Broers Erwin en Niels Mesu op hoogste niveau 10 SPORT Voetbaltalenten van JVOZ mogen op stage bij Sparta Singelloop aan 54e editie toe Kitesurfërs strijden om titel Groene Ster wint in slotfase Kaderteam mist drie spelers, maar grijpt toch de winst "<5jJ°xcc* Tijdens de herfstvakantie mogen verschillende voetbaltalenten van JVOZ op stage bij Sparta Rot terdam. Dit is een uitvloeisel van de samenwerkingsovereenkomst met de Rotterdamse eerste-divi- sieclub. De talenten mogen in Rotter dam twee dagen komen ruiken aan het betaalde voetbal. Ze krij gen training van de trainers van Sparta. De volgende spelers zijn geselec teerd om komende week op sta ge bij Sparta te komen: D2: Guido Arratoon, Kaj van de Rafelaar en Sam van Berendonk Di: Wout den Engelsman, Berat Demir, Eszra Mual en Reza Mai- pauw C2: Dani Helleman, Noah Crucq, Ivann Koreman en Rijk Janse Cl: Gylermo Misaine, Yassine Az- zagari, Martijn Ganzeman en Dyllan Davidse B's: Niels van Helleman, Miquel Crucq, Gianni Vandepitte, Col lin van de Berg, Alexander Zwaan, Pepijn Struijk en Jay Co- sijn. De Brouwersdam bij Ouddorp is vandaag (zaterdag) het toneel van de tiende editie van de Man of the Dam. Tijdens dit freestyle evenement krijgen kitesurfers tot achttien jaar de kans hun vaardigheden te laten zien. De jury, waarin geregeld grote namen uit de Nederlandse kite- surfwereld zitten, beoordelen de jonge sporters. Naast het klasse ment van de beste freestyle kiter bepaalt de jury ook wie het opko mende talent is, oftewel the Man of the Dam. De tiende editie is een mijlpaal voor de organisatie. De wedstrij den op zaterdag beginnen om 11.30 uur. Aanmelden kan vanaf 10.00 uur. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben gister avond in de eredivisie een be langrijke overwinning geboekt. De Walcherse ploeg won in Heerhugowaard met 3-2 van FC Marlène. De zege kreeg in de slotsecon den gestalte. Bij een 2-2-stand ruilde de thuisploeg de keeper in voor een extra veldspelen Dat pakte verkeerd uit. Groene Ster kon nog een keer scoren en won met 2-3. Het was pas de tweede overwin ning van Groene Ster deze com petitie. De ploeg van coach Hi cham Benhammou heeft nu na zes wedstrijden zeven punten. Komende woensdag wacht het bekerduel met HV/Veerhuys. Het kaderteam 's Lands Welva ren versloeg De Posthoorn/RBS 2 met 3-5. De driebanders van De Bevelanders verloren met 2-6 van 't Tapperijke 2 en Jacobs Mannenmode met 8-0 van Hoog/Laag Keukens. Alleen de kaderspelers kwamen tot winst en dat nog zonder Peter de Bree, Danny Walhout en Robert van Stevendaal. Jan Eickenboom en Jaap Cijsouw wonnen hun partij, Sjaak Wal hout verloor kansloos en Jan Goudzwaard speelde na een spannend duel gelijk. De driebanders van de Bevelan ders namen na de nederlaag de rode lantaarn over van de tegen stander. Alleen Rinus Kramer won. Alfred van den Dries speel de een puike partij, maar zijn te genstander Johan van Ginneken deed het nog beter. Ook André Karelse en Rinus Rijk verloren. Jacobs Mannenmode ging in Zundert kansloos onderuit. Al leen Martin Sturm speelde sterk. Hij moest echter buigen voor Jo hn Havermans. „Mijn voorbereiding is soepel verlopen. Ik heb de trainings schema's kunnen draaien zo als ik die voor ogen had. We hebben met de ploeg een aan tal mooie trainingskampen en -weekends gehad; twee we ken in Frankrijk, als laatste een week op de ijsbaan in Er furt. Ik heb het idee dat ik stap pen heb gemaakt. Ik ben fy siek sterker geworden en tech nisch loopt het ook goed." „Mijn focus ligt vooral op ja nuari en februari, met als spe cifiek doel de natuurijswed- strijden. Andere rijders pieken naar de eerste wedstrijd op kunstijs, maar ik ben daar vooral benieuwd hoe ik er voor sta. Ik heb niet het ver wachtingspatroon dat het daar al moet gebeuren. Op het na tuurijs wil ik echt goed zijn, daar wil ik weer wedstrijdbe- palend zijn. Daar wil ik niet meteen een klassering aan hangen, maar ik wil wel aan vallend rijden, kleur geven aan die wedstrijden." „Ik heb heel veel gefietst. In juni ben ik daarbij over de kop geslagen en heb ik een hersenschudding opgelopen. Daardoor kon ik drie weken niet trainen. Het was geluk kig vrij vroeg in het seizoen, dus dat heeft de voorberei ding niet heel erg beïnvloed. Nu ik in het team van Henk Angenent rijd, train ik voor het eerst in een groep. Dat is leuk en stimulerend." „Het wordt afzien, verwacht ik. Maar dat is het mooie. Ik wil graag een keer van voren eindigen, in de top 20 ofzo. Maar dit jaar verwacht de ploegleiding eigenlijk nog niks van me. Dat is nu voor anderen, volgend jaar word ik van voren verwacht. Ik moet de ploeg natuurlijk helpen en zo lang mogelijk meerijden. En wie er in de laatste ronde nog het beste bijzit, mag het in de finale laten zien." Aa^ltr2er'CT „Direct na het vorige seizoen zijn we eigenlijk al begonnen met de voorbereidingen. In de zomer heb ik veel geskeelerd. Niet alleen als training, maar ook competitiefin wedstrijden. Daarnaast hebben we op advies van andere rijders meer gefietst dan we het jaar daarvoor deden. We zijn ook zo vroeg als kon be gonnen met schaatsen. De ijs baan in Dronten ging als eerste open, zo'n vijf weken geleden, en daar zijn naar toe geweest." „Andere rijders vertellen dat de overstap van de C-rijders naar de eerste divisie erg groot is. Als doelstelling heb ik daarom om in de wedstrijden zo lang mogelijk mee te rijden en de wedstrijden uit te rijden in het peloton. Ik voel dat ik mijn rond jes nu sneller rijd dan voorheen en dat ik het tempo langer kan vasthouden. Op termijn wil ik natuurlijk ook voorin gaan mee doen, maar dat moet stap voor stap gaan. We hopen dat het Team Yerseke uiteindelijk een opstapje voor ons is naar een meer professionele ploeg." KALENDER KNSB MARATHON CUP 24 oktober: Amsterdam 9 december: Leeuwarden 9 januari: Eindhoven 31 oktober: Utrecht 12 december: Den Haag 10 januari: Tilburg 7 november: Deventer 13 december: Rotterdam 16 januari: Heerenveen 14 november: Haarlem 19 december: Breda 6 februari: Groningen 21 november: Heerenveen 20 december: Enschede 20 februari: Alkmaar (finale) 28 november: Hoorn 6 januari: Assen VLISSINGEN MIDDELBURG. De Singelloop in Middelburg is vandaag (zaterdag) aan de 54e editie toe. De wedstrijd, die een afstand van van 6.750 meter (vijf ronden) heeft, staat open voor junioren A/B, mannen, vrouwen se nioren, masters en prestatielopers. Voorafgaand aan deze wedstrijd vin den lopen plaats voor pupillen C, B en A alsmede voor junioren C en D. De start is aan de aan de Veersesingel in Middelburg. Het volledige pro gramma is: 14.15 uur pupillen over één ronde; 14.15 uur junioren C en D over twee ronden; 14.30 uur overige categorieën. De huldiging is bij Grand Café Willem (in Hof van Buren), foto Lex de Meester OUDDORP MAASDAM HEERHUGOWAARD VOORBEREIDING AMBITIES Naam: Erwin Mesu Leeftijd: 26 jaar Woonplaats: Tjalleberd Team: De Haan Westerhof Aantal trainingsuren: 15 uur per week VOORBEREIDING AMBITIES earn: Orm tburn P r ^ee/f Naam: Rico van Damme Leeftijd: 18 jaar Woonplaats: Yerseke Team: Team Yerseke Aantal trainingsuren: 1 a 2 uur per dag VOORBEREIDING AMBITIES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62