Ballade 'Hello' is helemaal Adele Marco Borsato is weer thuis corendon corendon.nl/crazy CULTUUR SHOW 31 4-daagse Citytrip Istanbul rtrtAr Weinig singles in de geschiedenis van de popmuziek wa ren met zo veel ver wachtingen omgeven als het eer ste nummer van het nieuwe al bum van Adele. Gisterochtend ver scheen Hello, de voorloper van het album 25. Rond het middaguur stond Hello in nagenoeg elk denk baar land ter wereld op de eerste plek in de iTunes-lijsten. Hello is een stemmige ballade over een vergane liefde. Adele be tuigt haar spijt voor alles wat ze haar geliefde heeft aangedaan. Be kende thematiek in het oeuvre van de Britse zangeres. Het is niet het enige dat vertrouwd voelt. De opbouw van de song op de piano, het krachtig openbreken als het re frein nadert en natuurlijk die on vergelijkbare stem; Hello is hele maal Adele. Als iets niet kapot is, hoeft het niet gemaakt te worden, zou het mission statement achter Hello ge luid kunnen hebben. De ballade biedt Adele alle ruimte om vocaal te gloriëren. Gelukkig maar, want zelden was de hunkering van de fans naar een stem zo groot. De bijbehorende videoclip is opgenomen in een natuurgebied nabij Montreal. De jonge Canade se filmer Xavier Dolan regisseerde hem. We zien Adele ruziemaken met haar ex-vriend en in een ver- laten huis haar relatie nog eens overdenken. Op videodienst Vevo werd Hello in het eerste uur meer dan vijf miljoen maal bekeken. Het album 25 verschijnt op 20 november. Andere wereldsterren als Justin Bieber en One Direction zullen hun albums vermoedelijk een week eerder uitbrengen om niet te worden overschaduwd. In eigen land liet Marco Borsato gisteren weten dat hij er niet over piekert de verschijningsdatum van zijn plaat Evenwicht aan te pas sen. „Ik ga altijd uit van mijn ei gen kracht", zei hij. Alsof hij thuiskwam, z'n schoenen uitschopte en op z'n favoriete plek je op de driezitsbank neerplofte. Zo vertrouwd leek Marco Borsato zich gisteravond te voelen toen hij het podium be trad. Borsato kwam thuis in de Ziggodome waar zijn schare trou we fans hem opwachtte alsof hij op een uitputtende wereldreis was geweest. De gezwollen vioolpartijen van Oud en Afgedankt, de zware blazers van Was Mij en het pa thos van de ballade Voor Altijd; het zou bij iedere andere artiest overdreven bombastisch wor den, maar Borsato komt er steeds even charmant mee weg. De reden? Eigenlijk simpelweg omdat hij het is. Ómdat zijn vo calen zo fraai kleuren boven de woeste strijkers, omdat hij 21 jaar na Dromen zijn bedrog nog steeds met hetzelfde enthousiasme luchtgitaar speelt en omdat hij zijn publiek zo gezellig met 'jon gens' aanspreekt. Zijn ster leek de afgelopen jaren wat te verva gen, maar met een reeks van in middels elf concerten in de Zig godome is hij weer geheel terug op zijn vertrouwde poptroon. Gisteravond onderstreepte hij nog een keer wat een begena digd stadionentertainer hij is. Borsato bezit het charisma om met één pink een complete tribu ne uit zijn stoelen te dirigeren. Ook puur muzikaal imponeerde hij met een mooie verstilde ver sie van Margeritha en een lekke re vette uitvoering van Je Hoeft Niet Naar Huis Vannacht en het De concertformule met het symfonieorkest past Marco Borsato nog steeds als een jas. opzwepende De Bestemming. Ui teraard verscheen de gehele Bor- sato-fankolonie in de kleur van de voorgeschreven dresscode: rood. 4 DAGEN NU VANAF INCLUSIEFi U bezoekt o.a.: tB<ÊL 023-7510606 ZATERDAG 24 OKTOBER 2015 door Stefan Raatgever Het eerste nummer van het lang verwachte nieuwe album van Adele gaat over een vergane liefde. RECENSIE SYMPHONICA IN ROSSO door Stefan Raatgever Marco Borsato begon gisteravond voor de tweede maal aan een lan ge reeks Symphonica in Ros- so-concerten. Negen jaar na deel 1 paste de orkestrale bombast de zanger opnieuw als een warme ro de jas. Symphonica in Rosso. Nog te zien: vanavond, 27 oktober, 28 oktober, 31 oktober, 1 november (alle uitver kocht). 2016: 24, 25, 27 en 28 fe bruari (uitverkocht), 2 maart TRANSFER HOTEL Ontdekken is genieten! En dat geldt zeker voor deze indrukwekkende excursiereis. U verblijft gedurende 4 dagen in een comfortabel 3- of 4-sterrenhotel en heeft de mogelijkheid om onder begeleiding van een ervaren gids deze unieke stad te ontdekken. Laat u meenemen langs historische bezienswaardigheden, duik het trendy nachtleven in en bezoek de immense Grand Bazaar. Gaat u mee? Hippodroom plein Topkapi paleis Hagia Sophia museum Grand Bazaar met ruim 2000 winkeltjes Taksim plein Upgrade naar een 4* hotel al vanaf €50 per persoon kijk voor het dag-tot-dag programma op onze website Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een 2 pers. bezetting bij 4 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. *Exclusief excursiepakket van €99,- (optioneel en te voldoen bij aankomst). Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31