Begraven duurder in Vlissingen 'Het is wachten op het volgende ongeluk' 'Raadpleeg inwoners over het Nollebos' QR-codes ontsluiten verhalen Bellamy 8 WALCHEREN Kinderworkshop met keramiek VLISSINGEN. Begraven in Vlissin gen wordt vijf procent duurder. Nu de gemeente Vlissingen ook het groenonderhoud op de be graafplaatsen meerekent in het ta rief dat begraven kostendekkend moet maken, zal begraven in Vlis singen nog veertien jaar lang elk jaar vijf procent duurder worden. Dat beaamde wethouder lohn de Jonge donderdag op een vraag van Lilian Janse (SGP). De verho ging past bij het streven om die ge meentelijke diensten kostendek kend te maken, zei hij. Voor haven geld, afval, forensen, marktgeld en honden komen geen belastingwij- zigingen. Maar voor de OZB en de parkeerbelasting volgen nog wel voorstellen. De verhoging van de toeristen belasting wil het college gebrui ken om te sparen voor het evene ment Sail 2019, verklapte wethou der De Jonge. Vlissingen heeft een hoge toeristenbelasting bij een re delijk gering aantal overnachtin gen: nu 1,45 euro per persoon per nacht. Het voorstel van Wim Hir- des (LPV) om de toeristenbelas ting over heel Walcheren gelijk te trekken kan om die reden ook al niet - Veere rekent nu 1,20 euro. De 'echte' saneringsbegroting komt in het voorjaar als 'eerste be grotingswijziging'. Het achterstal lig onderhoud aan de havenkades en andere 'kapitaalgoederen' waar Begraven wordt in Vlissingen nog veertien jaar lang elk jaar vijf procent duurder Vlissingen het economisch van moet hebben, komt naar verwach ting in de Programmabegroting 2016-2029 aan bod. Dat wordt duur, terwijl het geld in hoog tem po uit de Vlissingse boeken ver dampt, als de echte waarde van het gemeentelijke bezit helder is. MIDDELBURG. De stratenmakers hebben prachtig werk geleverd bij de herinrichting van de kruising Oude Vlissingseweg, Spinhuis- weg en Amnestylaan, vindt Joke Provoost. De eigenaresse van Dan ce Centre Dazzle en andere buurt bewoners van de wijk Middel burg-Zuid maken zich echter nog steeds grote zorgen over de ver keersveiligheid op het kruispunt. „Hordes kinderen fietsen hier dagelijks van en naar school, ter wijl scooters en automobilisten de weg als racebaan gebruiken", zegt Joke. „Nu de paaltjes aan de stoep rand weg zijn, vrezen wij dat het alleen maar meer uitnodigt tot hard en onverantwoord rijden." In de 26 jaar dat Joke met haar dans school op de hoek van de Amnes tylaan zit, heeft ze veel ongeluk ken gezien. „Zeker twee keer per maand is het raak. Het is wachten op het volgende ongeval", zegt de bezorgde eigenaresse. Als dat ge beurt, stapt ze naar de gemeente. Tot die tijd houdt ze haar hart vast. Om weggebruikers op een positieve manier bewust te ma ken van het gevaar en van hun rij gedrag, voerden zo'n veertig leden van Dance Centre Dazzle gisteren een flashmob uit op de kruising. Generaal Eisenhowerlaan 78 Middelburg makelaar Succes in huis 1IH.M-V Vraagprijs 299.000,- k.k. VLISSINGEN. Een stadsdebat doet geen recht aan het burger initiatief om recreatiebebou wing uit het Nollebos te weren, stelt Koosje Naudts van de ac tiegroep Red het Nollebos. Zij vroeg de gemeenteraad van Vlissingen donderdagavond als inspreekster om een referen dum. „Tenminste twee partijen in de coalitie moeten, gezien hun verkiezingsprogramma's, dit voorstel toejuichen", zei de ac tievoerster tegen de raad. „Wij vinden een stadsdebat met dui zend geselecteerde deelnemers uit de bevolking geen recht doen aan wat 5500 stemgerech tigde burgers van Vlissingen hebben laten weten." Overi gens is nog niet bekend wan neer en op welke manier het stadsdebat dat het college heeft voorgesteld, plaats zal vinden. Naudts nam donderdag ten stelligste afstand van de bedrei gingen die de familie Harden- berg van recreatiecentrum en wellnesscentrum Swaenen- burgh zou hebben gekregen van tegenstanders van de plan nen voor het Nollebos. VLISSINGEN Zeven video's en zeven historische verhalen over het Bellamypark in Vlissingen zijn vanaf november te volgen op de website van Zeeuwse An kers. Het is een initiatief in het kader van Vlissingen 700 jaar stad. De verhalen gaan over de exe cutie van de ongelukkige Span jaard Don Pacheco, de eerste werkervaring van schrijfster An nie M.G. Schmidt in de biblio theek en de jonge levensjaren van dichter Jacobus Bellamy bij voorbeeld. Vrijdag 6 november worden ze ook live verhaald bij het Verhalencafé, om 15.00 uur in de bovenzaal van Stadscafé de Dighter, het geboortehuis van Jacobus Bellamy aan het Bel lamypark 30 in Vlissingen. Wet houder van Cultuur Sem Stroosnijder onthult daarna om streeks 15.45 uur een anker schildje - een QR-code die ver halen van het Bellamypark op de website van Zeeuwse Ankers via de smartphone en tablet ont sluit. Aanmelden voor de mid dag is mogelijk via info@zeeuwseankers.nl. Zeeuwse Ankers is een sa menwerkingsverband van orga nisaties in Zeeland op het ge bied van erfgoed, cultuur, land schap en toerisme. In de regio Claudine Horemans van De Sleutel Creatief Coachen geeft woensdagmiddag 28 oktober een kinderworkshop keramiek in Middelburg. In keramiekatelier Aardewerk in de Zusterstraat 6c maken de kinderen een doosje. Na een korte pauze met wat te drinken en wat lekkers mogen de deel- nemertjes hun kunstwerk be schilderen. Na afloop worden Mijn dorp, mijn stad alle kunstwerken gedroogd en gebakken. Na ongeveer twee weken mo gen de doosjes worden opge haald. De middag duurt van 14.00 tot 15.45 uur en deelname kost 15 euro. Atelier Zeeuws Ge nieten, Middelburg sestraat 40,10.00 -16.00 uur - Work shop Herfstaquarel, het schilderen van kastanjes en eikels; Herengracht 52, 10.00-16.00 uur - Open dag Aqua riumverenging Bar bus Conchonius; Markt, 18.00-23.45 uur - 'Nacht van de Nacht' met optre dens in de binnen stad; Speelhof Ho- gerzael, Seispark 2A, 18.45-20.15 uur - Kinderspeurtocht in het donker (zak lamp meenemen); Spiegeltheater, J.V. Sprengerlaan 6, 20.00 uur - Concert Bluesband 'The Bluetails'; De Spot, Beddewijkstraat 15, 20.00 uur - N8VDN8 Spookver halen en aanslui tend optreden DJ Douwe Eisenga; Vereniging Middel burgs Theater, Ver- werij straat 45, 20.00-22.30 uur - Voorstelling 'De Goede Dood'; Mo lenwaterpark 99, 19.00-21.00 uur - Kinderactiviteit met professor Ar chie Medes; 20.30 -22.00 uur - Zoek tocht met Batdetec tor naar vleermui zen; Duinvlietweg 6, 18.30-21.30 uur - Ac- tivitiet 'Dwalen door het Duister' bij Terra Maris; Dorpsstraat 2, 20.00-22.00 uur - Stiltewandeling door bos en duin met voorafgaand muziek en gedicht in de Dorpskerk; Ter Reede, Vrede hoflaan 370,19.30 uur - Jubileumcon cert Kon. Harmonie Ons Genoegen; Bas- kenburgpad 12, 20.00-23.00 uur - Bingo avond, georga niseerd door de Doordouwers; Mu- ziekpodium De Piek, Hellebardier- straat 13, 21.00 uur - Concert X-Ray Blues Band, Stevie Ray Vaughan tribu te-band; Arsenaal theater, Arsenaal plein 1, 22.00 uur - Dansfeest met mu ziek uit de jaren '90; Café De Con current, Bel lamypark 22, 23.00 uur - Classic rock band Downtown Jimmy; Vroondijk 2, 09.00-16.00 uur - Zelfplukdag bij Fruitteeltbedrijf Schorre; Faelweg, vanaf 20.00 uur - Nachtwandeling door onverlicht na tuurgebied Neeltje Jans; Kerkeweg 1,20.00 -23.45 uur - Beklim ming van 53 meter hoge vuurtoren (fo to) Centrum, 10.00 -17.00 uur - Antiek markt; Café Schuttershof, Schuttershofstraat 1,17.00 uur - Optre den Copycat; Historische Kerk, Oranjeplein 2,11.30 uur - Concert Lez- zom, mannenen- semble brengt a ca- pella-repertoire Groeneweg, 10.30 uur - Excursie Kas teel Westhove Fort Rammekens, 14.00 uur - Rondlei ding over het fort Ter Reede, Vrede hoflaan 370,14.00 uur - Concert Fanfa re St. Caecilia Duinopgang 't Pauwtje, 13.00-17.00 uur - Openstelling Bunkermuseum. door Claudia Sondervan De flashmob bij het kruispunt Oude Vlissingseweg, Spinhuisweg en Amnes tylaan attendeert weggebruikers op de gevaarlijke kruising, foto Ruben Oreel 10 JAAR M2makelaars.nl In de wijk Klarenbeek Twee-onder-een-kap 4 slaapkamers Fraaie badkamer+keuken Ruime, zonnige tuin Ruime oprit met garage door Claudia Sondervan www.zeeuwseankers.nl MIDDELBURG Kunstcriticus aan het woord in Kloveniersdoelen Kunstcriticus Nico Out (foto) geeft op dinsdag 27 oktober om 20.00 uur een le zing in Middelburg over het werk van Ed- vard Munch en Vin cent van Cogh. In de Kloveniersdoe len verheldert Nico Out de betekenis van oude, moderne en ei gentijdse kunst en verbindt het streven van kunstenaars van alle tijden met het le ven van nu. Kaarten kosten 10 euro en MIDDELBURG zijn te koop in de Klo veniersdoelen, bij de Drvkkery en via www.drukkerijmiddel- burg.nl/tickets. ARNEMUIDEN Korfbalvereniging houdt TOP-week Bij korfbalvereniging TOP Arnemuiden is in de herfstvakantie de TOP-week, een evenementenweek met allerlei sport- en spelactiviteiten voor kinderen. In sporthal De Blikken en in korf balkantine 't Korfje zijn onder meer een instuif, een ballonnen- feest en een interac tieve poppenkast. Deelname aan de ac tiviteiten is soms gra tis, soms wordt een kleine bijdrage ge vraagd (maximaal 2,50 euro). Zowel le den als niet-leden mogen meedoen. Het complete pro gramma staat op kvtoparnemuiden.nl. Meer informatie of opgeven kan via 06-36562472 of via de con tactpagina van de website www.desleutel.net. ZATERDAG KOUDEKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE VLISSINGEN VROUWENPOLDER WESTKAPELLE ZOUTELANDE ZONDAG MIDDELBURG OOST-SOUBURG OOSTKAPELLE RITTHEM VLISSINGEN ZOUTELANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40