wr mi ui I sé. vufi dew A. O De Ondernemer Zeeland kort Bedrijf uit Goes verkozen tot beste detacheerder IT-zzp'ers Op een administratieve vacature reageren soms wel honderd kandidaten, terwijl er op een technische functie vaak niet of nauwelijks respons is. In september minst aantal bedrijven failliet sinds 2008 10 11 GOES WIBA IT uit Goes is tijdens de 'Zzp-bemiddelaar van het Jaar'-verkiezing onder meer dan 8.200 zzp'ers uitgeroepen tot de num mer 1 bemiddelaar in de categorie Detachering. In de overall verkiezing eindigt het Goese bedrijf op een mooie 3e plek. Transparantie, tarief en betalingstermijn zijn de belangrijkste drie criteria waarop deelnemende orga nisaties werden beoordeeld. "Een geweldig gebaar van de zzp'ers en opdrachtgevers waarvoor wij het afgelopen jaar hebben gewerkt", reageert directeur van WIBA IT Anne Willeboordse. De prijs werd uitgereikt door Marcel Mole naar, Directeur Marketing bij Linkedin Europe. WIBA IT, is een onafhanke lijk en landelijk opererend detacheringsbureau, actief sinds 2007 en gespecialiseerd in informatietechnologie (IT). De kracht ligt in een zeer uit gebreid netwerk van hbo- en wo-opgeleide IT-professionals, veelal zzp'ers, zegt Wille boordse. "De zzp'ers die wij detacheren zijn het gezicht van WIBA IT bij de klanten, het is dan ook een groot compliment dat zij ons met een gemid deld cijfer van 8,3 beoorde len. Nieuw dit jaar is dat ook opdrachtgevers hun stem mogen uitbrengen. We mogen er trots op zijn dat wij van deze opdrachtgevers gemiddeld een 8,9 krijgen voor onze dienst verlening." In 2014 was WIBA IT nog 5e in de categorie en 25e overall. Tijdens de uitreiking van de onderscheidingen vertelde gastspreker Stephan Bosman, oprichter van Zoover, hoe belangrijk online reviews zijn. "Het is voor zzp'ers en opdrachtgevers vaak moeilijk om de juiste intermediair te vinden, aangezien er zoveel verschillen in kwaliteit en werkwijze bestaand. Wij me ten de kwaliteit op basis van geverifieerde online reviews, waardoor meer transparantie en zowel zzp'ers als opdracht gevers een beter gefundeerde keuze kunnen maken." lopen risico bij het inhuren van arbeidskrachten via buitenlandse bureaus, bijvoorbeeld als er onder het minimum loon wordt betaald. Via het Ministerie van Economische Zaken wordt strenger gecontro leerd op buitenlandse arbeidskrachten. Niet alleen bij de bedrijven die de mensen aanbieden, maar ook bij de bedrijven die ze inlenen. Wij hebben al in een vroeg stadium geanticipeerd op deze strengere regelgeving. De mensen die wij via onze kantoren in Zuid-Europa tot onze beschikking hebben, zijn van oudsher sterk op het gebied van scheepsbouw, scheepsreparatie en offshore. Ze zijn bekend met de materie, betrouwbaar en zeer gemotiveerd", zegt Van Stel. Voor het Zeeuwse bureau zijn ongeveer 150 flex- werkers actief die voornamelijk ingezet worden bij Heerema, VDS Staal- en Machinebouw, Mourik, Mammoet, SIF en Straal- en Conserveringsbedrijf Zeeland. Momenteel is er in de technische sector in de bre de linie alweer een tekort aan vakmensen. Diverse ondernemers hebben echter tijdens de crisisjaren noodgedwongen afscheid genomen van (techni sche) medewerkers. Door de aantrekkende markt worden er volop werk nemers vanuit Polen, Spanje en Portugal gehaald. Soms van nog verder weg. Tegelijkertijd zijn techni sche vakmensen uit het buitenland vaak bereid om het blikveld te verruimen naar een meer welvarend land als Nederland. "Als inlenend bedrijf moet je ook de eisen omtrent buitenlandse arbeidskrachten goed in acht nemen, variërend van goede arbeids omstandigheden en juiste salariëring tot vervoer en passende huisvesting. Als aan alle wettelijke voorschriften wordt voldaan, kan dat veel narigheid voorkomen." MIDDELBURG In september zijn het minste aantal bedrij ven failliet gegaan sinds okto ber 2008. Vorige maand gingen 'slechts' 323 op de fles,meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS is de daling van het aantal bedrijven dat over de kop gaat sinds mei 2013 een trend. Met name in de handel gingen veel bedrijven failliet (77). Gevolgd door financiële instellingen (54) en bedrijven die specialistische zakelijke diensten leveren (53). Aangezien de handel en financiële dienstverlening grote sectoren zijn, is het niet verwonderlijk dat juist in deze sectoren de meeste faillis sementen zijn uitgesproken. Relatief gezien ging het in september het slechtst in de bouwnijverheid. Daar sloten 43 ondernemingen definitief de deuren. Het aantal uitgesproken fail lissementen in de eerste negen maanden van dit jaar komt uit op 4.020. Dat zijn er ruim 21 procent minder dan in de zelfde periode vorig jaar. BETON BORINGS- EN SLOOPBEDRIJF ,AWDJJA(STo^]L Handelsweg 63 Kapelle 0113-316596 In de Zeeuwse havens zijn veel technische vaklui uit het buitenland aan het werk. Het gaat dan vooral om lassers en metaalbewerkers. Blikveld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75