O De Ondernemer Zeeland kort De Jonge Knuist wordt Amfora Vermogensbeheer Beveiliging en brandwachten Zeeuwse ontwerpt 3D printing schoen 14 15 GOES Sinds 21 oktober werkt De Jonge Knuist Vermo gensadvies uit Goes onder een nieuwe naam: Amfora Vermo gensbeheer. Het bedrijf is een professionele, onafhankelijke en deskundige vermogens beheerder die transparant en persoonlijk te werk gaat.Bij de nieuwe naam hoort een ver nieuwde uitstraling. Verder verandert er niets in de on derscheidende aanpak. "Het zorgvuldig koesteren van het vermogen van hun cliënten, dat deden we al en blijven we uiteraard onveranderd doen", aldus Johan Mesu van Amfora Vermogensbeheer. "Het team staat door zijn expertise en ja renlange ervaring garant voor een professionele vermogens begeleiding." VLISSINGEN Safety First! Vanuit die gedachte zagen Competent Beveiliging BV en Competent Brandwachten BV recentelijk het levenslicht in Zeeland. Vanuit haar locatie aan de Boulevard Bankert 300/302 in Vlissingen wor den ervaren en deskundige beveiligers en brandwachten ingezet op locatie van de opdrachtgever. "Wij beschik ken over een groot aantal direct inzetbare specialisten. Het veiligheidsdenken is diep verankerd in ons team. Het is verweven in het DNA van onze organisatie. Wij bege leiden onze klanten om een maatwerkoplossing samen te stellen. Onze specialisten kunnen ook op grotere projec ten worden ingezet als Brand wacht Coördinator of Safety Officer. Ze kunnen direct handelend optreden bij cala miteiten en levensreddende handelingen uitvoeren", aldus Jaco Janse van Competent. Beveiliging is een manier om risico's te verminderen en beheersbaar te maken. De specialisten in beveiliging en brandpreventie, worden met name ingeschakeld ten be hoeve van havenbeveiliging, objectbeveiliging, gangway- wacht, portiers- en recep tiediensten, brandwacht, mangatwacht. Brandwachten kunnen worden ingezet bij het preventief toezicht houden op risicovolle objecten, brand gevaarlijke werkzaamheden, uitval van of onderhoud aan een brandmeldcentrale. Zo wel incidenteel als op project basis. Daarnaast kan er een beroep op brandwachten wor den gedaan bij een (bedrijfs) brandweerkorps dat te maken heeft met onderbezetting. mogelijk gemaakt is door de Pro vincie. De Bat: "Richard van de Vrie heeft de kans niet alleen ge zien, maar hem ook gepakt." Genoeg lef De Vrie zelf denkt dat er genoeg lef is in de provincie om te innove ren. "Zeeuwen vinden doorgaans dat je niet naast je schoenen moet gaan lopen, maar je moet natuur lijk wel de stap durven te zetten. De manier van produceren veran dert, je moet nooit denken dat je er bent. En innoveren is echt geen toveren, maar vooral out- of-the- box denken. Het is heel belangrijk voor ieder bedrijf om na te den ken hoe je mee kunt gaan met de digitale ontwikkeling." Dat er nog dingen verbeterd kun nen worden, daar zijn alle drie de heren het over eens. Ten Voorde: "Er gaat veel goed, maar we moe ten natuurlijk wel erkennen dat we in Zeeland ook voor een aantal uitdagingen staan. Bijvoorbeeld de mate waarin onderwijs en be drijfsleven op elkaar aansluiten, jongeren die wegtrekken uit de regio voor een opleiding of werk en het aantrekkelijk houden van het vestigingsklimaat." Kenniseconomie Campus Zeeland is een plan dat inzet op die ontwikkeling en een van de speerpunten waarmee de Provincie een kenniseconomie wil opbouwen is door het reali seren van een tweede universiteit voor techniek en ondernemer schap. Van de Vrie vindt dat ook een belangrijk punt en ziet daar ook een rol voor de HZ University of Applied Sciences in. Hij denkt dat er ook meer gelegenheid ge geven moet worden om te inno veren. "Het faciliteren van mo gelijkheden is in Zeeland wat mij betreft nog te kleinschalig. Het is bijvoorbeeld goed dat InnoGo! er is, maar het moet meer power krijgen. Er moeten verbindingen gemaakt worden om meer slag kracht te krijgen." Gedeputeerde De Bat weet het kort maar krachtig te omschrij ven: "Een grote uitdaging is het robuust en toekomstbestendig maken van de kennisinfrastruc tuur. Hier ligt een goed funda ment voor in Zeeland, maar er moet ook nog veel gebeuren. Ons college heeft dat hoog op zijn pri oriteitenlijst staan." GOES Ontwerpster en kunstenaresse Ineke Otte uit Goes heeft een 3D printing schoen ontworpen voor het 3D printing schoenen project van SLEM in Waalwijk. Het 3D printing schoenen project is deze week gepre senteerd tijdens de Dutch Design Week in Eindhoven in de Kazerne, een toplocatie voor design. Een groep bekende schoen ontwerpers en designers, waaronder Otte zijn uitgeno digd om met een nieuw zach ter materiaal de uitdaging aan te gaan om een draagbare schoen te ontwerpen die door een 3D printer geprint kan worden. De Goese designer ontwerpt al zo'n vijfjaar 3D printing sieraden en objec ten en heeft zelfs voor haar lamp 'Something to Drink' de TNO Designprijs gewon nen, een aantal jaren geleden tijdens Dutch Design Week. De schoen van Otte heeft de naam Wolk meegkregen. geen toveren' I www.amforavermogensbe- heer.nl www.competentgroep.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79