Week van de Leden 9 t/m 13 november 2015 Afschieten mag niet, gif strooien evenmin WALCHEREN 9 Bewoners van flat aan de Vlissingse Salvador Dalistraat zijn radeloos door weesduiven uit de sloopflat ernaast. Rabobank Walcheren/Noord-Beveland Rabobank Poetshulp Sylvia komt elke week, maar kan er amper tegenop lap pen, de duivenpoep die kleeft aan ramen van de hoekflat aan de Salvador Dalistraat in Vlissingen. Ook de gevel zit onder. En het elektriciteitskastje. En de stoep. „Als ik met mijn rollator naar bui ten ben geweest, heb ik altijd vie ze wielen", zegt Ank Fondse. „En als het regent", vult echtgenoot 'Ik kan medewerkers moeilijk vragen met vlaggen te zwaaien om ze weg te jagen' Arie aan, „komt ons bezoek met stront aan de schoenen binnen." De flat naast hun flat, die beide grenzen aan de President Roose- veltlaan, is al een jaar geleden met de grond gelijk gemaakt, maar de familie Fondse en hun buren zit ten nog steeds met de brokken: een stuk of veertig duiven die de hele boel onderschijten. „Van die wilde duiven, waar je geen wed strijd mee wint. Toen het flatge bouw al leeg was, zag je al dat één woning was verworden tot dui ventil. Het hele balkon was wit. Ze hadden ze toen al moeten pak ken. Duiven blijven namelijk op dezelfde plek hangen, dus sinds de sloop bivakkeren ze allemaal hier. Logisch, want onze flat staat altijd lekker in het zonnetje. Hoe wel, de bewoners van de wonin gen tegenover ons hebben dezelf de klachten." Fondse is naar eigen zeggen van de oude stempel, bovendien geboren op een boerderij; hij weet wel raad met weesduiven. „Bij Scheldepoort lieten we dan een duivenliefhebber komen en die draaide ze allemaal de nek om." Als lid van het buurtpreventie team heeft hij echter keurig de ei genaar van de flat, woningcorpora tie l'Escaut gebeld. Die kwam poolshoogte nemen, maar ver wees de huurder door naar de ge meente Vlissingen. Die zou vol gens Fondse hebben terugverwe- zen naar l'Escaut. „Maar het be treft het openbaar gebied en dus is het van de gemeente", legt cor poratiedirecteur Jan van Beekhui zen uit. „Ik weet ook gewoon geen oplossing, al zou ik het wel willen. Ik zie het probleem en het is rot, dat vind ik ook, maar wat kan ik er verder aan doen? Afschie ten mag niet. En ik kan mijn me dewerkers toch moeilijk vragen na werktijd met vlaggen te zwaaien om die beesten weg te ja gen?" De oplossing kan veel eenvoudi ger zijn en de gemeente Vlissin gen blijkt helemaal niet zo onwil- lend om daaraan mee te werken. „Ons voorstel is om duivenwering op de flat te plaatsen", zegt voor lichter Saskia Tromp. „Van die pin nen. Dat werkt, weten we zelf. Bij het stadhuis hadden we namelijk hetzelfde probleem, maar dat is sinds die pinnen opgelost. We wil len hier binnenkort samen met l'Escaut mee aan de slag." De Week van de Leden is een week boordevol activiteiten, exclusief voor leden van RabobankWalcheren/Noord-Beveland. Leden kunnen zich tot 3 november a.s. aanmelden via www.rabobank.nl/wnbleden, met de persoonlijke inloggegevens die zij per post hebben ontvangen. Er is nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar, meld u dus snel aan! #RaboWvdL www.rabobank.nl/wnbleden Een aandeel in elkaar ZATERDAG 24 OKTOBER 2015 duivenpoep door Wendy Wagenmakers Jan van Beekhuizen l'Escaut Poetshulp Sylvia Griep zeemt zich wekelijks een slag in de rondte bij de familie Fondse in de Vlissingse Salvador Dalistraat. foto Ruben Oreel Stoep vol met Maandag 9 november Inspiratieavond 'Food For Thought' Stadsschouwburg v Middelburg Dinsdag 10 november Woensdagl 1 november Donderdag 12 november TheaterFestivalNacht Arsenaal Vlissingen Vrijdag 13 november Vrijdag 13 november Bingomiddag Klassieke avond met University College Roosevelt Informatiebijeenkomst 'Modernisering coöperatieve structuur' Kinderfilm 'Keet Koen: De speurtocht naar Bassie Adriaan' Diverse locaties Nieuwe Kerk v Middelburg («j Huys ter Schelde v Vlissingen rjs CineCity v Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41