Creatieve kijk op productontwikkeling O De Ondernemer Zeeland Een weekje vakantie, dat is alles wat de vier gepassioneerde ingenieurs van Boost Ontwerp B.V. uit Goes zichzelf vorige maand hebben gegund. Nog in de maand van hun afstuderen aan de HZ in Vlis- singen startten ze hun eigen, bijzonder ontwerpbureau. Het is aanpakken, maar daar houden de man nen van Boost wel van. 28 29 past ook perfect bij elke auto en is zo gelikt dat je hem voor het mooie op je auto zou laten zitten. Er wordt bij het ontwerpen gebruik ge maakt van de nieuwste technieken, bij voorbeeld digitaal schetsen en 3D printen. Boost werkt projectmatig en kan de op drachtgever in alle stappen van een ont werp begeleiden, vanaf probleemanalyse en de ontwikkeling van prototype tot en met ingebruikname en optimalisatie van het eindproduct. "Vaak heeft de klant zelf al een idee voor een oplossing en krijgen wij de vraag om het technisch haalbaar te maken. Krijgen we de flexibiliteit dan ko men we met twee oplossingen, de uitwer king zoals de klant die voor ogen heeft en onze eigen oplossing", vertelt Jamie. "Ons alternatief is meestal iets waar nog niet aan gedacht is en we krijgen dan ook steeds de terugkop- peling van onze opdrachtge vers dat ons idee beter is", vult Jan aan. Dat begon al tijdens de stages. De onder nemingen wa ren positief ding Engineering met een afstudeerrich ting Design Innovation. "We zijn jong en hebben een vernieuwende kijk op het tech nisch vakgebied. Dat blijkt in de praktijk zo goed uit te pakken dat we voor de naam Boost hebben gekozen, we zijn ervan over tuigd dat we iets hebben toe te voegen aan de Zeeuwse markt en aan machine- en pro ductontwerp." De portfolio van Boost spreekt boekdelen. Van appelsnijder en fietsendrager tot tafel slijpmachine en magneti sche yoke, op de site boost- ontwerp.nl laat het viertal overduidelijk zien wat het kan. "We hebben een vernieu wende, integrale kijk op machine- en pro ductontwikkeling, wat we koppelen aan een gezonde dosis creativiteit. We zoeken steeds de juiste balans tussen techniek, mens, markt en milieu", vertelt Jamie Lemsom. De vier ingenieurs Jamie Lemsom, Niels Koster, Matthijs de Jonge en Jan van Bale hebben zo hun eigen kijk op Engineering, Design, Innovation en Visualisation. Voor Boost komen al deze facetten samen in een allesomvattend ontwerp. De technische haalbaarheid, de functionaliteit en de eco nomische haalbaarheid van een machine- of productontwerp wordt gekoppeld aan ergonomie en vormgeving. Boost is daar bij flexibel en laat zich niet vangen in een specifieke sector. Het levert prachtige ontwer pen op. De fietsendra- ger is bijvoorbeeld niet alleen super ge makkelijk en veilig te gebruiken, h i j verrast over de oplossingen en de snelheid van werken van het viertal. Het leverde vier keer een aanbieding voor een goede baan bij een gerenommeerd bedrijf op. "We wilden liever voor onszelf beginnen. Vanaf het eerste jaar aan de HZ zijn we goede vrienden en weten we elkaar te in spireren en aan te vullen. Onze gezamen lijke kennis en passie vormt de basis voor een sterk ontwerpbureau. Vanuit onze stage hebben we een waardevol netwerk en zeven vooraanstaande Zeeuwse bedrijven als opdrachtgever meegenomen", vertelt Niels. Matthijs: "We zijn harde werkers, daar kunnen we nu ons voordeel uit ha len. In de opleiding werden we ook voor de leeuwen gegooid en hebben we geleerd zelf dingen te leren." De opleiding Engineering van de HZ is een vernieuwing van het oude werktuig bouwkunde. De vier mannen van Boost behoorden tot de slechts acht ingenieurs die af- studeerden in de eerste lichting aan de, tot beste van Nederland uitgeroepen, oplei- Tekst John de Kok Foto Boost Ontwerp I www.boostontwerp.nl Functionaliteit Passie De vier getalenteerde ingenieurs, v.l.n.r. Jamie Lemsom, Niels Koster, Matthijs de Jonge en Jan van Bale hebben een vernieuwende kijk op machine- en pro ductontwerp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 93