O De Ondernemer Zeeland kort Uitreiking van Thoolse ondernemersprijzen Dow Benelux investeert in Centrum voor Toptechniek Funky Hair gekozen tot beste Zeeuwse kapper 30 31 Antwerpen breidt zich voor Zeeuws-Vlaamse begrippen aan de goede zijde uit. De nieuwe Deurganckdoksluis is in het voorjaar van 2016 opera tioneel. Het is de grootste zeesluis ter wereld. Daar spelen vervoerders en verladers op in. Beter een goede buur dan een verre vriend. Dat was de te neur op de grensoverschrijdende verladersmeeting bij Jan Snel Zuid BV op Bedrijventerrein Hogeweg in Hulst. De bijeenkomst werd georganiseerd door Heijmans Vastgoed, in samenwerking met de gemeente Hulst. De ontwikkeling van nieuwe Antwerpse infrastructuur aan de Linker Oever, met aansluitingsmo gelijkheden op de verschillende vervoersmodaliteiten, brengt stij gende goederenstromen naar het achterland met zich mee. Goed voor de Zeeuwse economie en werkgelegenheid. Er zijn volop mogelijkheden voor uitbreiding van bedrijvigheid aan de Hoge weg in Hulst. En het bedrijventer rein ligt slechts op een steenworp afstand van Linker Oever. Economische kansen Wethouder Jean-Paul Hageman van economische zaken memo reerde in zijn openingswoorden over 'accentverandering, ver wachte economische kansen en toegevoegde waarde activiteiten' voor Hulst en omgeving. "Het feit dat allerlei infrastructurele ontwikkelingen letterlijk aan de grens plaatsvinden, maakt het ex tra interessant. We willen samen zoeken naar nieuwe mogelijkhe den voor Hulst, de meest Vlaamse stad van Nederland." Hij gaf vervolgens het woord aan de Antwerpse havenschepen Marc Van Peel, tevens voorzitter van het Gemeentelijk Havenbe drijf Antwerpen. Met enkele kwinkslagen stak hij op karakteristieke wijze van wal. "Toen mij werd gevraagd of ik bereid was om in Hulst een toe spraak te houden, gaf men aan er alle begrip voor te hebben als dat niet zou lukken. Ik laat ech ter geen gelegenheid voorbijgaan om te mogen spreken. Dat is een gevolg van het trauma rondom de hoogoplopende discussie over de ontpoldering van de Hedwigepol- der." Ook tijdens eerdere bijeenkom sten heeft Van Peel getracht om 'het hardnekkig misverstand' uit de weg te helpen. "Ik ben niet naar Hulst gekomen om een Ant werps verhaal te vertellen versus Zeeuwse belangen. Het gaat wel degelijk om gemeenschappelijke belangen. Dat de Hedwigepolder onder water wordt gezet vanwege de haven van Antwerpen is totale onzin. De verdieping van de Wes- terschelde is ook positief voor de Zeeuwse economie. Een derde van de baten komt ten goede aan de Nederlandse economie." Groeicijfers En passant wees Van Peel op het absolute record in het eerste se mester van 2015 voor de Haven van Antwerpen. De groeicijfers zijn vooral toe te schrijven aan de toename van containeroverslag en vloeibare bulk. Voor de havenschepen is Hulst so wieso bekend terrein. "Goed na buurschap is allerminst vanzelf sprekend, maar ik probeer toch ook mijn steentje bij te dragen. Ik heb een zomerhuisje in Stekene en van daaruit fiets ik soms naar het mooie Hulst, om bijvoorbeeld een bezoek te brengen aan een meu belbedrijf." THOLEN De gemeente Tholen, Rabobank Oosterschelde en het Ondernemers Overleg Tholen (OOT) organiseren dinsdag 10 november de Thoolse ondernemersavond in het gemeentehuis. Thema is 'Onderscheid leidt tot over winning'. Jurgen van Cutsem en Michael Zijlaard verzorgen een presen tatie. De Vlaming Van Cutsem volgde vorig jaar oprichter Henk van Koeveringe op als CEO van Roompot Group,op. Hij heeft een brede maat schappelijke interesse, met een voorliefde voor sportpsycho logie en architectuur. Zijlaard is één van de teammanagers van het Orange Cyclingteam van Roompot Group, Alle in de gemeente Tholen gevestigde ondernemers hebben een persoonlijke uitnodiging voor deze avond ontvangen. Eén van de programmaonderde len is de bekendmaking van de winnaars van de Thoolse starterprijs en de Thoolse on dernemersprijs (de Ziringus). De beoordelingscommissie heeft voor beide categorieën drie bedrijven genomineerd. Voor de startersprijs komen Zorgboerderij Buytengewoon, Brasserie Rijk der Vitaminen en Ridderhof Thuiszorg en Activiteitenbegeleiding in aan merking. Deltaglass, Potter's Kaeswienkeltje en Duikcen trum Subocean maken kans op de Ziringus ondernemers prijs 2016. Rien Tholenaar, voorzitter van de commissie Thoolse onder nemersprijzen zal deze avond namens het OOT de winnaars bekendmaken. Aanvang 19.30 uur. TERNEUZEN Dow Bene lux laat er geen twijfel over bestaan. Met een schenking van 500.000 euro onderstreept het concern het belang van het Centrum voor Toptech niek voor het onderwijs- en ondernemersklimaat in Zeeuws-Vlaanderen. Piet de Witte, bestuurder Reynaert College, en Marijn Nelen, lid College van Bestuur Scalda, zijn namens de in het Centrum voor Toptechniek samenwer kende scholen verheugd met deze schenking. "Dow spreekt zich ondubbelzinnig uit voor de toekomst van het techniek- onderwijs in de regio." In het Centrum voor Top techniek bundelen de vmbo-afdelingen van drie Zeeuws-Vlaamse scholen voor voortgezet onderwijs - te weten Scholengemeenschap De Rede, het Reynaert Col lege en het Zwin College - mbo school Scalda en werkgevers de krachten. De technische sector biedt aan jonge mensen uitstekende carrièreperspec tieven. In de samenwerking werken de partners met elkaar aan het realiseren van een on derwijsconcept waarin jonge mensen vanaf het vmbo wor den uitgedaagd en geholpen om de 'klik' te maken met de technische beroepenvelden. In een doorlopende leerlijn vmbo-mbo leggen zij de basis voor een kansrijke start op de arbeidsmarkt. Het Centrum voor Toptech niek komt in het gebouw van Scalda in Terneuzen en wordt bij de start van het schooljaar 2017-2018 in gebruik genomen. GOES Kapsalon Funky Hair is gekozen tot beste Zeeuwse kapper. Begin deze maand was de prijsuitreiking van de lan delijke Kapsalon-award 2015. Elk jaar vindt deze wedstrijd plaats en worden er door het hele land diverse kapsalons genomineerd. Bij deze wed strijd horen ook de provinciale awards, waarbij in elke provin cie één kapsalon word verko zen tot beste kapsalon van de provincie. Voor Zeeland was de winnaar kapsalon Funky Hair uit Goes. Beter een goede buur... Tekst Henk van de Voorde Foto Camile Schelstraete Een grensoverschrijdende toast: vinr. Marc Van Peel, Danny Deckers en Jean-Paul Hageman. Hardnekkig misverstand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 95