Kledingbank zoekt met spoed sorteerders 'Meepraten over Doel 1 en 2' om woning brandveiliger te maken ZEELAND 13 App downloaden Bergruimte Keuken Woonkamer Slaapkamer Slaapkamer de brandveiligheid van zijn wo ning checken met een speciale app voor de tablet of smartphone. Van de entree tot de bergzolder kan zo elke ruimte in huis worden nagekeken op situaties die het risi co op brand verhogen. De app is door de 25 veiligheidsregio's ont wikkeld. De brandweer roept jongeren op om niet alleen hun eigen huis te checken, maar ook dat van hun (groot)ouders. Mensen boven de 65 jaar lopen drie keer zoveel kans op overlijden bij een brand. Wie de aanwijzingen op de app volgt komt daarom ook zaken tegen die letterlijk van levensbelang zijn als er onverhoopt toch brand uit breekt en de rookmelder begint te gillen. Dat begint al buiten. Is het huisnummer goed zichtbaar, zo dat hulpverleners snel het juiste adres kunnen vinden. Overigens niet alleen belangrijk bij brand. Kent iedereen de vluchtroute naar buiten? Is de trap vrij? Ligt de sleu tel van de buitendeur op een vaste plek? Kortom, zorg ervoor dat de weg naar buiten geen hindernis- baan is als je halsoverkop je huis moet ontvluchten. De brandweer-app om je huis te checken is zowel voor Android als voor iOS gratis verkrijgbaar on der de naam 'Woningcheck' en via www.brandweer.nl. De Kledingbank heeft niet al leen vanwege de vluchtelingen een drukke tijd. „Afgelopen week heeft een groot team van ons gewerkt in Rilland en daar in één week tijd 160 mensen voorzien van nieuwe winterkle- ding", meldt coördinator Sussa- nah Koppejan. Verder gaf de Kle dingbank kleding aan de gevan genis in Middelburg en Hoog vliet en is er winterkleding naar Oost-Europa gegaan. Ook aan de vluchtelingen in het asielzoekers centrum is kleding verstrekt. Koppejan: „De gemeente Middel burg verwacht 200 vluchtelin gen op te vangen in de crisisop vang. De gemeente heeft ons ge vraagd om hen te voorzien van kleding." Vooral aan mannenkle ding is behoefte. „We hebben die kleding wel op voorraad - maar die zit nog verstopt in vuil niszakken." De Kledingbank zoekt men sen die tussen 30 oktober en 3 november ('s avonds) een hand je komen helpen. Aanmelden via kledingbankzeeland@gmail.com of 0118-558464. Afgelopen zomer werd in Bel gië een wetsontwerp aangeno men dat de levensduur van de twee kernreactoren, die in de ja ren zeventig in gebruik zijn geno men, met tien jaar verlengt. Bene- gora wijst de vier Nederlandse ge meenten op een uitspraak van de Belgische Raad van State over de ze kwestie. In een brief aan de vier gemeenten schrijft Benegora: „De conclusie van de Raad van Sta te was glashelder: Er is sprake van een 'ingrijpende wijziging' en Ver lenging van de levensduur van een kerncentrale met tien jaar kan alleszins niet als een onbeduiden de wijziging worden beschouwd'. Zij concludeerde dan ook dat de internationale verdragen (Aarhus Milieu-organisatie vindt inspraak Nederlandse gemeente noodzakelijk vóór besluit over openblijven Doel 1 en 2 en Espoo) gerespecteerd dienden te worden. Dat wil dus zeggen in ternationale consultatie en mi- lieueffectrapportage." De gemeen ten moeten de Belgische regering verzoeken om de internationale verdragen te respecteren, vindt Be negora. Benegora roept de vier ge meenten op bij de Belgische Raad van State bezwaar aan te tekenen tegen de beslissing Doel 1 en 2 lan ger open te houden, al dan niet ge zamenlijk met Greenpeace België of Benegora. Overigens liet de burgemeester van Hulst, Jan-Frans Mulder, in au gustus al weten zich niet te willen mengen in de discussie in België over het langer openhouden van de twee oudste kerncentrales bij Doel. MAANDAG 26 OKTOBER 2015 Uneto Vni KPN NL 14:37 O 56% •••oo KPN NL 11:41 O 78% BI •••oo KPN NL 11:39 O 79% H f •••oo KPN NL "r" 11:44 O 77% H •••oo KPN NL 11:43 O 77% Hl U hebt een elektrische deken. Hoe bergt u 'm op? Weet u hoe u bij brand kunt vluchten? Herkenbaar? Wordt uw cv-installatie jaarlijks gecontroleerd en gereinigd? j e huis geen hindernisbaan MIDDELBURG. Vanwege de ver wachte komst van vluchtelingen is de Kledingbank Zeeland in Mid delburg dringend op zoek naar mensen die mee willen helpen kleding te sorteren. door Theo Giele WOENSDRECHT. De grensgemeen ten Hulst, Reimerswaal, Bergen op Zoom en Woensdrecht en hun in woners moeten mee kunnen pra ten over het openhouden van de oude Belgische kernenergiecentra les Doel 1 en 2. dozerv Herkenbaar? Leo de Jonge: „Vlam in de pan? Nooit water erop gooien. Rustig een passende deksel op de pan leggen.'Toto's Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14