predes op tijd de alarmbel in het uitvak een hoop ellende van zich af Wie is het meest te benijden? SPORT 5 Davy Klaassen mist klassieker waarschijnlijk "v Kenny Tete denkt dat Ajax nu ook kolkende Kuip moet kunnen doorstaan zicht. Woensdag wacht alweer de vol gende op papier loodzware opgave met de bekerwedstrijd tegen rivaal Feye- noord. En dan kan het met dit Ajax ook zo weer over zijn met de euforie. Kenny Tete was daar gisteren naar ei gen zeggen nog niet mee bezig. „We spe len deze weken bijna alleen maar moei lijke wedstrijden," zegt hij. „Deze over winning hadden we hard nodig voor het vertrouwen. Ik denk dat wij een kolken de Kuip ook kunnen doorstaan." Vikor Fischer, die gisteren net als te gen PSV opzichtig worstelde met zijn rol als spits, baarde eerder opzien omdat hij een dag na de loting niet wist dat Ajax aan Feyenoord gekoppeld was in het bekertoernooi. Maar in de catacom ben van het Gelredome vertelde de Deen. „Op Feyenoord-thuis na is Feye- noord-uit de mooiste wedstrijd die je kunt spelen als Ajacied." Frank de Boer gaat ervan uit dat hij woensdag tijdens de be kerkraker tegen Feyenoord aan voerder Davy Klaassen moet missen. De middenvelder bleef na een botsing met Guram Kas hia met hoofdklachten achter in de kleedkamer. Eerder dit seizoen liep Klaassen al een hersenschudding op. Vandaag wordt hij nog onderzocht. „Maar Feyenoord komt waar schijnlijk te vroeg voor hem", vreest De Boer. „Ik reken erop dat hij aankomend weekend te gen Roda er weer bij is." Het valt nog te bezien of De Boer dan ook weer een beroep doet op Sam Hendriks (20). De spits maakte vrijdag met Jong Ajax in de eerste divisie nog een hattrick tegen Fortuna Sit- tard. Gisterochtend hoorde hij dat hij definitief mee mocht met het eerste en gistermiddag debuteerde hij en gaf ook nog een assist op Lasse Schone. „Ze zeggen altijd dat het snel kan gaan. Nou, dat blijkt wel," zegt de spits die twee jaar geleden overkwam van De Graafschap. „Bij 1-0 achter moest ik al warmlopen en ik mocht er ge lukkig op het einde nog in. En dan nog een assist geven, beter kan niet. Ik heb moeilijke perio des gehad bij Jong Ajax omdat spitsen van het eerste vaak de voorkeur kregen." 7J59° V blunder, maar ook geen teken dat Zoet na zijn debuut in Oranje overloopt van vertrouwen. Kort voor tijd ging hij opzichtig de fout in en schoot hij nota bene zelf bijna de 2-3 nog binnen. Een moment van concentratieverlies waaraan Zoet zichzelf ook rot er gert. Dat is voor hem en PSV in ie der geval een basis om aan verbe tering te werken. Nominatie Narsingh raakte zijn plek bij Oranje al kwijt en is ook bij PSV al wekenlang niet in goeden doen. Waar zijn concurrent en in valler Gaston Pereiro in de slotfa se scoorde, droeg Narsingh eergis teren te weinig bij aan de PSV-aanval. Hij kreeg van FC Twente de nodige ruimte, maar wist niet genoeg te creëren. De 25-jarige rechtsbuiten heeft zijn in 2017 aflopende contract nog niet verlengd en staat dus op de nominatie om komende zomer verkocht te worden. Verbetert zijn niveau de komende periode niet, dan wordt het voor PSV een uitdaging om de in 2012 betaalde transfersom van ruim 4 miljoen euro terug te verdienen. Dat laatste geldt zeker ook Adam Maher liet opnieuw een povere indruk achter. Hij verliest belangrijke duels en is slordig in zijn passing voor Adam Maher, die in Ensche de ondanks een assist opnieuw een povere indruk achterliet. De 22-jarige middenvelder blijft in fy siek opzicht een wel erg beperkte speler. Maher is taakbewust, maar verliest in zijn huidige rol regelmatig belangrijke duels en is soms slordig in de passing. Hij schept wel kansen, maar kan niet bogen op indrukwekkende statis tieken. Cocu houdt zich liever bezig met de beoordeling van het team als geheel en gaat niet op namen in. „De bezetting voor de goal was niet optimaal", zei hij over de momenten waarop PSV voor het doel kwam. „Ik spreek ook niet over een vaste basis. We kij ken per wedstrijd." COLUMN Hugo Borst Wat te doen als je vooral hebt geleefd om te werken maar je bent tot de conclusie gekomen dat de wereld waarin je werkzaam bent de jou we niet meer is? Maar eerst dit: ziet Foppe de Haan (72) het nog wel scherp? De inte rim-coach van een van de meest onsympathieke clubs van dit mo ment, Heerenveen, bracht een zeer voorspelbare verandering aan: Joey van den Berg stond in eens centraal achterin. Niet om dat die jongen schuldig was aan het tweede tegendoelpunt hoor, maar je rasvoetballer zet je voor aan of zo dicht mogelijk bij het doel van de tegenstander. Dit stukje gaat over senioriteit. We hebben de ellende met Guus Hiddink (68) bij Oranje achter de rug. 'Guus had het nooit moeten doen', zegt Leo Beenhakker (73) in Volkskrant Magazine. Over Dick Advocaat die aarzelde of hij moest doorgaan bij Sunderland zegt Don Leo: 'Had het hartstikke moeilijk daar in Engeland, toch klampte-ie zich er nog aan vast. Omdat het zo verslavend is.' Leo Beenhakker gaat iets buiten Rotterdam kopen en neemt er een hond bij Het alternatief voor doorgaan is je eigen afscheid regisseren. Maar is dat wel zo ideaal? Beenhakkers te lefoon gaat nauwelijks nog. Hij heeft geen innerlijke rust om een boek te lezen en geen zin in tv kij ken. Hij zet zijn kasteeltje in Span je te koop, omdat hij niet meer in de zon mag zitten vanwege huid kanker. Omdat het zicht op de Kuip hem vanbinnen verscheurt zet hij zijn penthouse tegenover het stadion te koop. Beenhakker gaat iets buiten Rotterdam kopen en neemt er een hond bij. Hope lijk brengt hem dat vrede en rust. Dat heeft Johan CruijfF stukken beter gedaan. Al voor zijn 50ste met pensioen gegaan. Hij heeft in tens van familie en vrienden ge noten en haalt al jaren (Beenhak ker: 'op een berg in Spanje') zijn schouders op over wat anderen van hem vinden. Als ik goed ben geïnformeerd, aanvaardt CruijfF zijn kanker. Misschien mag je het zelfs omarmen noemen. En zijn oudere vakbroeders? Die zien we enorm worstelen met het leven. De vraag luidt: wie is er nou het meest te benijden? "UïïKïlSïKSSi MAANDAG 26 OKTOBER 2015 perspectief De spelers van Ajax komen na de gelijkmaker (1-1) het trapje voor het uitvak bij Vitesse af. foto ANP Scoreverloop: 54. Kazaisjvili 1 -0, 71. Fischer 1-1, 73. Bazoer 1-2, 86. Schone 1-3. Scheidsrechter: Liesveld. Geel: Nakamba, Van der Werf, Leerdam, Ibarra (Vitesse), Gudelj, Dijks (Ajax). Toeschouwers: 21.163. Vitesse: Room, Diks, Kashia, Van der Werf (84. Pantic), Leerdam; Baker, Ka zaisjvili, Nakamba (62. Yeini); Rashica (72. Ibarra), Solanke, Olijnyk. Ajax: Cillessen, Tete, Veltman, Riede- wald, Dijk; Bazoer, Klaassen (46. Schone), Gudelj; Sinkgraven (81. Hen driks), Fischer (81. Van der Hoorn), You- nes. Sam Hendriks foto ANP FC TWENTE Scoreverloop: 52. De Jong 0-1, 58. Ziyech 1-1, 84. Locadia 1-2, 86. Pereiro 1-3. Scheidsrechter: Blom Geel: Gutiérrez (FC Twente), Bre- net, Bruma (PSV). Toeschouwers: 25.500 FC Twente: Drommel; Ter Avest, Uvini, Bijen, Van der Lely; Mokot- jo; Ziyech, Gutiérrez; Hölscher (72. Tapia), Oosterwijk, Agye- pong (62. Cabral). PSV: Zoet; Arias, Bruma, Moreno, Brenet; Pröpper, Guardado, Ma her (76. Hendrix), Narsingh (76. Pereiro), De Jong, Locadia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35