Modellenstrijd nadert ontknoping Snelle geld of sehool? 'Radar' is al jaren een succes op tv en online. De website, de app en sociale media hebben vaak een groter bereik nog dan televisie, zegt Jacob de Vries, chef online van 'Radar', mm grieteke meerman Het programma put ook veel informatie uit het testpanel, daar zijn we heel trots op Holland's next top model 'Ik denk dat we wel iets hebben laten zien aan de televisiewereld' Niet te missen op 26 oktober 2015 a SERIE Serie over politiek slaat nog' niet aan r FILMVANDEDAG Bruiloft loopt uit de liand DOCUMENTAIRE at is inmiddels het online bereik van RadaY? „Bereik wordt bij ons uitgedrukt in hoeveelheid apparaten; telefoons, tabiets en computers. Radar bereikt per jaar dertien miljoen van deze apparaten, waarmee we de meest bezochte programmawebsite van de publieke omroep zijn." „Nee hoor. Maar Antoinette zegt weieens: het gaat hard hè, we heb ben per week soms meer 'contact punten' via online dan met het tv-programma. Wekelijks bereiken we alleen al met de website 400.000 tot 500.000 mensen. Tel daarbij op zeven Facebook-posts, die ook voor een miljoen bereik zorgen. Dan zitje al op anderhalf miljoen, wat bijna hetzelfde cijfer is als het kijkcijfer van een gemid delde maandaguitzending." „Nee. Heel vaak begint een tv-item op de website. Iemand plaatst bij voorbeeld een klacht over een pro duct op ons forum, waar wij 200.000 geregistreerde profielen hebben. Dan blijkt vaak dat er meer consumenten zijn met die klacht. Als redactie signaleren wij dat soort goedlopende topics. Die tippen we aan een redacteur van het programma, die het in de ver gadering gooit. Maar het pro gramma put ook veel informatie uit het 'Radar'-testpanel, daar zijn we heel trots op. Dat is een onder- zoekstool bestaande uit 90.000 mensen waarmee we problemen in cijfers kunnen uitdrukken." „Beerput wil ik niet zeggen. Op ons forum hebben we een groep van vijftig leden voor wie dat forum een belangrijk deel van hun leven is. Die mensen helpen vaak nieuwe leden. Ik had laatst een probleem met de verwarming in mijn auto. Als ik dat op het forum had gezet dan had ik zo zeven antwoorden gehad. Dit is een simpel voorbeeld, maar het kan ook over woekerpo- lissen gaan." „Sommige weekenden zie ik heel veel nare reacties, die halen we dan weg. Heel eerlijk; daar hebben we heel veel werk aan. Klagen mag, als het terecht is. Maar je hebt ook veel offtopic-praat, zoals wij dat noe men. Wij zorgen ervoor dat dat niet ontspoort. Dat begint bijvoorbeeld met de kapotte verwarming van die auto. Dan zegt iemand anders: ik heb het thuis ook koud. En dan weer iemand anders: ik was vorige week bij de Efteling en daar was de koffie lauw. Ja, dat vergt constante moderatie." Céline denkt de uitslag al zo'n beetje te weten. De 19-jarige maakte in de vo rige aflevering duidelijk dat haar medekandidaten Lisa en Rachel net zo goed hun koffers kunnen pakken. „Als ik tegenover Rachel zou staan, weet ik zeker dat in win." En Lisa moet volgens haar eerst maar eens flink afvallen, wil ze kans maken op een carrière als model. Loiza is volgens Céline haar enige serieuze con currente. Deze 20-jarige schoonheid heeft behalve goede looks ook een bij zonder verhaal. Loiza is namelijk geboren als een jongen. Hoewel de show in Ne derland nog altijd een succes is, maakte eerder deze maand lyra Banks, de oermoeder van het we reldwijd geëxporteerde format, bekend ermee te stoppen. De kijkcij fers van America's next top model zijn na 22 seizoenen fors ge daald: van 5 miljoen in de eerste jaren tot 1,2 mil joen. Céline. maandag 26 oktober 2015 VANDAAG KIJKEN Mint tn mioonn r*n OC nl/tnUni* OOIK Het tweede seizoen van politiek drama 'De fractie' wordt ronduit slecht beke ken, maar dat ligt volgens actrice Daphne Bunskoek vooral aan het late tijdstip van uitzending. —7 De fractie, NPO 2, 23.00 uur. 17 jaar was Nico toen hij de Engelse Judith ontmoette. -4 Memories, NPO I, 21.15 uur. Vier vrienden reizen af naar Thailand voor de bruiloft van een van hen. Na het uit de hand gelo pen vrijgezellenfeest kiest Stu voor een ingetogen pre-bruiloft-brunch. Ook daar gaat alles anders, -v The hangover II, Vero nica, 20.30 uur. Yahya uit Amsterdam valt op zijn 16de voor de verlei dingen van het snelle geld en stopt met school. Een straathoekwerker wil hem helpen. Yahya en de 222 afwij zingen, NPO 2, 20.25 uur. •RADAR ZONDER 'YY Als dat zo is kan het tv-programma wel inpakken! Kan Radar nog zonder de website? Trekje met zo'n trouwe online commu nity geen beerput van klagers open? -^Antoinette Hertsen- berg, boegbeeld van 'Radar', foto nico kroon 44 Moetje wel eens ingrijpen bij gesprek ken op het forum? Radar, NPO 1,20.30 uur. Hef is alweer tijd voor de finale van Holland's next top model. Wordt het Lisa, Loiza, Céline of Rachel? Holland's next top mo dei, RTL 5, 20.30 uur. >HNTM- kandidaat FOTO RTL Daan Boom en zijn vrienden van Streetlab, NPO 3,21.35 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26