Onze nieuwe naam laat écht zien waar we voor staan" Kiezen voor techniek is kiezen voor toekomst De Jonge Knuist Vermogensadvies heeft een nieuwe naam: Amfora Vermogensbeheer Nederland telt volgend jaar 155.000 vacatures voor technici. Met ruim 600 vacante banen is ook in Zeeland de vraag naar technische kennis groter dan het aanbod. Dat geldt voor alle opleidingsniveaus, van praktische vmbo'ers en mbo'ers tot universitaire toppers. Reden voor actie! Het Zeeuwse Huis van de Techniek stimuleert jongeren te kiezen voor een technisch beroep. Wie de techniek ingaat, heeft toekomst. Huis van de Techniek Zeelandlaan 2 4538 CA Terneuzen HUIS VAN DE TECHNIEK 0115-72 49 93 www.huisvandetechniek.nl ADVERTORIAL "Het bedrijf De Jonge Knuist Vermogens advies is bij de start vernoemd naar de beide oprichters. Door groei van het team en verandering in de partnerstructuur hebben we een nieuwe naam gekozen: Amfora Vermogensbeheer." Hoe is de naam tot stand gekomen? "Toen we eenmaal aan het brainstormen waren over een nieuwe naam, kwamen we al snel tot de conclusie dat het iets moest zijn waaruit onze persoonlijke be trokkenheid blijkt, maar natuurlijk ook met een link naar onze corebusiness: ver mogensbeheer en beleggingsadvies. De symboliek van een amfora, van oudsher een kruik waarin men kostbare zaken be waart en beschermt, past daar heel goed bij. Want dat is wat wij doen: we bescher men, bewaken en koesteren het vermogen van onze cliënten, zodat het kan groeien." Behalve de nieuwe naam verandert er niets in de onderscheidende aanpak van Amfora Vermogensbeheer. Met hun unieke, volle dig transparante kostenmodel wordt ver mogensontwikkeling verantwoord tot de laatste cent. Met alle tijd en persoonlijke aandacht voor de cliënt. Eerlijk vermogensbeheer of een profes sioneel advies over uw vermogen? Neem vrijblijvend contact op met Amfora Vermogensbeheer. Piet Heinstraat 15 4461 GL Goes T 011321 61 41 info@amforavermogensbeheer.nl www.amforavermogensbeheer.nl Advertorial Alles is techniek. Het mobieltje, de auto, de fabriek - noem maar op. Om de wereld draaiende te houden zijn er veel technici nodig. Bedrij ven staan te springen om vakmen sen. Cijfers liegen er niet om. Dat gaat om tienduizenden banen, ook bij Zeeuwse bedrijven. Han Haar- mans, Europe Engineering Centers Leader bij Dow, weet daar alles van. "Niet alleen de proces- en havenin dustrie is voor de Zeeuwse econo mie van groot belang. Alle bedrijven hebben gekwalificeerde mensen mediair tussen Zeeuwse bedrijven, scholen en overheid (30's). Primair doel: knelpunten tussen (beroeps) onderwijs en arbeidsmarkt slech ten. Samen sterk, duidt Haarmans. "Met het Huis van de Techniek als coördinatiepunt moeten we op alle niveaus goede afspraken maken om de keuze voor techniek voort durend te stimuleren." Het stichtingsbestuur -met afge vaardigden van gemeenten, werk gevers en onderwijs- heeft het bu sinessplan 2016-2020 opgesteld. Haarmans: "Er is veel ambitie voor regionale uitwerking van het Tech niekpact 2020, het nationale actie plan om tekorten aan vakbekwame technici terug te dringen." Voor uitvoering van Zeeuwse pro jecten is meer geld nodig van be drijven, onderwijs en overheden samen. "Maar dat gaat lukken. Werkgeverskring BZW ondersteunt de doelstellingen van het Huis van de Techniek. Dat is ook een be drijfsbelang." Han Haarmans is voorzitter van de stichting Huis van de Techniek. nodig, maar hebben moeite die te werven; mbo 4 en hbo is al moeilijk, om van universitair geschoolden maar te zwijgen. Actie om meer technici op te leiden is van levens belang." Haarmans is voorzitter van de stichting Huis van de Techniek, voorheen Technocentrum Zeeland. Al jaren ontwikkelt het Huis van de Techniek projecten om jongeren in basis- en voortgezet onderwijs met techniek en technische opleidin gen in contact te brengen. Met de Zeeuwse Techniekbus bijvoorbeeld. Jaarlijks krijgen 15.000 scholieren een kijkje in honderden technische bedrijven; namens die bedrijven verzorgen 'ambassadeurs' gastles sen over techniek en wat daarmee te maken heeft. Om meisjes voor technische beroepen te interesse ren is er de glossy Girls Future. Het Huis van de Techniek is inter- PIMPJE TELEFOONHOESJE! Om meisjes voor technische beroepen te interesseren is er de glossy Girls Future.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 92