droom bij WK al laten uitkomen Team4Gold baart kopvrouw geen zorgen SPORT 7 Oranje loot TUrkije en Duitsland De Geus aast op medaille Gezamenlijk EK breidt uit Manager Wüst: 'We leggen de lat hoog' De Nederlandse volleybal- sters moeten het begin vol gend jaar tijdens het olym pisch kwalificatietoernooi in de groep opnemen te gen gastland Turkije, Duits land en Kroatië. Dat wees de loting gisteren uit. De twee beste landen uit bei de groepen gaan door naar de halve finales. In het Turkse Ankara ligt voor de winnaar van het toernooi een olympisch ticket klaar. De nummers twee en drie krijgen in mei en juni een nieuwe kans. Windsurfer Dorian van Rijsselberghe heeft zich op het WK in de RS:X-klasse als zevende gekwalificeerd voor de afsluitende medal- race. De olympisch kam pioen noteerde gisteren een vierde, negende en 32ste plaats. Dat laatste re sultaat kon hij schrappen. Kiran Badloe redde het niet. Hij viel net buiten de top tien (twaalfde). Bij de vrouwen maakt Lilian de Geus op de slotdag kans op een medaille. Ze bereikte de eindstrijd als vierde. Goud zit er niet meer in. Turnen en golf hebben zich aangesloten bij de Eu ropean Sports Champions hips, die in 2018 voor het eerst worden gehouden. Eerder besloten vijf andere Europese sportbonden (at letiek, zwemmen, wielren nen, roeien en triatlon) om hun EK vrijwel tegelijk te houden in Berlijn en Glas gow. Ze hopen zo vooral meer sponsors te kunnen vinden en meer aandacht te trekken. De diverse EK's vinden plaats van 1 tot en met 12 augustus 2018. baasde zelfs rasoptimist Fenner. Zesde op de EK vorig jaar in Sofia, in de wetenschap dat op de Spe len in Londen acht van de twaalf gekwalificeerde ploegen Europees waren. Gaandeweg het traject be- Bij de WK in Glasgow zijn de komende tien dagen de eerste tickets voor het olympisch turntoernooi te verdienen sloot de grote roerganger de olym pische route in te korten. 'Rio door de voordeur' maakte hij er van, wat inhoudt dat Oranje maandag in de top acht van de landenwedstrijd moet eindigen. Voor de nummers negen tot en met zestien volgt in april een her kansing voor de resterende vier teamtickets. De top zestien zou historisch gezien al een mijlpaal zijn. Magische score Tijdens de oefeninterland tegen België en Italië werd vorige maand de magische teamscore van 348 punten op een fractie na gehaald. En toen was dat nog zon der inbreng van Zonderland en Van Gelder. Statistisch gezien moet 348 punten (14,5 gemiddeld per oefening) maandag garant staan voor een plekje in de top acht. „Daarmee kunnen we de droom omzetten in werkelijk heid", zo is Fenner overtuigd. De Nederlandse turnsters ko men vanmiddag al in actie in de SSE Hydro Arena aan de rivier de Clyde. Zij eindigden een jaar gele den in Nanning veel dichter bij de top acht (tiende) dan de mannen (achttiende). Vrouwencoach Ger- ben Wiersma waakt ervoor om zijn gehavende selectie te overvra gen. Top zestien volstaat, top twaalf is wenselijk. Dat biedt vol doende perspectief voor het olym pisch kwalificatietoernooi over zes maanden. De debutanten Mara Ti- tarsolej (16) en Tisha Volleman (15, maandag wordt ze 16) zijn samen net zo oud als de nestor van de Ne derlandse delegatie in de Schotse hoofdstad, Yuri van Gelder (32). Sa men zijn ze ook net zo breed als de ringenspecialist. ORANJETEAMS MANNEN VROUWEN Sportmarketeer Pa trick Wouters van den Oudenweijer, van House of Sports, had ook verwacht er gens tussen april en juni een hoofdspon sor voor Team4Gold te kunnen presente ren. De manager van Ireen Wüst zegt zich echter geen zorgen te maken. „Ik doe dit al 24 jaar en weet hoe het werkt. Eén keer waren we bijna rond, maar liep het toch nog stuk. We leggen de lat ook wel hoog. Een sponsor voor één winter is niet ideaal, we willen echt een fundament leggen richting 2018. We zoe ken een grote speler. Het komt niet meer vanzelf tegenwoordig en soms moet je ook durven te wachten. Maar we hebben iets moois te ver kopen, veel meer dan al leen een lo go. De vier de olympi sche droom van Ireen Wüst. Sportge schiedenis." ZATERDAG 24 OKTOBER 2015 VOLLEYBAL WINDSURFEN ALGEMEEN Epke Zonderland (29) rek, brug, vol tige Yuri van Gelder (32) ringen, sprong, vloer Jeffrey Wammes (28) meerkamp Bart Deurloo (24) meerkamp Casimir Schmidt (19) meerkamp Frank Rijken (18) meerkamp Lieke Wevers (24 jaar) meerkamp Sanne Wevers (24) brug, balk Lisa Top (19) balk, vloer, sprong Eythora Thorsdottir (17) meerkamp Mara Titarsolej (16) meerkamp Tisha Volleman (15) brug, vloer, sprong UITSLAGEN TENNIS Stockholm (Zwe). Mannen. Kwartfinales: Berdych (Tsj/1) - Dimitrov (Bul/5) 7-5 6-4, Gasquet (Fra/2) - Chardy (Fra/6) 2-6 6-3 7-6 (4), Sock (VSt/7) - Si mon (Fra/3) 7-5 7-6 (5). Moskou (Rus). Mannen. Kwartfinales: Kohlschreiber (Dui/4) - Haase (Ned) 6-2 6-4, Bautista (Spa/2) - Pouille (Fra) 6-4 6-2, Donskoi (Rus) - Ga- bashvili (Rus) 6-3 6-2. Wenen (Oos). Mannen. Kwartfinales: Ferrer (Spa/1) - Fognini (lta/8) 6-4 6-2, Johnson (VSt) - Anderson (ZAf/2) 5-7 7-6 (5) 6-4, Goelbis (Let) - Kar- lovic (Kro/7) 7-6 (4) 7-6 (5). Brest (Fra). Mannen. Kwartfinale: Vanni (lta/8) - Sijsling (Ned) 7-5 4-6 7-6. Moskou. Vrouwen. Halve finales: Pavljoetsjenkova (Rus) - Ka- satkina (Rus) 2-6 6-2 6-4, Koeznetsova (Rus) - Tsoerenko (Oek) 6-2 6-4. Luxemburg. Vrouwen. Kwartfinales: Van Uytvanck (Bel) - Stry- cova (Tsj/7) 6-4 6-4, Barthel (Dui) - Lucic- Baroni (Kro) 6-3 6-4, Vögele (Zwi) - Siege- mund (Dui) 6-4 2-6 6-1. Een wereldrecord schaatsen staat al heel lang hoog op het ver- langslijstje van Ireen Wüst, maar ook dit jaar lijkt het er niet van te gaan komen, foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59