We zijn zeventien jaar in de markt en ik heb nog nooit een klacht gehoord. 's Werelds sterkste, staat in kapitale letters op de gevel van KOZ Products. Dat is helemaal niet over dreven, vindt directeur-eigenaar Paul van Oosterhout. Het Goese familiebedrijf maakt kabelblokken en kabelklemmen voor industriële toepassingen. Mondiale afzet, levenslange garantie. Kwaliteit, daar gaat het om. "Grote wereldspelers weten ons te vinden. Daar zijn we heel trots op." de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland Het zwarte kunststof kabelblokje - poly amide versterkt met glasvezel - meet nog geen vijf bij acht centimeter. Toch, zegt Paul van Oosterhout met gevoel voor un derstatement, kan dat blokje het gewicht van twee Mercedessen dragen. "Het is maar om een idee te geven hoe sterk zo'n klemmetje is." KOZ Products heet zijn bedrijf. De afkorting laat weinig ruimte voor fantasie: Kabelklemmen Ooster hout Zeeland. Jaar van oprichting 1998. Vijf fte op de loonlijst, waar van er vier de naam Van Ooster hout dragen. De vijfde is een bui tenstaander. "Maar die werkt hier al zo lang, dat we ook die als fami lie beschouwen." Dat past helemaal in het tradi tionele familiebedrijf, volgens onderzoek van Nyenrode Univer siteit 'de ruggengraat van de eco nomie'. Betrouwbaar en stabiel als referentie, met passie en loya liteit jegens klanten en medewer kers. Paul van Oosterhout herkent zich daar wel in. 's Nachts, erkent hij ietwat beschroomd, wil hij wel eens wakker liggen. Prakkiseren over oplossingen voor een klant probleem, of over innovaties. Vak manschap op de vierkante mil limeter is dat. "We denken altijd in het belang van de klant", duidt zoon Lander van Oosterhout. Het gaat om kwaliteit. Paul: "Als enige in de wereld hanteren wij voor onze kabelklemmen en -blokken de zwaarste testpro gramma's en veiligheidsnormen. We zijn volledig gecertificeerd." In de schappen van de bouw markt zult u KOZ kabelklemmen en -blokken niet vinden: in een reeks van 10 tot 160 mm doorsnee zijn ze ontwikkeld en geprodu ceerd voor de montage van laag-, midden- en hoogspanningska bels en voor hydraulische buizen. Industrieel gebruik dus, in onder meer offshore, chemie, olieraffi- nage en rail. Geen huis-, tuin- keukenartikel Wie KOZ Products googelt, scoort evenmin veel treffers. De website hooguit. Dat is ook voldoende, zegt de baas met een glimlach. Want: "Wij maken nu eenmaal geen huis-,tuin- en keukenartike len, maar industrieel gerelateerde producten. Bedrijven die onze producten nodig hebben, weten ons echt wel te vinden. Daar zit ten multinationals bij met een gi gantische know how. Toch komen ze bij ons voor een oplossing van een probleem. Daar gaat het ons om." Afzet en toepassing wereldwijd in meer dan veertig landen, via distributeurs en agenten onder meer. Daar zitten grote projecten bij - destormvloedkering bijvoor beeld. De ijzeren voorraad in het magazijn in Goes stelt het bedrijf in staat op afroep te leveren, waar ook ter wereld. De digitale snel weg, de website in het bijzonder, speelt een steeds belangrijker rol in marketing en internatio naal relatiebeheer, zegt Lander; na dienstverbanden bij Dow en Thermphos is hij alweer vier jaar bij het familiebedrijf. Dat bevalt wonderwel. "KOZ-blokken kent en herkent iedereen door de spe cifieke eigenschappen. We heb ben veel vaste klanten. Die weten wat we hebben en wat we kun nen." Beducht voor onder meer navol ging is Van Oosterhout terughou dend met cijfers en specificaties. Feind hört mit, de concurrent luistert mee. "De naam KOZ staat wereldwijd bekend om kwaliteit en service. We leveren maatwerk op specificatie van de opdracht gever, besteden veel energie aan research en ontwikkeling. Maar in onze branche is de concur rentie groot en neemt wereldwijd toe." Bestand tegen alle invloeden KOZ biedt op producten een le venslange garantie, bewijs van vertrouwen in eigen kunnen. "We leveren de beste kwaliteit. Een sterk product dat blijvend is, be stand tegen alle invloeden, geen onderhoud. We zijn zeventien jaar in de markt en ik heb nog nooit een klacht gehoord." Tekst Peter Oggel Foto Marcelle Davidse 's Werelds sterkste klemmen Vader en zoon Van Oosterhout tonen enkele van hun oersterke klemmen. I www.koz.nl Ken jij ook bijzondere Zeeuwse bedrijven of producten die succes in Nederland hebben of zelfs in het buitenland? Laat het ons weten en stuur ons een e-mail naar: deonderne- mer@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 84