Drie Zeeuwse jonkies in eerste divisie SPORT 11 VLISSINGEN De Zeeuwse marathonschaatsers beginnen vandaag in Amsterdam aan hun seizoen. Traditioneel worden de rijders wegge schoten op de Jaap Edenbaan in de KPN Marathon Cup. De broers Erwin en Niels Mesu rijden in de hoogste divisie, de jonkies Joerec Cijsouw, Rico van Damme en Laurent Janse rijden in de eerste divi sie. Alle vijf rijden ze dit seizoen in een nieuwe omgeving. Erwin Me su, die met zijn zege op de Weissensee in februari voor het grootste Zeeuwse schaatssucces ooit zorgde, stapte over van Seleqteq naar De Haan Westerhoff, dat nieuw is in de Topdivisie. Zijn broer Niels krijgt andere ploeggenoten door een interne switch van Team A-Wa re naar Team Tjolk, dat de opleidingsploeg van Team A-Ware is. De drie Zeeuwse schaatsers in de eerste divisie komen alle drie voor het eerst uit in een team. De afgelopen jaren dopten zij een ni- veautje lager hun eigen boontjes. Joerec Cijsouw is door zijn knappe prestaties van vorig seizoen opgenomen in Team Ormer ICT van Henk Angenent, in 1997 de winnaar van de laatste Elfstedentocht. Ri co van Damme en Laurent Janse rijden dit seizoen onder de naam Team Yerseke in de eerste divisie. Hoe hebben de vijf Zeeuwse schaatsers de zomer verteerd en wat verwachten ze van de komende maanden? „Ik heb m'n ups en downs ge had. We hebben drie trainings kampen gehad. Het eerste was een fietskamp. Vorig jaar ging ik daarin ontzettend hard, ik hield de hele ploeg achter me. Maar dat viel nu tegen. Vlak na het kamp werd ik ook nog ziek. Daar heb je dan wel een paar weken last van. Ik ben ook later naar het volgende trainings kamp in Erfurt gegaan. Maar tij dens het laatste trainingskamp in Inzeil ging het prima en heb ben we de laatste puntjes op de i gezet." „Heel specifiek: ik wil een wed strijd winnen, op kunstijs en het liefst ook op natuurijs. Vo rig jaar zat ik telkens zo dicht bij het podium aan, maar dan werd ik weer vierde, vijfde of zesde. Daarin wil ik nu een stap maken. Ik ben niet voor niets overgestapt naar Team Tjolk. Dat is de opleidingsploeg van Team A-Ware waar ik vorig jaar zat. Ik denk dat ik daarin vrijer kan rijden, meer naar ei gen inzicht kan rijden." 3 tot 4 uur per dag „In de zomer heb ik vooral veel gefietst en af en toe geskeelerd. Tijdens een trainingskamp in Limburg ben ik met het skeele ren hard gevallen. Dat was in au gustus, daarna heb ik niet meer geskeelerd. Ik heb twee weken thuis gezeten, zonder te kun nen trainen. Door die val is mijn zomer verpest en ben ik nu nog steeds niet helemaal zo fit als ik had gehoopt." „Ik ga er vrij in. Ik rijd voor het eerst in de eerste divisie en heb geen idee wat ik moet verwach ten. We trainen met een aantal B-rijders en de beste van dat groepje rijdt echt hard. Maar zelfs hij heeft nog moeite om in het peloton te finishen. Het wordt dus heel zwaar. Ik ga pro beren wedstrijden uit te rijden en dat steeds verder uitbou wen. Ik ben nog jong, dus ik heb nog genoeg tijd om te groeien." ZATERDAG 24 OKTOBER 2015 'Op natuurijs wil ik echt goed zijn' door Rudy Boogert VOORBEREIDING AMBITIES Naam: Niels Mesu Leeftijd: 23 jaar Woonplaats: Tjalleberd Team: Team Tjolk Aantal trainingsuren: Naam: Laurent Janse Leeftijd: 19 jaar Woonplaats: Yerseke Team: Team Yerseke Aantal trainingsuren: 1 a 2 uur per dag VOORBEREIDING AMBITIES foto ANP/Vincent Jannink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63