Agenda Miniwetenschappers Laatje zien! De Ondernemer Zeeland 26 27 Enthousiaste kinderen rennen om 10.00 uur 's ochtends met een volle rugtas voor die dag, de biblio theek al binnen. In de loop van de dag ontpoppen ze zich tot echte miniwetenschappers. "Daar doe ik het voor", vertelt organisator Jeanine Naerebout mij. Elk jaar organiseert zij de Wetenschapsdag in de Zeeuwse bibliotheek die in het teken staat van het Weekend van de Wetenschap. Dit jaar was het thema van de Wetenschapsdag 'The Big Bang Theory' en alles wat te maken heeft met de ruimtevaart. Er zit een dieperliggende gedachte achter deze Wetenschapsdag. Het is namelijk zo, dat jonge kinderen die in aanraking komen met wetenschap en daar enthousiast voor worden, eerder een studierichting in de wetenschap kiezen. Op deze Wetenschapsdag stonden verschillende professionals die samen met de kinderen proefjes uitvoerden. Zo kon je een komeet koken met de Sterrenwacht, een ruimtepak ont werpen of een zonne-energie boot in elkaar knutselen. Dinsdag 27 oktober Startersdag Donderdag 29 oktober Bijeenkomst ZeeBra Business Partners Dinsdag 3 november Informatiebijeenkomst crowd- funding ADRZ Woensdag 4 november Zeeuwse Connectie borrel op Contacta Donderdag 5 november Contacta.nl Zaterdag 7 november Open dag bij Amels Ben je nieuwsgierig naar oplei- dings- en carrièremogelijkheden bij Amels Vlissingen, of wil je ge woon meer weten over de wereld van superjachten? Bij de open dag krijg je meer info. Dinsdag 10 november Thoolse ondernemersavond Thema is 'Onderscheid leidt tot overwinning'. Met presenta ties van Jurgen van Cutsem en Michael Zijlaard en uitreiking Thoolse ondernemersprijzen. Gemeentehuis, Hof van Tholen 2 in Tholen 19.30 uur Woensdag 11 november 'Da gebeurt ier nie' Themabijeenkomst over be- drijfsfraude, cybercriminaliteit en witwaspraktijken. Door het Genootschap Ondernemers Zeeuws-Vlaanderen. Dinsdag 8 december Code by the Sea Interessante meetups voor deve- lopers/starters/zzp'ers in de ICT sector. Vrijdag 11 december Borrel voor Zeeuwen in Amster dam Wat Waar Wanneer de Wetenschapsdag de Zeeuwse bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg 3 oktober van 10.00 tot 16.00 uur Meld jouw activiteit aan voor de agenda van de Projectmanager Nathalie van de Zande Ondernemer. Mail naar deondernemer@pzc.nl en professor Ger Rijkers weten alles over bacteriën. De miniwetenschappers maken hun eigen zonne-energie boot. Rondlopen door een 3D-wereld? Dat kan gewoon! De HZ-studenten Dounia Mekkqoui (links) en Eline de Nijs leerden de kinderen hoe statische elektriciteit werkt. Vliegt dat ding nou echt? Op de wetenschapsdag leer je op een speelse manier hoe natuurkunde werkt. Oriënterende starters, starters en jonge ondernemers kunnen terecht op de startersmarkt voor persoonlijke informatie. D0K41, Edisonweg 41b, Vlis- singen 18.00 uur gratis aanmelden via www.zeelandbusi- ness.nl De club van ondernemers uit Brabant en Zeeland houdt een inspirerende avond met Patricia Borghouts van Grazi Media die een presentatie verzorgt over social media. De Jonckheer, Aanwas 17 in Os- sendrecht inloop vanaf 18.00 uur Om het ziekenhuis in Vlissingen te behouden en te verbouwen is een crowdfundingsactie opgezet. Hoe in dit project te investeren en informatie over het project krijg je op deze avond te horen. Van der Valk Hotel, Paukenweg 3 in Middelburg vanaf 19.30 uur informatie en aanmeldingen via www.zibcrowd.nl Code by the Sea Interessante meetups voor deve- lopers/starters/zzp'ers in de ICT sector. D0K41, Edisonweg 41B in Vlis singen 19.00-21.00 uur Contacta.nl Dé netwerkbeurs in Zuidwest Nederland voor ondernemers. Zeelandhallen in Goes 16.00 tot 22.00 uur programma op www. contacta.nl Netwerkborrel in samenwerking met de Rabobank en DRV. Contacta, Zeelandhallen, Goes 20.00 uur aanmelden via contact@zeeuwseconnectie.nl meer info op www.zeeuwsecon- nectie.nl Contacta.nl Dé netwerkbeurs in Zuidwest Nederland voor ondernemers. Zeelandhallen in Goes 14.00 tot 22.00 uur programma op www. contacta.nl Dé netwerkbeurs in Zuidwest Nederland voor ondernemers. Zeelandhallen in Goes 14.00 tot 22.00 uur programma op www. contacta.nl Amels, Koningsweg 2 in Vlis singen 10.00 tot 16.00 uur www.amels-holland.com Hampshire Churchillhotel, Churchilllaan 700 in Terneuzen 17.30 tot 22.00 uur deelname inclusief diner 49,50 euro aan melden via www.go-zvl.nl D0K41, Edisonweg 41B in Vlis singen 19.00-21.00 uur Locatie in Amsterdam, volgt na aanmelden 19.30 uur aan melden via contact@zeeuwsecon- nectie.nl meer info op www. zeeuwseconnectie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 91