Rijk betaalt te weinig voor opvang vluchteling Onderzoek naar fusie sportclubs Westhoek 8 SCHOUWEN-DUIVELAND Lezing over historische 'selfies' Gemeente draait deels op voor kosten huur sporthal, maaltijden, Arabisch sprekende bewaking en tolken Generaal Eisenhowerlaan 78 Middelburg Vraagprijs 299.000,- k.k. In de regio High tea en bingo voor vluchtelingen Kennismaken met yoga in dorpshuis Arie Berkulin exposeert in Delft Mijn dorp, mijn stad Kunstcriticus aan het woord in Kloveniersdoelen Kunstcriticus Nico Out (foto) geeft op dinsdag 27 oktober om 20.00 uur een le zing in Middelburg over het werk van Ed- vard Munch en Vin cent van Gogh. De vluchtelingen worden bij vertrek uit Burg-Haamstede uitgezwaaid door vrijwilligster Virginia Kilgore. foto Dirk-Jan Gjeltema door Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE. De gemeente Schouwen-Duiveland moet zelf een aanzienlijk bedrag bijleggen voor de crisisopvang van tweehonderd asielzoekers in Sportcentrum Wes- terschouwen. De 40 euro per per soon per dag die de gemeente van het Rijk ontvangt, schiet volgens burgemeester Gerard Rabelink fors tekort. Hoe hoog de werkelijke kosten voor de drie dagen durende op vang zijn opgelopen, is nog ondui delijk. Andere gemeenten die hier ook mee te maken hebben gekre gen, noemen bedragen die uiteen lopen van 30.000 tot 70.000 euro méér dan door het Rijk is vergoed. Voor Schouwen-Duiveland zal dat bedrag 'ergens in het midden lig gen', verwacht woordvoerder Mar jolein Engelhardt. De meeste kos ten gaan zitten in de huur van de sporthal, de maaltijden (aangele verd door Zorgstroom), de (deels Arabisch sprekende) bewaking en inzet van tolken. „We gaan de ko mende week eens rustig op een rij tje zetten wat dit voor ons bete kent en hoe de gemeente daar mee omgaat", zegt Engelhardt. Een aantal gemeenten heeft al be sloten de kosten zelf te dragen, an deren sturen de hogere rekening door naar het Rijk. Engelhardt sluit niet uit dat Schouwen-Duiveland opnieuw in beeld komt voor opvang van een beperkt aantal vluchtelingen. „We weten natuurlijk niet hoe lang dit circus van noodopvang naar nood opvang blijft doorgaan. Het Rijk heeft nog geen oplossing. En op een gegeven moment krijg je ook te maken met mensen met een verblijfsstatus. Die moeten ook er gens worden ondergebracht." De vluchtelingen werden giste ren verhuisd naar Kapelle. Zeeland 12: Vluchtelingen zien in Ka pelle bekende gezichten door Melita Lanting ZIERIKZEE. Het onderzoek naar een fusie tussen de voetbalverenigin gen DFS in Burgh-Haamstede, s.v. Renesse, ZSC'62 in Scharendijke en FC de Westhoek start binnen kort. „We hebben als college van B en W afgelopen dinsdag opdracht gegeven dit uit te werken", zegt sportwethouder Ad Verseput. „Het is de bedoeling om eerst te kijken of er voldoende draagvlak is." Daarnaast moet gekeken wor den wat de nieuwe thuisbasis van de gefuseerde clubs zal worden. Misschien is dat een van de be staande accommodaties, mis schien moet er een nieuw com plex komen. Het onderzoek wordt door de gemeente zelf uitgevoerd, in samenwerking met de KNVB en de clubs. De drie clubs hebben al een samenwerking voor het jeugdvoetbal. Die spelen samen in FC de Westhoek omdat de afzon derlijke clubs niet of nauwelijks meer volledige teams op de been kunnen brengen. Ook aan de oostkant van het ei land wordt gesproken over fusies of nauwe samenwerking. Daarbij zijn de clubs uit Dreischor, Nieu- werkerk, Ouwerkerk en Ooster- land betrokken. 10 JAAR In de wijk Klarenbeek Twee-onder-een-kap 4 slaapkamers Fraaie badkamer+keuken Ruime, zonnige tuin Ruime oprit met garage ZIERIKZEE Het kernteam van Wereldvrou wen Ahoy! houdt vrijdagavond 30 oktober voor de tweede keer een 'Social gathering' in het On dernemersatelier aan het Caland- plein 1 in Zierikzee. De maande lijkse 'meet, greet, eat and sha- re-avond' is laagdrempelig om vooral vluchtelingen- en migran tenvrouwen een plek te bieden samen te komen met Nederland se vrouwen. Vanaf 18.00 uur is er een high tea. Alle bezoeksters wordt gevraagd iets lekkers mee te brengen. Na de high tea is er een bingo. Vrouwen en hun kin deren zijn van harte welkom tus sen 18.00 en 20.00 uur. Meer in formatie via www.zeeuwsewe- reldvrouwen.nl, 0111-483058 of 06-47818874. SCHARENDIJKE In dorpshuis De Putmeet in Scharendijke is donderdag een introductieles yoga. Die is voor iedereen die wil kennismaken met yoga en wellicht meer baat heeft bij een les op maat. Bij vol doende belangstelling wordt daarna met een groepje gestart. Veel aandacht gaat naar losmaak- oefeningen, houdingen en adem haling. Annemarie van Dijck geeft de les, die om 10.00 uur be gint. Deelname is gratis. Meer informatie via dorpshuisdeputmeet@gmail.com of 0111-411237. DREISCHOR Beeldend kunstenaar Arie Berku lin uit Dreischor is exposant op de tentoonstelling 'Echo-Orez work from the seventies, hom mage aan Jan Schoonhoven' in Galerie De Zaal in Delft. De tentoonstelling loopt van 31 oktober tot 13 december 2015. MIDDELBURG In de Kloveniersdoe len verheldert Nico Out de betekenis van oude, moderne en ei gentijdse kunst en ver bindt het streven van kunstenaars van alle tijden met het leven van nu. Kaarten kos ten 10 euro en zijn te koop in de Kloveniers doelen, bij de Drvk- kery en via www.druk- kerijmiddel- burg.nl/tickets. MIDDELHARNIS Amerikaanse historica geeft lezing De Amerikaanse histo rica en schrijfster Jen nifer Holik verzorgt vrijdag 30 oktober een lezing in de voor malige Technische school in Middelhar- nis. Holik mag gezien wor den als een expert op het gebied van histo risch onderzoek naar Amerikaanse militai ren en hun eenheden op het land, in de lucht en op het water. Aan de hand van prak tische tips, nuttige checklists en vele voorbeelden uit de praktijk vertelt ze hoe je het verhaal van een soldaat in kaart kunt brengen. De Technische school in Middelharnis is te vinden aan de School straat 9a. De lezing wordt ge houden in het Engels en duurt van 19.30 uur tot ongeveer 21.00 uur. Entree is gratis, reser veren is gewenst (vol is vol) en kan via info@wo2go.nl of 06-51859641. ZIERIKZEE. In de regentenkamer van het Burgerweeshuis aan de Post- straat in Zierikzee is vrijdagochtend 30 oktober een lezing over zelf portretten. Aanleiding daartoe zijn de twee tentoonstellingen over zelf portretten in Den Haag en in Arnhem: 'Selfies uit de Gouden Eeuw' en 'Spiegeloog'. Tijdens de lezing krijgen de aanwezigen inzicht in de rol van de kunstenaar en in die van de kijker (zijzelf dus). Spiegels, ogen, poses, attributen, boodschappen en motivaties van allerlei schilders uit verschillende periodes en landen komen aan de orde. De lezing duurt van 10.00 tot 12.00 uur en de kosten bedragen 10 euro. Aanmel den kan via het contactformulier op www.portretkunstgeschiedenis.nl of portretcursus@gmail.com. Op de foto een zelfportret van Judith Leyster (ca. 1630). ZATERDAG BURGH-HAAMSTEDE Boswachterij, 13.30 uur: Padden stoelenexcursie; Museum de Burgh- se Schoole, 13.00 -16.00 uur: Wan deltocht door Burgh; Paardenho- tel Burgh, 10.00-17.00 uur: Hobbybeurs; DREISCHOR Museum Goe- manszorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Rien Poortvliet 'Het Brieschend Paard' en Textiel- werken Els Lem- kes; Kerk, 20.00 uur: Jubileumcon cert Schouws Ka merkoor; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 19.30 uur: Darts; RENESSE 10.00-17.00 uur: Herfstmarkt; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.30 uur: Dansavond; ZIERIKZEE Fizi, 20.00 uur: Ci- tizenfour; Mu seumhaven, 13.00-16.30 uur: Leer de kneepjes van het scheeps- timmervak; Sint Lievensmonstert- oren, 10.00-17.00 uur: Expositie Sil houetten tegen het licht en be- klimming toren; ZONDAG BURGH-HAAMSTEDE Ateliers en gale ries, 12.00-17.00 uur: Rondje Kunst; Noordzee strand, vertrek Ex- cursieschuur Bos wachterij Wester- schouwen, 13.30 uur: Strandjutten; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur en 13.30 uur: Fami- lierondvaart; NOORDGOUWE Dorpshuis, 10.00 uur: Kerkdienst Christengemeente Zierikzee; SCHARENDIJKE Port Zélande, 12.00 uur: Rond vaart mmet Rede rij Denick; SIRJANSLAND Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Kin dercrèche van de kerk; 11.30 uur: Zondagschool; ZIERIKZEE FIZI, 20.00 uur: Ricky and the Flash;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 98