O De Ondernemer Zeeland kort Wonen als een bron van de Zeeuwse economie HZ staat opnieuw in hbo top-3 van Nederland 8 9 Bedrijfsbezoek OUWERKERK Matthijs Zee- lenberg pleitte op het nieuwe Business Event in De Vier bannen in Ouwerkerk over 'extreem andere woonvormen, wonen in de natuur, aan het strand en aan het water'. Zeelenberg is de ontwikkelaar van recreatieresort Brouwers eiland, waar 375 recreatiewo ningen en een jachthaven met 450 ligplaatsen mee zijn ge moeid. "Ik wil het veel breder trekken. Wat zijn de kansen en bedreigingen voor Zeeland? Het project Brouwerseiland zorgt voor een enorme stimu lans van de wooneconomie in Zeeland. Wonen als bron van de economie. Waarom niet de natuurlijke eigenschappen van de Delta regio benutten? Meer diversiteit in woonsegmen- ten zorgt voor meer vitaliteit van het hele gebied. In de Delta kun je voor 2,5 ton een mooie woning aan het water bouwen, met het strand aan de voordeur en het bos in de achtertuin." Zeelenberg maakt een vergelijking met de Ameri kaanse staat Florida. "Dat was vijftig jaar geleden de armste staat van de Verenigde Staten, tegenwoordig de rijkste staat. Onderscheidend woonklimaat is belangrijk voor de opbloei van de kernen. Goes was eerst een verpauperde stad. Via het project Goese Meer is de om mekeer gekomen. Daardoor is Goes uitgegroeid tot num mer één van Zeeland. Dat is knap gedaan", aldus Matthijs Zeelenberg. Samen met de gemeente Schouwen-Duiveland pleit Zeelenberg voor watergere- lateerde recreatie op hoog niveau. "Het is een feestje om hier een bijdrage aan te mogen leveren. People, Plant en Proüt of beter gezegd Prosperity. Een project als Brouwersei land betekent veel voor de gemeenschap. Nederland is een ontwikkelingsland op het gebied van recreatie. Als er niet wordt ingezet op hoog waardige recreatie gaan de investeerders naar het buiten land. Meer rood en groen. Mijn boodschap is om de woon economie op te zoeken, om de beste plekken op te zoeken. Het gaat er niet om waar je moet wonen, maar waar je wil wonen. Ik behoor tot 'rood', maar wel met uitbreiding van natuur in plaats van afpakken van natuur." sendrecht. Patricia Borghouts van Grazi Media zal een presentatie verzorgen over social media. OCG Trofee Wie gaat er in 2015 met de OCG Trofee aan de haal? Een drie jaarlijkse prijs die eerder gewon nen is door onder meer De Betho (2006), Elie Beveiliging (2009) en Glashandel Melieste (2012). Dit jaar zijn Bedrijfsartsen 5, Groen- Nieuw in LED verlichting tehandel De Winter en Bouman Kantoor Totaal genomineerd. Met ongeveer 250 leden is het Ondernemers Contact Goes de grootste ondernemersclub van Zeeland. Tijdens het galafeest op 20 november in de Grote Ma ria Magdalenakerk in Goes wordt de winnaar bekend gemaakt. De jury bestaat uit gedeputeerde Jo- Annes de Bat, accountant Frans Eppings en advocaat Benne van Leeuwen. De OCG Kerstlunch is op donderdag 17 december in de Mythe in Goes. De Middelburgse Bedrijven Club (MBC) en de Vlissingse Bedrijven Club (VBC) houden op maandag 23 november met de Vlissingse Ondernemers Centrale (VOC) en de Vereniging Ondernemers Mid delburg (VOM) een bijeenkomst in CineCity te Vlissingen. De meeting is in samenwerking met ING Economisch Bureau. Dimitri Fleming geeft als econoom zijn visie op de actualiteiten. CineCity directeur Ad Weststrate verzorgt een presentatie over het splinter nieuwe CCXL-Theater. De traditi onele Nieuwjaarsbijeenkomst van de MBC en de VBC is op woensdag 13 januari in het nieuwe geauto matiseerde distributiecentrum van technische groothandel Van der Peijl op Arnestein in Middel burg. De MBC, de VBC en de FOV uit Veere organiseren op woens dagavond 4 november tijdens de Contacta weer hun ondernemers borrel op het dynamische Wal- cherenplein. VLISSINGEN De HZ scoort weer goed. Uit de beoordeling van de Keuzegids Hbo 2016 blijkt dat de HZ University of Applied Sciences in Vlissingen op de derde plaats van beste, middelgrote hogescholen van Nederland staat. Elf van de 24 HZ-opleidingen hebben een top-3 notering gekregen. Hiermee staat de HZ voor het zesde jaar op rij in de top-3 van Nederland. Dit jaar mogen drie opleidingen zich de beste van Nederland noemen: Social Work, Pedago giek en International Busi ness and Languages. Naast deze drie opleidingen, staan nog eens acht opleidingen in de top-3: Bedrijfseconomie, Verpleegkunde, Sport- Bewegingseducatie, Chemie, Engineering, Technische Bedrijfskunde/International Maintenance Management, Logistics Engineering en Maritiem Officier. Opleidingen die 76 of meer punten halen, mogen zich van de Keuzegids bovendien een 'topopleiding' noemen. Social Work, Chemie en Technische Bedrijfskunde/ International Maintenance Management verdienen dit kwaliteitskenmerk. Uit de cij fers van de Keuzegids blijkt dat de kwaliteit in het gehele hbo omhoog is gegaan. De resultaten uit de Keuzegids worden onder andere geba seerd op studentenoordelen uit de Nationale Studenten Enquête 2015. De betrokkenheid onder HZ- studenten bij hun opleiding blijkt hoog. Dit jaar vulde 52,9 procent van de studenten de enquête in, waarmee de HZ landelijk het hoogste respons- percentage behaalde. De Middelburgse Bedrijven Club (MBC) was onlangs op bedrijfsbezoek bij Auto schade Lokerse. Vader en zoon Kees en Henk Lokerse hebben hun bedrijf op 1 januari 2015 opgericht. Kees Lokerse is wel al meer dan drie decennia actiefin het autoscha deherstel. Het jonge bedrijf legt zich ook toe op het spuiten van schepen, meubels en onderdelen voor industriële doeleinden. nuttige met verenigen Floodlight schijnwerper De floodlight schijnwerper is naast het verlichten van terreinen ook geschikt voor verlichting van reclameborden, gevels, objecten, etc. De behuizing is van aluminium met een zwarte verstelbare montagebeugel. Het armatuur is verkrijbaar in warm wit of koel wit en in verschillende lichtsterktes. Heeft u vragen of wilt u prijzen weten, neem dan contact op met: Meeuwse Handelsonderneming b.v. Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes Tel. 0113-21620 Fax 0113-232214 Email info@meeuwse-goes.com. MBC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73