HAANS Nog meer te lezen, interessante dossiers, landelijke deskun digen, veel informatie over wat je móet weten als je onder neemt én een veel handzamer formaat. De Persgroep heeft de Ondernemer in een nieuw jasje gestoken. Op zaterdag 21 november valt de nieuwe Ondernemer met je vertrouwde PZC op de deurmat. De Ondernemer Zeeland 4 5 passie v OOR pakken TEVEEL BETAALDE ALIMENTATIE: TERUGBETALEN? Net als de hudige On dernemer richt het nieuwe magazine zich op werkend en ondernemend Zee land. Ben je zzp'er, mkb'er of werk je met veel plezier bij één van de vele mooie Zeeuwse bedrijven dan is de nieuwe Ondernemer hét blad dat je maandelijks moet lezen. De vele terugkerende rubrieken geven maandelijks informatie over interessante app's, boeken die je als ondernemer wellicht interessant vindt, maar ook over nieuwe wetgeving, zakelijke kan sen en boeiende start-ups en nog veel meer. Elke maand nemen we een Zeeuws bedrijf onder de loep dat niet zo heel erg bekend is, maar wel buiten de landsgrenzen zaken doet. Maar ook: wie zijn nu die doorzetters die de eerste jaren van het ondernemerschap heb ben overleefd en sterker nog, suc ces hebben? De Ondernemer verschijnt in 16 regionale edities in bijna heel Nederland, waaronder dus de Zeeuwse editie. En de Onderne mer is niet alleen het magazine op papier. Op 21 november wordt ook de website gelanceerd. Een plat form waar je als ondernemer veel informatie kunt halen, maar ook contacten kunt leggen met mede ondernemers en experts op onder meer het gebied van financiën. Je kunt via de website webinars volgen en interessante dossiers lezen van onze kennispartners. En de Ondernemer gaat zzp'ers en mbk'ers in de loop van volgend jaar nog meer bijstaan door het organiseren van workshops en events. Kortom... volop beweging en vernieuwing. Iets wat bij een echt ondernemer hoort. De Bat is gedrev gedeputeerde Goed milieu is 6°et voordeeconomte 7 eeuwse bedrijven Wereldspelers Mr. D.R.M. de Vos (Daphne) Advocaat Haans Advocaten Bergen op Zoom Wanneer een alimentatieplichtige geconfronteerd wordt met een voor de alimentatie rele vante wijziging van omstandigheden, kan de rechtbank gevraagd worden om alimentatie verlaging of nihilstelling. Daarbij rijst de vraag of teveel betaalde alimentatie moet worden terugbetaald en of de recht bank de wijziging met terugwerkende kracht zal vaststellen. In de praktijk levert dit proble men op. De Hoge Raad heeft begin dit jaar het toetsingskader voor terugbetaling van teveel betaalde alimentatie nogmaals herhaald en bepaald dat, kort samengevat, als de rechter een onderhoudsverplichting verlaagt of op nihil stelt met terugwerkende kracht, beoordeeld moet worden in hoeverre terugbetaling van het teveel betaalde redelijk is. In de praktijk wordt meestal geoordeeld dat er geen terugbetalingsverplichting ontstaat voor de alimentatiegerechtigde, ondanks een alimentatiewijziging met terugwerkende kracht, om dat de alimentatiegerechtigde de alimentatie al heeft besteed overeenkomstig de behoefte en geen middelen heeft om de teveel ontvangen alimentatie terug te betalen. Dit kan heel vervelend zijn voor de alimentatieplichtige die al geruime tijd geen middelen heeft om de oor spronkelijke alimentatie te blijven voldoen en uiteindelijk over de periode vanaf het ontstaan van de wijziging tot aan de beslissing van de rechtbank, meer betaalt dan verschuldigd is. Ondanks dat de rechtbank dit vaststelt, heeft de alimentatieplichtige geen voordeel van de verlaging omdat de rechtbank hierbij geen terugbetalingsverplichting oplegt, ook niet als daarom uitdrukkelijk is verzocht. De betalingen stopzetten of verminderen tijdens de procedure is geen optie indien de alimen tatiegerechtigde hiermee niet instemt, omdat deze dan vaak het LBIO inschakelt. Het LBIO kan, op basis van eerder vastgestelde alimentatie, de niet of te weinig betaalde alimentatie incasseren, waarbij loonbeslag kan volgen. Daarnaast moet de alimentatieplich tige dan ook nog de opslag van het LBIO voldoen. Bij een wijziging van omstandigheden die kan leiden tot alimentatiewijziging is het belangrijk om zo spoedig mogelijk de ali mentatie te laten herberekenen en, indien er aanleiding is voor alimentatiewijziging, een verzoek tot verlaging in te dienen bij de rechtbank. Alleen zo blijft de periode waarin teveel alimentatie wordt betaald zo beperkt mogelijk. ADVOCATE N BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL WWW. HAANSADVOCATENNL Ondernemer 2.0 Tekst Dennis Rijsbergen Foto Frank Husslage Ook nieuwe website e vs econom" Onde'üilS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69