Tips voor gratis uitstapjes ZEELAND 17 Zelf fruit plukken Bunkers bekijken Klassieker: herfststukjes Meehelpen op de boerderij Timmeren in de haven Wie tijdens de herfstvakantie ge woon in Zeeland blijft met de kinderen heeft keuze te over aan activiteiten. Wie goed in zijn slappe was zit kan zijn kind voor een paar honderd euro op zeilkamp sturen, maar er zijn ook uitjes die helemaal niets kosten, zoals naar het Scheepvaartmu seum Zeeland in Zierikzee waar je een diplo ma scheepstimmerman kunt halen. Een rond gang op de site van de VW Zeeland leert dat er nog meer gratis en bijna gratis attracties te vinden zijn. Voor een bescheiden bijdrage kunnen kin deren met gidsen van het Zeeuwse Land schap deze week op excursie. Zoals in het Verdronken Land van Saeftinge (donderdag en zaterdag), in Oranjezon (dinsdag en don derdag), de Slikken van de Heen (zaterdag) en de Yerseke Moer (zaterdag). Voor tijden en prijzen zie de website van het Zeeuwse Land schap. Op de Braakmanboer derij bij Biervliet wordt zondag 1 novem ber de herfstvakantie afgesloten met de klas sieker in de tijd van kastanjes, paddenstoe len en gevallen blade ren: herfststukjes ma ken. Je mag je eigen ma teriaal meebrengen (schaaltje, bladeren, bessen, schors, denne nappels enz.) maar je kunt het ook van de or ganisatie krijgen. De ac tiviteit is voor kinde ren van alle leeftijden. Er zijn geen kosten aan verbonden en aanmel den is niet nodig. Het begint om 13.30 uur. Braakmanboerderij, Braakmanweg 5 in Bier vliet. Het Bunkermuseum in Zoutelande is dit jaar alleen nog deze week open. Op woensdag en zondagmiddag mag je er gratis naar binnen en kun je zien hoe een bunker er in de Tweede Wereldoor log van binnen uitzag. Van de onderste bun ker loop je via een te gelpad door de duinen, naar boven waar de ob servatiebunker is. Het schitterende uitzicht op één van de hoogste duinen in Nederland. Het museum is die twee middagen open van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag is ook de bunker aan de Oranje- dijk in Vlissingen voor het laatst open en wie er niet genoeg van heeft, kan in Park Toor- envliedt in Middelburg wandelen tussen de communicatiebunkers en zondag kun je er van 13.00 tot 16.00 uur ook echt in. De bunkers zijn te vinden aan Duinweg 38a in Zoutelande; de Oranjedijk in Vlissin gen en Park Tooren- vliedt aan de Koude- kerkseweg in Middel burg. Kijk voor meer in formatie op de site van de stichting Bunkerbe- houd: www.bunkerbe- houd.com/ Iedereen is woensdag en zaterdag welkom om zelf appels en pe ren te komen plukken bij fruitteeltbedrijf Schorre aan de rand van de duinen bij Vrou wenpolder. Het fruit mag tegen betaling worden meegenomen. Er groeien appels, pe ren, pruimen en een nieuwe fruitsoort: kiwi bessen. Van het fruit wordt appel- en peren- sap gemaakt. Ook ver dwijnt een deel in ijs, jam of bier. Daarnaast is er fruitverkoop in de Landwinkel op eigen erf. Tijd: 09.00 tot 16.00 uur. Fruitteeltbedrijf Schorre, Vroondijk 2, Vrouwenpolder. In de middeleeuwse ha ven van Zierikzee ligt een mooie vloot sche pen van de Museumha ven Zeeland. In de Stads Commercie- werf aan de Vissersdijk kun je zien hoe oude houten schepen wor den gerestaureerd. Maar kinderen mogen meer dan kijken. Ze le ren er breeuwen, zagen met een trekzaag en ronde houten pennen slaan. Je kunt van dins dag tot en met zater dag van 13.00 tot 16.30 uur naar de Museumha ven Zeeland om je di ploma scheepstimmer man te halen. Museumhaven Zee land, Vissersdijk 2, Zie rikzee Op Kaasboerderij Schel lach bij Middelburg kun je woensdagmid dag een kijkje komen nemen. Boerderijbele ving noemen ze dat op Schellach en het kost helemaal niets. Je ziet hoe de kazen gemaakt worden en mag een beetje meehelpen. Wel even vooraf bellen (0118-613984), mailen (info@kaasboerderij sch ellach.nl) of online in schrijven via boerderij- zuivel.nl. Het is altijd moge lijk om zelf een kijkje te nemen op de kaas boerderij. Vanaf het bezoekers platform in de koeien stal kun je de ruim tachtig melkkoeien be kijken, mag je de kalf jes in de naastgelegen stal knuffelen en aaien en kan je om 17.30 uur het melken van de koeien bijwonen. Kaasboerderij Schel lach, Prooyenseweg 26, Middelburg. MAANDAG 26 OKTOBER 2015 'foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18