APP Linkedln Job Search Zeeland Connect zet provincie op de logistieke kaart de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland van de maand De Hollandse ui staat voor een ideale mix van teelt, verwerking en logistiek. De Zeeuwse uiensector is veel meer dan wat uien in een oranje netje. Afgelopen maandag was bij Van der Valk Middelburg de officiële lancering van het internationale online campagneconcept 'Niet zomaar een ui'. De regie was in handen van Holland Onion As sociation, onderdeel van GroentenFruit Huis. Met tussen de vijftien en twintig pro cent marktaandeel op de export markt is de Hollandse kwaliteitsui zelfs de onbetwiste nummer één in de wereld. Met de campagne wordt ingezet op versteviging en verdere uitbouw van de Nederlandse marktpositie. De aftrap werd verricht door Jo-Annes de Bat, Zeeuws gedeputeerde van economische zaken. Onder leiding van Gijsbrecht Gunter uit Nieuwdorp, voorzitter van de Holland Onion Association, gingen gerenommeerde sprekers uit Duitsland, de Verenigde Staten en Denemarken nader in op innovatieve trends en ontwikkelingen op het gebied van teelt en logistiek. De Europese VLISSINGEN Hoe ziet logis tiek Nederland er over twintig jaar uit? Wat betekent dit voor Zeeland en hoe wordt hierop ingespeeld? Deze en andere vragen kwamen 8 oktober aan bod tijdens de bijeenkomst 'Zeeland op de kaart als het om logistiek gaat'. Tot dusver werd door HZ Uni versity of Applied Sciences, NV Economische Impuls Zeeland, Zeeland Seaports en enkele bedrijven samengewerkt in het Zeeuws Kenniscentrum Logistiek (ZKL). Doel hiervan was het kennisniveau van de Zeeuwse logistiek te verhogen. Onder de vlag van het ZKL zijn een aantal projecten succesvol uitgevoerd, waaronder Uni form Aanmelden Barges en het Samenwerkingsverband Verladers Kanaalzone. Het afgelopen jaar is gewerkt aan het professionaliseren van de organisatie van het ZKL. Dit heeft geresulteerd in een nieuwe organisatie en nieuwe naam: Zeeland Connect. Zeeland Connect is een logis tiek samenwerkingsverband tussen ondernemers, over heid en onderwijs en heeft als doel de logistiek in Zeeland te versterken. Dit wordt gedaan door het gezamenlijk benutten van logistieke kansen en het realiseren en ondersteunen van projecten. John Daane, voorzitter stuurgroep Zeeland Connect: "Zonder logistiek staat alles stil. Zeeland Con nect staat voor kennis delen en krachten bundelen. Dit wordt het Zeeuwse Kenniscentrum Logistiek 2.0." De bijeenkomst ging van start met de lancering van het nieuwe platform en website www.zeeland-connect. nl. Ook reikte gedeputeerde Carla Schönknecht de Zeeuwse Aanmoedigingsprijs Logistiek uit aan Zeeland Refinery voor hun bijdrage aan de pilot Uni form Aanmelden Barges. Gijsbrecht Gunter: "Onze rijke kleibodem zorgt voor uien van topkwaliteit." Niet zomaar een Tekst Henk van de Voorde Foto Holland Onion Association Waardering: Beschikbaar: Prijs: iPhone en Android gratis Social media hebben het solliciteren veranderd. Niet alleen trekken werkgevers hun potentiële werknemers na op bijvoorbeeld Face- book en Linkedln, je kunt tegenwoordig ook solliciteren via social media. Een handige app is die van Linkedln Job Search. Je kunt met de app gericht zoekopdrachten plaatsen op basis van de job die je zoekt en de locatie. Je ontvangt automatisch aanbevelin gen en meldingen en... je kunt in slechts enkele stappen met je Linkedln-profiel solliciteren via de app. Het werkt eenvoudig: zoek, sorteer en filter om de juiste vacatures te vinden. Bekijk de info van de plaatser van de vacature en ontdek wat voor een bedrijf het is. Op basis van je profiel op Linkedln kun je vervolgen solliciteren. De app geeft ook een duidelijk overzicht van alle functies waarop je gesolliciteerd hebt. Je kunt ook precies zien wanneer de plaatser van de vacature je sollicitatie heeft gezien. En als het meezit, krijg je een uitnodiging om langs te komen. Kortom: een must have app. I www.zeeland-connect

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80