ze 'bij de kloten' moet pakken in vuur en vlam SPORT 3 Vermeer weer een constante factor Willem II alleen blij met goal van Richairo Zivkovic 'Die tweede goal kwam na schot van Nieuwkoop hard op linkerbeen' In de kleedkamer eten de jonge spe lers uit zijn hand. De technische staf roemt zijn inzet en betrokkenheid, al moest er ook al eens voorzichtig op de rem worden getrapt. In de eerste we ken nam Kuyt nog het woord als Gio vanni van Bronckhorst zijn zegje had gedaan. Maar Kuyt hoeft helemaal niets te zeggen, de jeugdige talenten moeten vooral naar hem kijken. Diepe buiging Wie op 35-jarige leeftijd nog wekelijks alles uit zijn lichaam perst, verdient een diepe buiging. Zo ongeveer als de Kuip gisteren deed na zijn drie tref fers, waarmee zijn competitietotaal al weer op tien staat. „Ze gaan er lekker in tegenwoordig, maar ik ben hier niet om topscorer te worden. Ik ben hier om iets te win nen." Mooie goal en dan een domme actie Jeff Stans was in zijn noopjes met de schitterende vrije trap waarmee hij Excelsior bij Ro- da JC op voorsprong bracht. Omdat hij later zelf een penal ty miste bleek die 2-1 de win nende treffer. Hij was minder te spreken over de manier waarop hij zijn doelpunt vier de. Stans besloot voor een vak met Roda-supporters door de knieën te gaan. Zijn ploegge noot Hasselbaink kreeg een plastic bierglas vol in zijn ge zicht. „Ik had die goal op een andere plek moeten vieren", zei Stans schuldbewust. „Maar na zo'n goal ben je in een roes en denk je niet na." Gonzalo Garcia maakt het waar Gonzalo Garcia smeekte de trainer van Heracles de afgelo pen week om een basisplaats. De man, die na omzwervin gen door Groningen, Cyprus en Israël na zeven jaar terug keerde bij de ploeg uit Alme lo, maakte zijn woorden te gen De Graafschap waar. In Doetinchem stond hij aan de basis van de enige treffer. Iliass Ben Hassani schoot uit eindelijk via Jaroslav Navratil raak. Door de driepunter handhaaft Heracles zich op de vierde plaats. Garcia is tevre den dat hij eindelijk ook wat kon dragen aan de sensatione le seizoensstart van Heracles. Cambuur zet de rollator al klaar De humor ligt weer eens op straat, aan de vooravond van de Friese derby van komend weekeinde. Supporters van Cambuur plaatsten zaterdaga vond een rollator bij het Abe Lenstra Stadion in Heeren veen. Uiteraard ging het om een verwijzing naar de leef tijd (72) van interim-coach Foppe de Haan van de concur rent. Met Cambuur zelf gaat het niet zo vlotjes. De ploeg wacht na tien speelronden nog op de eerste overwin ning. Tegen ADO Den Haag werd het r-i. Narsingh maakte na de openingstreffer van Ha venaar gelijk. ROTTERDAM. Die wedstrijd in en te gen Heerenveen, daar zagen de sup porters van Feyenoord de ploeg voor het eerst in kampioensvorm. Maar keeper Kenneth Vermeer hield een ander gevoel over aan de veegpartij in Friesland. De Rotterdammers ga ven na een 0-5 ruststand niet meer thuis, tot teleurstelling van Vermeer. „We hadden ook met 0-8 van Hee renveen kunnen winnen," vertelde Vermeer gisteren. „Dan moet je dat ook doen. Je moet nooit tevreden zijn. Zo'n tweede helft met twee te gentreffers vind ik dan erg jammer." Dat tekent de professionele instel ling van de keeper die gisteren tegen AZ uitstekend voor de dag kwam. Vermeer keek al snel weer naar ko mende woensdag, als Ajax op be zoek komt. „Die wedstrijd hadden we vorig seizoen hier al moeten win nen. Ajax moet je opjagen, want als je ze ruimte geeft, voetballen ze mak kelijk." Vermeer begon de competitie weife lend, maar is de laatste weken weer een constante factor. „Spelers maken weieens mindere momenten mee," zegt hij. „Dat had ik in de eerste we ken. Dat heb ik nu achter de rug, zo voelt het. Ik ben blij dat ik tegen AZ een paar reddingen heb kunnen ver richten." Eén moment was cruciaal. Markus Henriksen slalomde om de keeper heen voor rust, maar Ver meer deed geen domme dingen. „Geen rode kaart pakken, dat is be langrijk. Naar de zijkant dwingen en hopen dat het goed afloopt, dat was de strategie." Teammanager Herman van Dijk moet hem ophalen in de perska mer, ver na de wedstrijd. De spe lers in de spelersbus wachten dan al tijden, tot ze kunnen vertrek ken. De Haan komt nog niet di rect. Eerst nog even op de foto met de man die een boek schreef over Foppes avonturen als trainer van Tuvalu. Oh ja, dat heeft hij ook nog gedaan. Tijdens de wedstrijd is zijn pas sie ongekend. Twintig minuten voor tijd haalt hij een zakdoek uit zijn broekzak. Zo'n ouderwetse. Hij snuit zijn neus en vuurt de ploeg weer aan. Staand. „Want je moet niet zitten tijdens de wed strijd, vind ik. Ja, bij Manchester United, dan zit je iets hoger en kun je het beter zien. Maar ook voor de energie is het beter om te staan. En dan een beetje schelden op de vierde man. Dat hoort er ge woon bij. Ik ben in jaren niet zo hees geweest." Dan zegt Foppe te gen Foppe: „Doe nu maar een beetje rustig, Foppe." Effect Vier dagen Foppe heeft in elk ge val effect gehad bij het armlastige Heerenveen, waarvan de interim trainer de halve basisopstelling door elkaar heeft geschud. Ge wonnen wordt er nog niet, maar aanvoerder Joey van den Berg ont waart nieuwe energie. „Iedereen besefte dat er wat moest gebeu ren. Sneu voor Dwight, trou wens. Als dat nou een lui van een vent was, dan was het niet zo erg geweest. Blijkbaar was het no dig." Van den Berg durft wel eens wat te zeggen. „En ik heb geroe pen dat het soort mannen als Fop pe dan maar verantwoordelijk heid moet nemen bij een club als Heerenveen. Dat heeft hij nu ge daan, daar heb ik respect voor. Ja, hij lijkt me wel van de oude stem pel. Meer trainen. Misschien is het even nodig." De Haan denkt van wel, weten de dat hij straks via social media de hoon van periodiseringsgoe- roe Raymond Verheijen mis schien wel over zich heen krijgt. Dat maakt hem weinig uit. „Het gaat om beleving. Het zijn alle maal van die vlakke jongens. Je moet ze bij de kloten pakken. Ge middeld genomen doen Neder landse voetballers te weinig. Die Thern, hij deed laatst zijn shirt uit. Dan zie ik geen spieren. Ik zie een jongetje van 23. Die heeft nooit krachttraining gedaan." Hij vat de zaterdag nog even sa men. „Ik vond het een mooie dag. Toen ik stopte, had ik twintig jaar door Nederland gereisd. Ik had al die stadions gezien, ik kon ze alle maal wel dromen." Nu vindt hij het toch weer hartstikke leuk. „Mijn vrouw vroeg of ik zenuwachtig was, toen ik van huis ging. Dat viel wel mee. Ik mag haar naam trou wens niet meer noemen." Dan: „Wacht maar, over vier weken hebben ze een conditie van hier tot ginder." TILBURG. Door een gemiste straf schop liet Willem II de kans lig gen om tegen de verhouding in te winnen van Heerenveen. Daarom was er weinig vreugde in het Til- burgse kamp. Richairo Zivkovic zorgde voor een lichtpuntje. Op bijna eenderde van de competitie is duidelijk hoe de huurling van Ajax kan renderen. Komende van af de rechterflank scoorde hij voor de eerste keer voor de Tilbur- gers. Zivkovic nam met gevoel een lange pass van Funsi Ojo op de rechterschoen. Ook de andere treffer kwam van een huurling van Ajax. Lucas Andersen zorgde voor de 2-1, maar Willem II kon die voorsprong niet vasthouden. MAANDAG 26 OKTOBER 2015 Dirk Kuyt is weer het feestvarken. Terence Kongolo viert mee. foto ANP Pro Shots Dirk Kuyt FEYENOORD Scoreverloop: 13. Kuyt 1 -0,18. Van Overeem 1-1, 59. Kuyt 2-1, 77. Kuyt 3-1 (pen). Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 47.500 Gele kaarten: Kongolo (Feyenoord), Henriksen, Coutinho, Gouweleeuw, Haps (AZ). Feyenoord: Vermeer; Nieuwkoop (72. Botteghin), Van Beek, Van der Heyden, Kongolo; El Ahmadi, Gustafson, Vejino- vic (61. Vilhena); Kuyt, Kramer, Elia (88. Basacikoglu). AZ: Coutinho; Johansson, Gouwel eeuw, Van der Linden, Haps; Luckas- sen, Henriksen, Rienstra; Van Over eem, (67. Jahanbakhsh), Janssen, Dos Santos (71. Haye). VOETBAL VOETBAL VOETBAL voor Dirk Kuyt Kenneth Vermeer (links) foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32