Godsdienstles heeft effect op lange termijn ZEELAND 15 een ander beeld van het Zeeuwse nieuws Dnnikenwerk Laatste zonnetje We weten het. Het kan weer lange, donkere, grijze, koude, natte maanden duren voor we zo met uitzicht op de boulevard zitten. Even nog, de zon staat laag maar laat zich wel zien. Warm is anders. Zo, nu moeten we maar eens opstappen, foto Ruben Oreel Tijdens godsdienstlessen heb ik braille geleerd van een blinde vriendin, zon der dat ik werd gestraft. Ik hamerde vrolijk op haar braille machine, zij kreeg van de docent de stencils om mij voor te lezen. Uit de nationale onderwijs-enquê- te van de krant blijkt dat een kwart van de invullers vindt dat godsdienstlessen wel mogen ver dwijnen. Ik breek een lans voor de lessen. Ik weet niet eens of ik het er als scholier mee eens was geweest als godsdienst uit het rooster zou wor den gehaald. De docent had welis waar geen idee wie blind of ziend was, maar we hadden het bij hem prima naar ons zin. Onze jongste zoon zit in de eer ste klas mavo en vindt zijn docent godsdienst wel oké. Verder krijg ik er geen woord uit. Toch lijkt me dat het project 'Oog voor el kaar', hem genoeg gespreksstof kan geven. De bruggers fietsen voor het project door Middelburg om meer te weten te komen over ellende en armoede om de hoek. Het begon afgelopen maandag met de film Pay it forward. De film gaat over een project over de maatschappij, dat de hoofdper soon knap saai vindt. Toch blijkt dat hij als jongere verandering kan brengen. Niet door grootse ac ties of ongekende menslievend heid maar door voor anderen 'iets' te doen. Nee, hij hoeft geen be dankje, maar vraagt de ander het zelfde te doen. Het idee van een kettingbrief, maar dan met grote gevolgen. Een andere film gaat over een jonge mantelzorger met een zus in een rolstoel. Er zijn leer lingen die het 'thuis voor elkaar zorgen' herkennen. Op dinsdag brengen de pubers een bezoek aan de synagoge, de moskee, de Petrus en Paulusparochie en de Abdijker ken. De gebouwen kennen zij wel, maar niet iedereen is er ook bin nen geweest. Dat er veel gebeurt waarmee mensen elkaar helpen, dat is nieuw. „De kinderen krij gen dan echt oog voor wat gelovi gen doen", meldt de godsdienstdo cent. „Het Witte Huis in Vlissin- gen en het Leger des Heils pasten dit jaar helaas niet in het program ma." En, onze zoon spreekt die dag voor het eerst over het pro ject. Hij had geen sokken aan en in de moskee mochten zijn schoe nen uit, maar het weldadig dikke tapijt was niet gemaakt voor blote voeten. De man die de ontvangst deed was gewoon, een aardige Turk ofzo. „Verder niet zeuren, mam." Het bezoek aan de voedsel- bank op donderdag was 'saai'. Hij had een pakhuis vol welvaart ver wacht, maar kwam in een duffe loods met kratjes, wat hem erg ver baasde. Natuurlijk, zo'n project doet niet gelijk iets met een kind. Geloven vergt oefening. Het is een werkwoord. Ik verwacht dat een project als 'Oog voor elkaar' waar bij kinderen verder kijken dan hun neus lang is, op lange termijn effect heeft. Er worden zaadjes ge zaaid en bij het vak godsdienst krijgen die water om tot bloei te komen. Eigenlijk best een mazzel tje dat ouders ook op Walcheren kunnen blijven kiezen voor onder wijs met godsdienstlessen. ZATERDAG 24 OKTOBER 2015 door José Baars Een actueel overzicht van de kerkdien sten voor komende zondag staat op www.pzc.nl/monnikenwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47