Aardedonker Man in auto beschoten in Vlissingen Staatssecretaris vecht voor haar politieke leven Tips voor de herfstvakantie Rechters worden voorzichtiger veroordelen verdachten Top 3 maakt Kras Kortingsdagen 15 Afgelopen jaar werd een op de tien verdachten in strafzaken vrijgesproken. Deskundigen wijzen naar politie en OM. DEN HAAG. In 1995 mondde nog maar 4 procent van de strafzaken uit in een vrijspraak voor de ver dachte. Dat percentage kruipt elk jaar gestaag omhoog. Het afgelo pen jaar kwam er weer een kleine procent bij, zo blijkt uit de jongste cijfers van het CBS. Voor het eerst gaat het om meer dan een op de tien zaken: 10,3 procent. Strafrechtgeleerden beschou wen het als een slecht rapportcij fer voor politie en Openbaar Mi nisterie (OM). „Je kunt één conclu sie trekken: rechters vinden vaker dat de officier van justitie zijn zaak niet rond heeft", stelt hoogle raar rechtspsychologie Peter van Koppen. Ook hoogleraar straf recht Nico Kwakman denkt dat de zaken die het OM voor de rechter brengt vaker te wensen overlaten. „Daarin spelen mogelijk bezuini gingen bij het OM en de reorgani satie bij de landelijke politie een rol." Het Openbaar Ministerie zit midden in een grote afslankopera- tie. In 2018 moet het 143 miljoen hebben bezuinigd ten opzichte van 2011. Ruim achthonderd ba nen moeten verdwijnen. Het oplopende percentage vrij spraken roept serieuze vragen op, vindt Tweede Kamerlid Peter Os kam van het CDA. „Het CDA hoort vaker signalen dat er te wei nig rechercheurs zijn bij de politie en dat het OM tot over de oren in het werk zit. Als de kwaliteit hier onder lijdt, moet de minister in grijpen en meer capaciteit beschik baar stellen." Maar niet alles valt aan het werk van de politie en het OM toe te schrijven. De afgelopen jaren zijn rechters ook anders gaan von nissen, zegt Kwakman. „Ze zijn voorzichtiger geworden. Na ge rechtelijke dwalingen als de Schie dammer parkmoord - Cees B. zat vier jaar onterecht vast voor moord - zit de schrik er nog steeds in. Men is bang een on schuldige te veroordelen." Duistere figuren doolden zaterdagnacht rond op verschillende plaatsen in Zeeland tijdens Nacht van de Nacht. In onder meer Middelburg, Terneuzen en Hulst ging het licht uit en kwamen zangers, dansers en andere artiesten tevoorschijn. foto Lex de Meester De wereld is Kras korting p.p Korting op alle reizen! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977»™ VLISSINGEN. Een 30-jarige man is zaterdagnacht rond 1.45 uur be schoten op het pleintje in de Vlis- singse wijk 't Fort. De bestuurder zat in zijn auto te wachten toen plots een voor bijkomende fietser enkele malen met een vuurwapen op zijn auto schoot. De automobilist bleef on gedeerd, maar reed snel door naar het politiebureau om aangif te te doen. Ter plaatse vond de politie lege kogelhulzen. De meeste bewoners hadden niet in de gaten dat er was ge schoten, maar dachten dat het 'gewoon vuurwerk' was. Dat meer auto's en ook een woning gevel waren geraakt, ontdekte de buurt pas zondagmiddag, na het politiebericht. Van een bor deauxrode Daewoo bleek de ruit gesprongen, de Citroen ernaast had twee grote kogelgaten. De ei genaar is zich rotgeschrokken. „Die ene kogel is gewoon dwars door de achterbank gegaan." 1 www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG 26 oktober 2015 257e jaargang nr. 252 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Zacht weer PAGINA 17 Zorgen om toename vrijspraak door Koen Voskuil Software Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden door Wendy Wagenmakers 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1