O De Ondernemer Zeeland Van een bakje uit de koffiemachine naar een volwaardige brasserie Het Kenniswerfterrein in Vlissingen groeit. Opstartende en doorgroeiende ondernemers weten vooral in DOK41 hun ambities steeds meer waar te maken. Het benodigde enthousiasme en de gevraagde inzet is ruimschoots aanwezig. Juist daarom wordt de ongebreidelde geestdrift die de stagiaires van Inceptio Studentenbedrijf naar DOK41 meenemen herkend en van harte ontvangen. 6 7 Sinds de verhuizing van het centrum in Vlissingen naar het innovatieve bedrijven centrum van DOK41 zijn de activiteiten van Inceptio Stu dentenbedrijf in een jaar tijd explosief ge groeid. "Onze studenten lenen zich perfect voor onderzoeken, marketing en organise rend werk dat moet gebeuren, maar waar de tijd voor ondernemers gewoon te kort voor is", legt manager Tilly Stroo uit. Gunfactror "In DOK41 zitten jonge ondernemers die veel om handen hebben en daarom de hulp van onze stagiaires goed kunnen gebrui ken. We voelen in deze omgeving ook heel sterk een gunfactor", stelt Stroo. Stagiaires De stagiaires van Inceptio zijn leerlingen van de commerciële, juridische en secreta riële opleidingen van Scalda. Inceptio heeft een mooie mix van jongeren die elkaar ac tief versterken. Mbo'ers die zelfstandig als stagiaire kunnen werken, helpen de stagi aires die door een beperking een steuntje in de rug nodig hebben om hun opleiding af te kunnen maken. Stroo: "In principe werken de studenten hier op het kantoor aan hun projecten, maar ze gaan ook naar buiten. Waar mogelijk werken ze samen met studenten van de HZ om ze al kennis met het hbo te laten maken. Dat houdt in dat je toch wel wat moet kunnen, ze bewij zen dat ook." Green Agents Een voorbeeld is het project Green Agents. Een eigen initiatief van de studenten van Inceptio in samenwerking met Scalda en Emergis. De Green Agents zijn ambas sadeurs voor duurzaamheid. Ze brengen duurzaamheid dichtbij het dagelijks leven door studenten en bedrijven te wijzen op de voordelen van duurzaam ondernemen voor mens, milieu en jawel, rendement. De Green Agents hebben bijvoorbeeld bij gedragen aan het tot stand komen van de Energieke Regio Roadshow in Oostkapelle en ze voeren veel opdrachten uit voor Bur gerinitiatieven in Middelburg. Het concept 'Duurzame donderdag' komt ook uit de hoed van de Green Agents en er is bijvoor beeld een besparing voor Emergis gereali seerd na een onderzoek naar leegstaande gebouwen. Bekwaamheid "Inceptio kan als tussenschakel voor zowel studenten als ondernemingen veel beteke nen. Het mes snijdt aan twee kanten. Be drijven kunnen projectmatig studenten in zetten en veel tijd besparen omdat Inceptio alle bijkomende zaken zoals de proeve van bekwaamheid, begeleiding, een oplossing bij ziekte en dergelijke voor haar rekening neemt. Op hun beurt gunnen ondernemers onze stagiaires een ongedwongen kennis making met het bedrijfsleven en krijgen ze de kans om hun opleiding af te maken. Door een krappe arbeidsmarkt is het moeilijk om stageplaatsen te vinden. Op lange termijn kost het de maatschappij veel geld als stu denten door gebrek aan stageplaatsen met hun opleiding moeten stoppen. Jongeren verdienen een stageplaats. DOK41 heeft ons een netwerk gebracht waar we enorm veel aan hebben. We zien dat we met spron gen vooruit gaan", vertelt Stroo. VLISSINGEN Eind oktober opent brasserie Lumen haar deuren in DOK41. "Een krantje en een croissantje voordat je gaat werken, een verse jus d'orange. De brasserie in combinatie met het levendig bedrijvencentrum van DOK41 is een concept waarin ik echt geloof. De hele ontwikkeling met actieve jonge ondernemers in DOK41 is iets waar ik sowieso gelukkig van wordt. Je ziet het gewoon groeien", vertelt Martijn van de Woestijne van SEC Cate ring. Samen met Habitat Project Ontwikkeling en DOK41 heeft SEC Catering de brasserie weten te realiseren. Van de Woestijne: "Brasserie Lumen is in de eerste plaats een ontmoetingsplek. Je moet gemakkelijk naar binnen kunnen lopen, we maken het heel laagdrempelig. We zorgen voor een goede internet ver binding en je kan je telefoon of laptop met plug and play aan sluiten. Onder het genot van een goed bakje koffie of een huisge- maakt soepje kan je dus werken. Het voordeel van de Kenniswerf is datje andere mensen zal tegenkomen wat op zakelijk gebied volop groeikansen geeft". De brasserie is toegankelijk voor de medewerkers in de directe omgeving, maar ook voor an dere ondernemers, werknemers en studenten. Nieuw in DOK41 is SEC Catering niet. De cate raar begon er met de exploitatie van een koffiemachine en komt ondertussen ook regelmatig als cateraar voor grote bijeenkom sten, seminars en dergelijke in het bedrijvencentrum. Brasse rie Lumen krijgt 42 zitplaatsen en is van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 17.00 uur geopend. "We leveren kwaliteit voor Zeeuwse prijzen", lacht Van de Woestijne. Naast het ontbijtje, de lunch, het borreluurtje en de inloopmomenten gaat brasserie Lumen ook vanaf 's morgens tot 's avonds eigen vergaderzalen exploiteren en zakelijke ont moetingen faciliteren. Een koffie en een cupcake 'to-go' behoort uiteraard ook tot de mogelijkhe den. De netwerklunch op dins dag wordt in ere gehouden. Wat begon met een koffiemachine is uitgegroeid tot een volwaardige brasserie, geheel in de stijl van de DOK41 filosofie. SEC Catering is een samenwerking tussen Café-restaurant SOIF en Culi Consult, beide gevestigd in Vlis singen. Tekst John de Kok Foto Lex de Meester Studenten helpen ondernemers De studenten van Inceptio Studentenbedrijf zijn een welkome aanvulling bij D0K41.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71