", zegt de linksback. „Iedereen weet wat van hem gevraagd wordt. Ik heb er vertrouwen in dat het weer goed komt. Dat vertrouwen Ik hoop ook echt dat Hoek er bovenop komt. Dat is goed voor het Zeeuwse voetbal' moet iedereen hebben." Van Renterghem is één van de spelers die nooit opgeeft. Net als Meulmeester is hij uit het juiste hout gesneden. Misschien is dat wel wat Hoek in deze fase nodig heeft. „Het is nu afwachten waar de trainer voor kiest", zegt de van FC Dordrecht overgekomen doel man. „Ik wil zaterdag tegen Noordwijk weer keepen. Daarom ben ik naar Hoek gekomen." Ruud Pennings, de trainer die hem haalde, vertelde Meulmees ter dat hij tijdens de voorberei ding een eerlijke strijd kon voe ren met Jordi de Jonghe. Een bles sure gooide roet in het eten voor de Arnemuidenaar. „Tijdens de laatste training voor de bekerwed strijd tegen Vlissingen liep ik een scheurtje in mijn enkelband op", kijkt hij terug. „Half augustus, in Berlare, had ik voor het laatst een wedstrijd gekeept. Vandaag heb ik niet veel te doen gehad." Meulmeester heeft voor rust één ongelukkig moment, waarbij hij aan een tegentreffer ontsnapt. In de tweede helft hoeft hij niet meer te duiken. Zijn concentratie verandert echter niet. Meulmees ter is constant aan het praten, coachen en sturen. „Dat zit er van nature in", zegt hij. Zaterdag, op het veld van koploper Noord wijk, wil hij zich weer laten zien. Eén ding is zeker als hij opnieuw speelt: Meulmeester zal in de tweede helft meerdere keren moeten duiken. „Winnen bij Marlène is maar weinig ploegen gegeven", zei Ben hammou nadien. „Dit is een we reldprestatie. Ik ben heel trots op de jongens. De beleving was enorm." De overwinning, de tweede de ze competitie, kwam pas in de slotminuut tot stand. Marlène koos in de slotfase voor een mee voetballende keeper, maar dat pakte verkeerd uit. Groene Ster onderschepte de bal en Saïd Bou- zambou kon zo scoren. Marlène en Groene Ster - de nummers zes en negen op de ranglijst - hadden elkaar tot dan toe in evenwicht gehouden. Groe- ne Ster opende het bal via Saïd Bouzambou, waarna de thuisclub niet veel later langszij kwam dankzij Bilal Amraoui. Nog voor de pauze sloeg de equipe van coach Hicham Ben hammou weer toe, 1-2 via Abdoe Abdenbi. In het tweede helft leek Marlène orde op zaken te stellen en maakte Anouar Boukhari snel de 2-2. Die stand bleef lange tijd op het scorebord, tot de slotmi nuut dus. Groene Ster moest het vrijdag stellen zonder Hoessein Bouzam bou en Khalid El Hattach. Beiden zaten een schorsing uit. Woens dag wacht Groene Ster het beker duel met Veerhuys (20.30 uur). MARINE SERV Bart van Fraeijenhove schiet door de benen van SW'65-keeper Luuk van Cilst in het zijnet. Links Jordi Matondo. foto Camile Schelstraete door Aector Dooms TERNEUZEN. Terneuzense Boys is er zaterdag niet in geslaagd om het restant van de wedstrijd tegen SSV'65 om te zetten in een goed resultaat. De ploeg van trainer Die- derik Hiensch ging met 2-1 onder uit. Eindelijk van die bank af om te keepen door Barry van der Hooft Marcel Lourens door Jan Dagevos HEERHUCOWAARD. De ontlading was groot bij de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen. Einde lijk won de Walcherse ploeg weer eens in de eredivisie. De equipe van trainer Hicham Benhammou versloeg vrijdagavond FC Marlène (2-3) en dat zorgde na afloop voor dolle taferelen. 7 Groene Ster heeft na zes duels in de eredivisie zeven punten en staat op de negende plaats. Een speler van Duiveland in de tang bij Julius Bliek (rechts) en Wouter de Craene. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42