Ook haven Antwerpen wordt vennootschap CONTACTA.NL vijfduizend objecten 3-4-5 NOVEMBER 2015 ZEELAND 11 KRACHT VAN CONNECTIES orde. Gelukkig kan dat niet zo maar. Je kunt je objecten niet makkelijk verpatsen, gelukkig heeft dat ook geen prioriteit." Beleid voor de komende jaren is nodig. Blom: „Niet alleen voor ons, ook voor de Veerenaar of bij voorbeeld iemand die ons kunst wil nalaten. Die moet wel zeker weten dat niet alles binnen vijf jaar de markt op gaat." „Praktisch gezien? Het depot in Veere krijgt een hangende ber ging voor schilderijen. Alle objec ten worden genummerd." Peter Blom pakt de doos met ambtskettingen, trekt z'n ultra dunne, blauwe handschoentjes aan en begint met poetsen. De ambtskettingen moet straks toch blinkend de vitrine in. Ter lee ring ende vermaeck. Met de nieuwe rechtsvorm verandert de samenstelling van het bestuur van het havenbe drijf Het aantal uit de politiek af komstige bestuursleden daalt ten faveure van meer onafhanke lijke, zakelijk deskundigen. Sche pen Marc Van Peel blijft voorzit ter. Ook gedelegeerd bestuurder Eddy Bruyninckx blijft aan. Nieuwkomers zijn Hein Deprez, topman van de Univeg-groep, Martine Reynaers, algemeen di recteur van Reynaers Alumini um, Roger Roels, rijke ervaring in tal van internationale maritie me bedrijven, Stéphane Ver- beeck, bedrijfsleider bij Gands, actief in projectontwikkeling. Twee namen zullen later bekend worden gemaakt. Het havenbedrijf verwacht dat de bestuurlijke slagkracht na t januari flink toeneemt. Uit on derzoek bleek dat bepaalde des kundigheid ontbrak in het huidi ge bestuur. Een NV kan boven dien sneller opereren dan een ha venbedrijf dat rechtstreeks on der de gemeente hangt. Bestel gratis je entreeticket op www.contacta.nl/registreren Michiel Eijsbouts @Eijsbouts Tofik Dibi uit de kast? Dat was dan wel een vitrinekast. Online Top-5 Video Uw reactie 'Achter ieder object, groot of klein, in de Veerse kunstcollectie, zit een verhaal' kroonluchter belegd met ambte naren. Was eigenlijk best gezel lig." Volgende maand exposeert Blom de metalen ambtskettingen van oud-burgemeesters in het ge meentehuis. „Ja, ik moet er nog aan poetsen hoor." Afstoten; een woord dat hij lie ver niet hoort. Maar toch. „In het collectieplan komt het wel aan de „In Veere en Domburg is al vroeg begonnen met verzame len. In het stadhuis van Veere werden al sinds 1558 voorwer pen geëxposeerd die betrek king hadden op het Marki zaat van Veere. Vanaf 1857 was in het stad huis een oudheidska mer ingericht waarin voorwerpen uit de Veer se geschiedenis te zien waren. Het bestuur van de gemeente Domburg had al sinds 1647 een collec tie archeologie bij elkaar ge bracht in het eerste 'mu seum'; de kerk van Dom burg." Ook buiten de gemeente grenzen is Veere te zien. Zo zijn er schilderijen in bruikleen gegeven aan het Na tionaal Museum van Zwitser land in Zürich, het Haags Mu seum en het Rijksmuseum in Amsterdam. De collectie is deels opgeslagen in het de pot van de gemeente en bij de Covra. Schilde rijen van voor 1850 in de periode tussen 2010 en 2014 gerestaureerd. „Onderhoud kost ook tijd, veel tijd", verzucht Blom. „Ik heb bijvoor beeld een poetscursus ge volgd. Want een doekje en Brasso is uit den boze. Dan tast je de objecten aan. Nee, een wattenstaafje en Hagerty", doceert hij. „We hebben ooit eens een poetssessie voor een Dé netwerkbeurs van Zuidwest-Nederland en Vlaanderen ZATERDAG 24 OKTOBER 2015 moet je koesteren' door Frank Balkenende ANTWERPEN. Antwerpen zet van af 1 januari het gemeentelijk ha venbedrijf bestuurlijk op afstand. Net als Zeeland Seaports wordt het een naamloze vennootschap. Barbara Baarsma L #Twitter Tofik Dibi maakte gisteren be kend dat hij op mannen valt, sa men met de publicatie van zijn autobiografische boek 'Djinn'. Hiermee is hij de eerste beken de Nederlandse moslimhomo uit de kast. Op Twitter werd hier behoorlijk cynisch op ge reageerd: de meeste mensen zagen het al lang en breed aan komen. 1. Tankwagen gekanteld na bot sing met goederentrein in Axel 2. Berging ontspoorde trein bij Axel duurt tot vanavond 3. Aanvullende regels voor geo- caching in gemeente Vlissingen maken het spel minder leuk 4. Jongen (18) uit Terneuzen vermist 5. Vader verongelukte Maurits: Molendijk Oud-Vossemeer moet snel veiliger Zonder geld en smartphones reisden de 21-jarige Vlissingers Mischa Sigtermans en Wijnand Huis een maand lang door Ame rika. Ze hadden daar de tijd van hun leven. In onze videoserie Jong Zeeland vertellen de jon gens over hun avontuur, Project Naptime In the USA. Bekijk het interview op: www.pzc.nl/video Het bericht dat de gemeente Vlissingen met aanvullende re gels komt voor geocaching werd niet bepaald met gejuich ontvangen. Zo reageerde Anita Geertse op Facebook: 'Nou echt belachelijk hoor hier bele ven zoveel mensen plezier aan en houden van de natuur! Er ko men ook veel toeristen hier om te cachen. Dat zal dan ook min der worden.' Ook Jeroen is er niet blij mee: 'Als de gemeente de regels zelf had doorgelezen, dat had ze gezien dat geoca- chers meer vuil opruimen dan dat ze maken.' Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie Archivaris Peter Blom bij de ambtskettingen van oud-burgemeesters van Veere, beheert de Veerse Kunstcollectie, foto Lex de Meester Peter Blom, archivaris Danny Hollestelle Wilco van Rooijen Michiel Vos Jan Kees de Jager

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43