Zelfs honden glinsteren in de duisternis Vragenvuur over het Nolleplein Vlissingen In dialoog over het thema delen met asielzoekers in Middelburg WALCHEREN 15 VAN DE VOOR PAGINA Het rook naar vuur, het klonk als feest en het voelde als vroeger. Dui zenden mensen vier den zaterdagavond de Nacht van de Nacht in Middelburg. In de Walcherse winkelschap pen moet geen glow-in-the-dark- stick, lampion of kerstverlichting meer te vinden zijn. Slechts weinig mensen gingen zater dagavond onversierd de Mid delburgse straten in. Zelfs hon den glinsterden in de duister nis. In alle straten van de binnen stad waren straatlantaarns ge doofd, overal stonden vuurkorven. Op een enkele lingerie- of olie- en azijnzaak na hadden alle winke liers hun etalages verduisterd en stonden vensterbanken vol waxi nelichtjes. Sommige gevels trok ken de aandacht met spectaculaire videoprojecties. In de Nieuwe Kerk, waar enkel kaarsen brandden en hooguit pila ren kleurrijk waren verlicht, luis- Het leuke was dat iedereen elkaar kende en, ondanks de duisternis, herkende dames op het plekje waar normali ter André zijn bloemen aan de man brengt: geen artiest hoefde professioneel te zijn om sfeer te ge ven. Integendeel. Het leuke, zo was overal te horen, was dat het zo'n lokaal feest is waar iedereen elkaar kende en, ondanks de duis ternis, herkende. Een feest dat tel kens weer groeit in omvang en be zoekersaantallen - in sommige straten liep de meute zaterdaga vond vast, met geen ergernissen maar giechelhilariteit tot gevolg - zonder daarbij in te boeten aan knus- en gezelligheid. Een Middel- burgs feest, waar opvallend veel Vlissingers op afkwamen. Dat zegt wat. Onverstoorbaar Het was zelfs zó sfeervol dat be zoekers zich mee en dan hardop afvroegen of iets nou een act was of niet. Zo stond een handvol men sen met hun neuzen geplakt te gen de ramen van Simon West dorp, die in de Vlasmarkt al 61 jaar woont in het pand waar zijn grootouders vroeger huishoudelij ke artikelen verkochten. De vele decimetershoge stapels kranten en stripboeken intrigeerden, even als de onverstoorbare wijze waar op Westdorp zijn bakje yoghurt leeg lepelde. De kerstlampjes wa ren echter bewust gedrapeerd, zo legde hij later uit, evenals de ver lichte poesjes op de vensterbank. „Ik had gehoord dat ze graag wil den dat iedereen zijn lampen zou uitdoen en sfeervolle lichtjes zou aandoen. Ik kan het ook in de krant gelezen hebben, misschien zelfs al een jaar geleden." Dat hij een bezienswaardigheid vormde, kon Westdorp niet deren. „Dat ben ik inmiddels gewend." terden de zusjes Demi (6) en Leah (5) met hun nichtje Jaïsa (8) naar een verborgen koor. De meisjes met lampionnetjes en lichtgevend geschminkte poezensnoetjes von den het prachtig, die mystieke sfeer. „Ik moet aan oma denken", zei Jaïsa zacht. Op de Markt vormde zich een constante kring rond een stel fiet sen met nostalgische schemer lampjes, die voor, achter en zelfs boven de tweewielers hingen. Fa natiekelingen trapten zich een on geluk om een reclametekst voor Cycle Hub tussen de spaken te voorschijn te laten komen, kinde ren deden zich te goed aan marshmallow die boven een baga gedragerbarbecue werden ver warmd. „Al toen we hierheen fietsten, vormden we een grote be zienswaardigheid", lachte Letta de Queljoe - ja, een van de zussen van. „Mensen stapten af en juich ten ons toe." En omdat het maar behaaglijk buitenweer bleef, vond niemand het erg om een uur in de rij te staan voor het Loket voor Halen en Brengen van Sinistere Zaken bij poppodium De Spot en was de bierbus op het afgeladen volle tuinterras van de Kloveniersdoe len eerder uitverkocht dan de kraam met warme rum-chocolade- melk. Al kan dat laatste ook ko men door de nabijheid van siniste re straatmuzikanten genaamd Crappydog. Er waren opvoeringen, heel veel opvoeringen. Grote, zoals op de Markt, maar vooral ook veel kleintjes. De vuurspuwer die nog niet erg gewend was aan zijn dui- velsstokken of de moderne dans- VLISSINGEN. Nu het Nolleplein in Vlissingen zo mooi is geworden, doemen bij LPV-raadslid Wim Hirdes wat vragen op. Hij wil weten wat nou eigen lijk de totale herinrichtingskos ten zijn van het plein op de hoek van de boulevard met de Nolle- dijk, minus de volgens hem ver leende gemeentelijke subsidies. „Wij krijgen als raad altijd al leen maar de bedragen in de be groting te zien, maar ik ben ei genlijk benieuwd wat nou werke lijk is besteed", zo verklaart hij zijn nieuwsgierigheid. „En dat zou ik eigenlijk ook wel van de herinrichtingen van het Bellamy- park en de Gravestraat willen we ten. Dat krijgen we nou nooit te rug. Terwijl er volgens mij wel af wijkingen zijn." 'Getipt door boulevardbewo ners' vraagt het raadslid ook wel ke werkzaamheden de gemeente Vlissingen op het Nolleplein heeft aanbesteed, of die zijn ge combineerd met andere werk zaamheden, met welke finan ciële gevolgen en of ter plekke nog grote veranderingen hebben plaatsgevonden. Iedereen is daar op maandag 6 november welkom om met elkaar aan tafel te praten en ervaringen uit te wisselen over het thema de len. „Delen in de breedste zin van het woord", legt organisator Mar- got Verhaagen uit. „Delen van ge voelens, delen van eten, delen van spullen, delen van land. Het is heel heftig wat nu om ons heen al lemaal gebeurt en iedereen heeft maar een mening. Vanuit die ver wondering dachten we: we willen er zelf naartoe om met elkaar en met die mensen te praten. We hebben het voorgesteld aan de lei ding en het mocht." In het voormalige zorgcentrum aan de Lauren Stommesweg staan van 15.30 tot 21.30 uur tafels waar aan mensen met elkaar kunnen praten. Per tafel zijn er twee ge spreksleiders zodat zowel de Ne derlandse als Engelse taal wordt gesproken. Het is namelijk de be doeling dat ook bewoners van het asielzoekerscentrum aanschuiven. Tussendoor is er een gezamenlijke maaltijd. Mee-eten hoeft niet, maar mag wel. Eten verbroedert, luidt de filosofie van de organisa trice. „Daarom vragen we alle deel nemers zelf ook wat lekkers mee te nemen. Maakt niet uit wat. Ook gewoon lekker Hollandse pot." Het aantal deelnemers is vol gens Verhaagen 'in principe onbe perkt'. Wel vraagt ze alle belang stellenden zich aan te melden via het e-mailadres middelburgindialoog@gmail.com en dan ook direct even aan te ge ven of ze willen mee-eten. MAANDAG 26 OKTOBER 2015 De spannendste creaties trokken zaterdagnacht door de straten van Middelburg.foto Lex de Meester De fietsen van Cycle Hub op de Mai door Wendy Wagenmakers Dineren bij kaarslicht. door Wendy Wagenmakers door Wendy Wagenmakers MIDDELBURG. De maandelijkse Dag van de Dialoog in Middelburg vindt komende maand plaats op een bij zondere locatie: asielzoekerscen trum Swerf-Rust in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16