Dieven stelen drank en waterkoker Scholiere uit Burgh-Haamstede moet 6000 euro bij elkaar krijgen voor avontuur SCHOUWEN-DUIVELAND 9 Sabine Dambruin (15) doet tijdens zeilreis op Atlantische Oceaan onderzoek naar vervuiling van water. Tholen wil meer bouwen Kamperland wil toren bij haven Waar kun je beter een lesje astro nomie vol gen dan on der de ster renhemel midden op de Atlan tische Oceaan? Sabine Dambruin (15) uit Burgh-Haamstede verruilt de schoolbanken vanaf december vijf weken voor een zeilreis. Met de or- 'Op school krijgen we elke keer dezelfde soort lessen, dit is eens iets heel anders' ganisatie Masterskip vaart zij van Tenerife naar Sint Maarten. Mits zij de 6000 euro die daar voor no dig is bij elkaar krijgt. Masterskip organiseert zeilrei- zen voor jongeren die geïnteres seerd zijn in bètavakken, zoals wiskunde en natuurkunde. Tij dens de reis volgen scholieren naast het normale lesprogramma extra lessen over de onderwerpen die ze interessant vinden. Astrono mie, ofwel sterrenkunde in Sabi ne's geval. „Op school krijgen we elke keer dezelfde soort lessen, dit is eens iets heel anders. Het lijkt mij ontzettend leuk om mijn hob by, zeilen, te combineren met le ren." Zeilen doet ze al van kinds af aan. „Mijn ouders hadden vroe ger een zeilboot en nog steeds ben ik elke zomer op het water te vinden. Ik vind het heerlijk om op het water te zijn, even weg van het vaste land." Sabine is van plan iets extra's te doen tijdens haar reis. „Op school volg ik het vwo-profïel Na tuur, Techniek en Gezondheid. Ik heb een onderzoek bedacht dat daar precies op aansluit en dat ik aan boord kan uitvoeren." Sabine doelt op de plastic soep, de grote hoeveelheid plastic die ronddrijft in de oceaan. „Ik wist er eerst niet zoveel vanaf, maar toen ik me in het onderwerp ging ver diepen greep het me heel erg aan hoe vervuild het water is. Daar wilde ik iets mee. Ik ben toen in contact gekomen met LeveDNA! Samen met deze stichting be dacht ik een onderzoek. Aan boord van het zeilschip ga ik on derzoeken welke invloed al dat plastic heeft op het leven in de zee." Terug in Nederland hoopt Sabi ne aan zo veel mogelijk mensen te kunnen laten zien wat de gevol gen zijn van al dat plastic in het water. „Ik zit bij de scouting, daar leer je veel over de natuur. Ik denk dat ik er daardoor extra mee bezig ben, ik hoop dat ik na mijn reis ook anderen meer bewust kan maken van wat wij kunnen doen om het milieu te bescher men." Sabine's droom is niet bepaald gratis. „Met mijn bijbaantje en ver schillende klusjes probeer ik zo veel mogelijk geld bij elkaar te krij gen, maar daar red ik het helaas niet mee. Daarom zoek ik nu naar sponsoren. Zo wil ik bedrijven die iets bijdragen graag vernoemen op mijn blog, facebookpagina of T-shirt. En vanaf driehonderd eu ro mogen ze ook zelf een tegen prestatie bedenken." Sabine houdt haar volgers op de hoogte via sabinesails.wee- bly.com en haar facebookpagina 'Sabine Sails'. 'Ik ga onderzoeken welke invloed al dat plastic heeft op het leven in de zee' THOLEN. De gemeente Tholen wil de komende tien jaar hon derden huizen meer bouwen dan de provincie toestaat. „Daar gaan we met de gedepu teerde over praten", zegt wet houder Peter Hoek. „Wij wil len de regie voeren over onze ei gen toekomst." Als het aan de provincie ligt, bouwt Tholen de komende tien jaar maximaal 360 woningen. De gemeente wil er wel 700 bouwen. De ge meente zegt niet zo goed te be grijpen waarom er juist vanuit Zeeland restricties worden op gelegd. Volgens Hoek is Tholen op het gebied van woningbouw totaal geen concurrent voor an dere Zeeuwse gemeenten. „Ja, misschien is er een Bob bij ge weest, dat die moest rijden en thee wilde drinken. Want voor de rest is alleen drank en wat con tant geld meegenomen", zegt voorzitter Sebastiaan Heikoop. „Daar hebben ze een leuk feestje van kunnen houden." De diefstal bleef in eerste in stantie onopgemerkt. Na de trai ning van dinsdagavond werd wel geconstateerd dat de waterkoker weg was, maar de alarmbellen gingen niet rinkelen. „In eerste instantie werd gedacht dat ie mand had opgeruimd." Tijdens de woensdagochtend training werd gezien dat een van de buitendeuren wat bol stond maar pas donderdag, na afloop van de training, werd in de volle omvang duidelijk dat er ingebro ken was. Toen bleek dat de voorraad drank (vijf kratten bier, en diver- De inbraak is waarschijnlijk in de nacht van maandag op dinsdag gepleegd, maar pas donderdag ontdekt se flessen wijn) en het kasgeld weg waren. „Het was niet zoveel geld, al met al zo'n 70 euro. Maar de totale schade loopt al snel in de 250 euro." Hoe groot de scha de aan het slot van de buitendeur is, weet Heikoop nog niet. Hij heeft aangifte gedaan van de dief stal en de verzekering is ingescha keld Dat het zo lang kon duren voordat de inbraak werd opge merkt heeft te maken met de net heid waarmee de inbrekers te werk zijn gegaan. „Er was geen troep, lades waren niet leegge haald en alle deuren zaten netjes weer dicht. Als die waterkoker niet was meegenomen had het misschien nog wel langer ge duurd voor we het hadden ont dekt." KAMPERLAND. Met een toren, te bouwen op het havenplateau, wil Kamperland zich profileren als 'driewaterpunt', een plek vanwaar je zowel Noordzee als Oosterschel- de en Veerse Meer kunt zien. De dorpsraad ziet de toren als 'vloei bare variant' op het wijd en zijd bekend staande drielandenpunt. Het is nog niet duidelijk wat voor toren het wordt, wel dat die niet veel hoger hoeft te zijn dan twintig tot vijfentwintig meter. Architectenbureau Roos-Ros pre senteerde deze week alvast wat schetsen. Door de toren op het ha venplateau te zetten, kan die de trekker worden voor een loop- en fietsroute ter verlevendiging van de dorpskom, zo is het idee. ZATERDAG 24 OKTOBER 2015 Zeilen in de plastic soep door Sharon van Oost door Melita Lanting ZIERIKZEE. Een inbraak in het club gebouw van atletiekvereniging AV Delta Sport in Zierikzee heeft de dieven geld, drank én een waterko ker opgeleverd. De inbraak is waarschijnlijk in de nacht van maandag op dinsdag gepleegd. Sabine Dambruin: „Het lijkt mij ontzettend leuk om mijn hobby, zeilen, te combineren met leren. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 99